Czy można wybrać się na cmentarz? Znamy odpowiedź

  • 09.04.2020, 14:31 (aktualizacja 09.04.2020, 15:42)
  • red.
Czy można wybrać się na cmentarz? Znamy odpowiedź eLuban.pl

Podziel się:

Oceń:

Zwracaliście się do nas z zapytaniami, czy przy obecnych obostrzeniach można wybrać się na cmentarz.

W czasie panujących obostrzeń jeśli nie ma takiej potrzeby nie powinniśmy wychodzić z domu. Są jednak wyjątki, jak m.in. wizyta u lekarza czy zakupy. Dość często pytaliście nas czy w przypadku wybrania się na cmentarz, aby pomodlić się za zmarłych możecie otrzymać mandat. Zapytaliśmy o opinię prezesa Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych Michała Turkiewicza.

Jako administrator obiektu analizujemy sytuację jaka panuje na terenie cmentarza. Dwukrotnie zwróciliśmy się z prośbą do Straży Miejskiej żeby w miarę możliwości funkcjonariusze sprawdzali czy na terenie cmentarza przestrzegane są obecne zalecenia, czy miejsce nie stało się lokalizacją zastępczą do organizowania zgromadzeń, czy do jakiejkolwiek rekreacji - powiedział Michał Turkiewicz.

Według prezesa lubańskiego ZGiUK nie ma podstaw prawnych aby cmentarz komunalny był miejscem zamkniętym. Mimo że lubańskie cmentarze mają charakter parkowy, bez  koniecznej potrzeby nie powinniśmy się tam wybierać.

Cmentarz to nie park czy bulwar, a miejsce zadumy. Mieszkańcy przychodzą na cmentarz aby odwiedzić zmarłych bliskich oraz doglądać miejsca pochówku. Na bieżąco odbywają się także pochówki. Analizowałem przepisy i na ten moment, jeśli oczywiście wybieramy się tam w wymienionym wcześniej celu, nie jest to zabronione - zaznaczył Michał Turkiewicz.

red.

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

JÓZEK
JÓZEK 10.04.2020, 17:34
TOW i ZDZISŁAWIE BRAWO TO WY JESTEŚCIE PISIORY CAŁĄ GĘBĄ PAN TURKIEWICZ TO SPOKO CZŁOWIEK A JARECZEK JESZCZE WAM WYJDZIE BOKIEM TERAZ MACIE KOMUNE POZDRAWIAM
JÓZEK
JÓZEK 10.04.2020, 15:06
TOW i ZDZISŁAWIE BRAWO TO WY JESTEŚCIE PISIORY CAŁĄ GĘBĄ PAN TURKIEWICZ TO SPOKO CZŁOWIEK A JARECZEK JESZCZE WAM WYJDZIE BOKIEM TERAZ MACIE KOMUNE POZDRAWIAM
jedynak
jedynak 10.04.2020, 10:16
Można. Raz.
PL
PL 09.04.2020, 23:31
W dobie zagrożenia, w każdym miejscu wychodzi według rządu tylko wybory są bezpieczne paranoja
toro
toro 09.04.2020, 20:39
100 klamek 100 par jednorazowych rączek!!?!
ZdzichM
ZdzichM 09.04.2020, 20:34
Tow. Turkiewicz! Nie bądź ty taki mądry i nie-prencypialny. Gdyby nie tak dawno - masz jeszcze chyba na pamięci - Partia zarządziła (bez podstawy prawnej) to co byś na takie dictum orzekł gawiedzi? Przecież stan wojenny był bez podstawy prawnej...
tow.JK
tow.JK 10.04.2020, 10:24
ZdzichuM! To ty nie wiesz że tow. Turkiewicz już od dawna jest nawrócony? Tylko patrzeć jak dołączy do nosicieli baldachimu.
?
? 10.04.2020, 14:31
Szafarzem ma zostać
zulu
zulu 12.04.2020, 15:58
Jeśli to pomoże w utrzymaniu stołka to da się obrzezać .Tak jak większość urzędasów na stołkach.
emeryt
emeryt 09.04.2020, 18:55
Moze nie na temat, ale dzisiejsza obserwacja listonosza w lubaniu noszac ego druki urzedu miasta do placenia podatkow, bez maski, bez rekawic musi podejsc dwa razy aby mogl przekazac list polecony, dlugopis listonosza, na pytanie a jezeli nie odbiore listu to zrobi adnotacje ze odmawiam przyjecie listu. Nie podaje ulicy na ktorej bylo to zdarzenie bo t tak sie dowiem ze listonosz byl przeszkolony jak ma sie zachowac.Natomiast wyjscie na cmentarz dla jednej czy dwoch osob
jest zagrozeniem.
Ka
Ka 10.04.2020, 10:17
Z listonoszem miałam to samo. Zamiast pozwolić do skrzynki wrzucić to polecony.... Nie wiem co to za różnica kto roznosi podatki. I tak sie zarazi i rozsieje dalej...
Molina
Molina 09.04.2020, 17:59
A po jaką świętobliwą cholerę łazić po cmentarzu? Jak komu tam tęskno to niech się modli o wirusa... Jak go bóstwo wysłucha to spełni pragnienie a reszta już należy do zakładu pogrzebowego. Co najwyżej w administracji czyli ZGiUK-u może sobie wykupić miejsce.
Olo
Olo 10.04.2020, 09:46
Molina-czlowiek myślący inaczej
Mieszkanka
Mieszkanka 10.04.2020, 08:52
molina=pusty BEZMÓZGOWIEC. Brak słów, żeby nazwać takie coś.
Ttttttttt
Ttttttttt 10.04.2020, 08:43
Widzicie ja kosmitka z probówki w cudowny sposób poczęta.
nes
nes 09.04.2020, 17:08
pomieszało się wam we łbach,co to znaczy nielegalne zgromadzenia na cmentarzu?
Dulska
Dulska 09.04.2020, 20:28
No te nieutulone w żalu wdowy uradzają tam spędy - świetne miejsce na ploty.
emeryt
emeryt 09.04.2020, 17:01
Brawo panie Michale jest konkreta decyzja
Monia
Monia 09.04.2020, 22:31
Siedzieć w domach a nie spacerować, starsi nie powinni się narażać bo niestety w okolicy respiratorów jest mało ;( życzę wszystkim zdrowia i rozsądku
Dudi
Dudi 09.04.2020, 22:17
Ta osoba nie jest wykladnia prawa. Poza tym w wypowiedzi sa zaprzeczenia. Najpierw prosicie straz miejska o kontrole cmentarza, a za chwile jest stwierdzenie ze nie jest to zabronione.
To jest czy nie jest?
O co tu chodzi????
Molina
Molina 10.04.2020, 09:56
Chodzi o to aby czasami tym nieutulonym w żalu wdowom nie przyszło do głowy aby urządzić tam spęd na wielogodzinne ploty.
Maciej
Maciej 09.04.2020, 15:47
Bzdura Michał . Przestań analizować. Jest zakaz a ty pierdzielisz takie brednie.

Pozostałe