Maseczki kupisz w Żabce i w placówkach pocztowych

  • 15.04.2020, 10:10 (aktualizacja 15.04.2020, 12:10)
  • red.
Maseczki kupisz w Żabce i w placówkach pocztowych

Podziel się:

Oceń:

Od jutra każda osoba przebywająca w miejscu publicznym będzie mieć obowiązek zakrywania ust i nosa. Jednak, gdzie kupić maseczki skoro obecnie są na wagę złota? A czasem kosztują jak złoto?

Chociaż rozporządzenie dotyczące zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej, nie precyzuje, że muszą to być koniecznie maseczki jednorazowe, wiele osób zastanawia się gdzie je kupić. Możemy twarz zakryć również chustką czy szalikiem, to jednak maseczki są zdecydowanie wygodniejsze i bardziej higieniczne. Od dzisiaj takie maseczki będzie można kupić m.in. w sklepach sieci Żabka. Jak informuje firma, około 8 mln maseczek będzie dostępnych w opakowaniach po 10 sztuk w cenie 16,17 zł za pakiet, czyli 1,62 zł za sztukę. Firma zapewnia, że będą one sprzedawane bez zysku. 

Maseczki przeznaczone są dla osób dorosłych i są zgodne z normą EN149. Stanowią wyrób niemedyczny przeznaczony do ochrony osobistej, jako wsparcie bezpieczeństwa. Aby zapobiec potencjalnym spekulacjom, sieć zwróciła się do franczyzobiorców o szczególną uwagę przy sprzedaży maseczek i wprowadziła zasadę limitu jednej paczki z maseczkami dla każdego klienta.

Z kolei Poczta Polska będzie sprzedawać maseczki wielorazowe. Ich cena do najniższych nie będzie należeć. Maseczki mają pojawić się w placówkach pocztowych najpóźniej do 20 kwietnia. Za jedną maseczkę, wielokrotnego użytku, zapłacimy 9,90 zł. Będzie można też je kupić w pakietach po pięć sztuk w sklepie internetowym za 49,99 zł. 

Wiele osób jednak już wcześniej zaczęła szyć maseczki na swój własny, i nie tylko, użytek. Wbrew pozorom uszycie z materiału czy zrobienie jednorazowej maseczki z ręcznika papierowego nie jest trudne.  

loadingŁaduję odtwarzacz...

loadingŁaduję odtwarzacz...

red.

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Piwko
Piwko 16.04.2020, 09:26
Państwo chce zarobić kasę na ...maseczkach z Chin ,które zostały nie dawno sprowadzone.
Wniosek, nie dajemy się oszukać , maseczki tylko od małych szwalni , ktorych w Lubaniu jest trochę. Jesli ktoś ma zarobić w tych trudnych czasach ,to niech to będzie zwykły Kowalski, który próbuje się utrzymać na rynku !! A nie państwo! Co obywatelom chce sprzedawać maseczki .
Krzysiek
Krzysiek 15.04.2020, 21:03
Skoro Państwo w którym żyję nie chce mi kupić maski sam nie będę dokładał.Jaka cena bez kosztów w Żabce 1,62? W tamtym roku w pakiecie koszt sztuki takiej maski to 4 grosze.
Zienć
Zienć 15.04.2020, 19:43
Pytanie do Policji! Jak traktujecie taką personę jak teściowa? Czy kiedy ją wiozę samochodem to muszę ubierać maseczkę czy nie? Zaznaczam że zawsze ją przewożę - jeżeli już muszę - na tylnym siedzeniu.
Sławek
Sławek 15.04.2020, 16:45
W normalnych krajach rządzący dbają o ludzi. Maseczki rozdawane są za darmo.
W pis landzie, trzeba je kupować.

Pozostałe