Kontrole na granicy w liczbach

  • 15.04.2020, 09:55 (aktualizacja 15.04.2020, 10:06)
  • Źródło: SG Zgorzelec
Kontrole na granicy w liczbach zinfo.pl

Podziel się:

Oceń:

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w ramach tymczasowo przywróconej kontroli granicznej w miejscach wyznaczonych do kontroli na granicy państwa w trakcie Świąt Wielkanocnych skontrolowali 10 483 osoby. Wśród nich 81 naruszyło warunki kwarantanny.

Od 15 marca w funkcjonariusze Straży Granicznej w ramach tymczasowo przywróconej kontroli granicznej na odcinku granicy państwa w zasięgu służbowej odpowiedzialności Nadodrzańskiego Oddziału SG skontrolowali blisko 163 tysiące pojazdów oraz prawie 338 tysięcy osób. Od ubiegłego piątku funkcjonariusze poddali kontroli 10 483 osoby. Wśród tych osób 81 naruszyło warunki kwarantanny.

Najmniejszy ruch odnotowano w poniedziałek, gdzie granicę na odcinku służbowej odpowiedzialności Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej przekroczyło jedynie 661 osób.

Dzięki systemowi ewidencji sanitarnej podczas kontroli granicznych funkcjonariusze Straży Granicznej są w stanie sprawdzić, czy osoby wjeżdżające do kraju złamały zasady kwarantanny. Tylko od piątku funkcjonariusze  Nadodrzańskiego Oddziału SG stwierdzili 81 takich przypadków. W miejscach wyznaczonych do przekraczania granicy usytuowanych na terenie województwa dolnośląskiego ujawniono 39 osób, które naruszyły kwarantannę, natomiast na terenie województwa lubuskiego ujawniono 42 takie osoby.

W trakcie działań mających na celu zapobieganie ominięcia kontroli granicznej i sanitarnej ujawniono 2 osoby, które przekroczyły granicę w miejscu niedozwolonym. 8 kwietnia funkcjonariusze PSG w Zgorzelcu razem z żołnierzami ujawnili mężczyznę, który przekroczył granicę poza wyznaczonym miejscem. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. Po zmierzeniu jego temperatury ciała został skierowany na 14-dniową kwarantannę. Kolejna osoba, która przekroczyła granicę w miejscu innym niż dozwolone trafiła 9 kwietnia w ręce funkcjonariuszy SG z Kłodzka. Za popełnione wykroczenie Polak został ukarany również mandatem karnym w wysokości 500 zł.

W dalszym ciągu działania funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej wspierają oddelegowani czasowo funkcjonariusze Nadwiślańskiego, Warmińsko-Mazurskiego i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej a także z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych w Lubaniu. Dodatkowo zadania w kontroli wspierają funkcjonariuszy innych służb takich jak Policja, ITD, KAS, PSP, a w bezpośredniej ochronie granicy państwowej dodatkowo żołnierze Wojska Polskiego oraz Wojsk Ochrony Terytorialnej, którzy obecni są w miejscach dogodnych do przekroczenia granicy państwowej z pominięciem kontroli medyczno-granicznej.

 

Źródło: SG Zgorzelec

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Imperator
Imperator 15.04.2020, 14:44
Rejonu Sieniawka i Bogatyni pilnują tylko Żołnierze WP

Pozostałe