Prowadził pijany i chciał wręczyć łapówkę policjantom

  • 16.04.2020, 10:00 (aktualizacja 16.04.2020, 10:57)
  • Źródło: KPP Zgorzelec
Prowadził pijany i chciał wręczyć łapówkę policjantom KPP Zgorzelec

Podziel się:

Oceń:

Ukrainiec usłyszał zarzut wręczenia korzyści majątkowej interweniującym policjantom oraz zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy zostali wezwani na punkt kontroli granicznej na autostradzie A4 w związku z podejrzeniem, że jeden z kierujących może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Na miejscu mundurowi potwierdzili podejrzenia kolegów z Inspekcji Transportu Drogowego. Okazało się, że 48-letni obywatel Ukrainy kierował pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości. Podczas interwencji mężczyzna zaproponował policjantom pieniądze, aby Ci odstąpili od dalszych czynności służbowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli banknoty i przewieźli zatrzymanego do zgorzeleckiej komendy.

48-latek usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz zarzut wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom policji w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Zgorzelec

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe