Pierwszy ozdrowieniec w powiecie lubańskim! Sytuacja epidemiologiczna dane z 8 kwietnia 2020

  • 09.04.2020, 13:33 (aktualizacja 09.04.2020, 13:36)
  • red.
Pierwszy ozdrowieniec w powiecie lubańskim! Sytuacja epidemiologiczna dane z 8 kwietnia 2020

Podziel się:

Oceń:

Mamy w powiecie pierwszą osobę, która wyzdrowiała po przebyciu choroby wywołanej wirusem Sars-coV-2.

To bardzo dobra wiadomość. Wczoraj mieszkanka Świeradowa-Zdroju, po kolejnym negatywnym wyniku na obecność koronawirusa, dowiedziała się, że ustąpiły u niej objawy choroby zakaźnej!

W ten sposób liczba osób chorych na Covid-19 spadła z 25 na 24!

Od dziś informacje o sytuacji epidemiologicznej w powiecie będziemy przekazywali Wam z jednodniowym opóźnieniem. Odstępstwa od tego będą jedynie w sytuacjach szczególnych.

Na dzień 8 kwietnia 2020 roku na terenie powiatu mieliśmy 24 chorych z potwierdzonym Covid-19 i jednego ozdrowieńca.

20 chorych przebywało w izolacji domowej, a 4 ze względu na stan zdrowia było hospitalizowanych.

Dwóch mieszkańców powiatu lubańskiego znajduje się na oddziale zakaźnym bolesławieckiego szpitala i oczekuje na wynik testu.

Przebadanych z wynikiem ujemnym było 163, na kwarantannie rządowej znajdowały się 444 osoby, na kwarantannie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego 157 osób, a pod nadzorem epidemiologicznym 59.

red.

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Vir
Vir 10.04.2020, 11:25
A testy robi sie na objawy choroby czy na obecność virusa?
Gość
Gość 09.04.2020, 19:34
Ozdrowieniec to nie jest ktoś,kto wyzdrowiał. Tylko nie ma już u niego bjawów choroby.
O.N.A.
O.N.A. 09.04.2020, 18:22
Oby tak wszyscy nasi zarażeni mieszkańcy wrócili do zdrowia! Trzymaj mocno kciuki!
Norbi
Norbi 09.04.2020, 17:09
Możecie podetrzeć się tymi "testami", bo wykonana nawet trzecia próba nie daje 100% wiarygodności w kwestii zarówno pozytywnej, jak i negatywnej. Zacznijcie się lepiej zastanawiać nad tym, w jaki sposób będziecie bronili siebie i swoje rodziny przed zabójczymi "cudownymi" szczepionkami, które będziecie mieli wstrzykiwane z lufą przy skroni... :/
Gazer.
Gazer. 09.04.2020, 17:05
Daje sie w palnik dwa tygodnie. Na glupie pytania glupia odpowiedz
tobi
tobi 09.04.2020, 16:49
Pierwszą zdiagnozowaną testem.
Rob
Rob 09.04.2020, 13:56
Skąd oni wiedza że dana osoba wyzdrowiala ?Skoro od kilku dni liczba wykonanych testow się nie zmienia.
Jola
Jola 09.04.2020, 13:55
Jakże się cieszę.Duzo zdrowia i Wesołych Świat
Jednakże martwi mnie ilość testów przeprowadzanych w powiecie i Lubaniu.Ilu ludzi choruje bezobjawowo,chodzi i zaraza?
Jola
Jola 09.04.2020, 16:26
Zbyszko.Z tobą jest chyba coś bardzo nie tak,a może to tylko kryzys wieku średniego.Moze nie wiesz no bo i skąd możesz, ty, tov wiedzieć Najważniejsze w pandemii jest zlokalizowanie osób zakażonych.No ale cóż w całym batalionie nie większego buraka
Zbyszko
Zbyszko 09.04.2020, 14:15
Jak sobie ofermo batalionowa wyobrażasz ustalenie ilu choruje bezobjawowo? Trzeba by cała populację powiatu badać testami a to przecież jest niewykonalne. Poza tym dzisiaj zbadany z wynikiem (-) jutro już może mieć wew sobie bakcyla i zarażać.
Vir
Vir 10.04.2020, 11:32
Sytuacje zozwiąże tylko test 2w1 czy przeszedłeś już chorobe lub nie jesteś chory
Jola
Jola 09.04.2020, 17:46
Zbyszko najwyższy czas stać się Zbigniewem.Wiem ,że niektórzy nie są w stanie ogarnąć nawet podstawowych wiadomości,ale testy i lokalizacji osób zakażonych i nosicieli w pandemii jest kluczowe.Niestety niektóre bataliony Zbyszka są pełne oferm
Mędrzec
Mędrzec 09.04.2020, 13:49
DO AUTORA - PROSZĘ SIĘ DOEDUKOWAĆ OZDROWIENIE TO USTĄPIENIE OBJAWÓW CHOROBY POMIMO POZYTYWNEGO WYNIKU BADANIA.
XYZ
XYZ 09.04.2020, 18:07
Ja się proszę „doedukować” i przed napisaniem takiego komentarza najpierw zajrzeć do słownika albo ustawy. Ozdrowieniec to osoba, u której ustąpiły objawy choroby, ale nie wykluczone że po jakimś czasie test będzie znowu pozytywny.
Polecam słownik
Polecam słownik 09.04.2020, 15:35
https://sjp.pl/ozdrowieniec
Halina
Halina 09.04.2020, 13:47
Jak właściwie leczy się tę chorobę ?
zulu
zulu 09.04.2020, 16:48
Albo -albo.
Romek
Romek 09.04.2020, 15:28
Jak hiszpankę i tyle
Sewerek
Sewerek 09.04.2020, 14:23
Po prostu się leczy - leżysz, pijesz elektrolity, zimne okłady jak masz gorączkę, a jak sie dusisz - to maska respiratora na twarz i .... modlitwa!

Pozostałe