WFOŚiGW przekaże środki dla dolnośląskich szpitali

  • 16.04.2020, 10:04
  • Źródło: 24jgora.pl
WFOŚiGW przekaże środki dla dolnośląskich szpitali 24jgora.pl

Podziel się:

Oceń:

Pięć dolnośląskich szpitali otrzyma 250 tys. złotych na utylizację ubrań ochronnych i maseczek wykorzystywanych podczas walki z koronawirusem.

Pieniądze zostaną przekazane do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu, gdzie trafiają jeleniogórzanie a także do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Jerzego Gromkowskiego, Specjalistycznego szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. 

Każda z placówek otrzyma kwotę 50 tyś. zł. - mówi Anna Korneć - Bartkiewicz, pełnomocnik zarządu WFOŚiGW 

Wsparcie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu zostanie udzielone w uzgodnieniu z Wojewodą Dolnośląskim. Ta pomoc jest częścią ogólnopolskiej akcji wspierania szpitali walczących z epidemią koronawirusa. 

Pamiętajmy o tym, że każdy ze szpitali „produkuje” odpady w postaci zużytych maseczek, kombinezonów czy rękawiczek. Stanowią one realne zagrożenia dla zdrowia i środowiska. Obecnie ich ilość jest ogromna , co wiąże się z koniecznością ponoszenia zwiększonych kosztów. Fundusz zawsze reagował i udzielał wsparcia w sytuacjach  wyjątkowych, tak jest i tym razem - mówi Anna Korneć - Bartkiewicz 

Źródło: 24jgora.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe