Premiera wystawy online „Oblicza tolerancji"

  • 08.04.2020, 13:45 (aktualizacja 08.04.2020, 13:52)
  • Pogranicze
Premiera wystawy online „Oblicza tolerancji" Pogranicze

Podziel się:

Oceń:

Młodzież z Lubania i powiatu lubańskiego (Klub Liderów Młodzieżowych) oraz łotewskiego Daugavpils zaprasza na premierę online wystawy zatytułowanej „Oblicza tolerancji". Prezentuje ona efekty międzynarodowego spotkania, które odbyło się w lutym w Baworowie.

Warto poznać perspektywę młodego pokolenia na temat  budzący tak wiele emocji w ostatnich miesiącach.

Od 10 do 16 lutego 2020 młodzież z Polski i Łotwy w wieku 16-22 lata pracowała razem nad wystawą fotograficzną na temat tolerancji. Wśród nich znaleźli się uczniowie szkół średnich oraz studenci. Wspólnie spędzony tydzień stanowił wyjątkową okazję do wymiany swoich opinii, kreatywnej pracy oraz poznania rówieśników z drugiego kraju. Wernisaż wystawy odbył się 15 lutego w Galerii Łużyckiej w Lubaniu, z udziałem zaproszonych gości, mieszkańców miasta oraz przyjaciół lubańskiego Klubu Liderów Młodzieżowych.

Obecnie wystawa jest już  dostępna także online na kanale Youtube Stowarzyszenia Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”, które na spotkanie młodzieży z Polski i Łotwy pozyskało dotację z unijnego programu Erasmus+:

WYSTAWA ONLINE: https://www.youtube.com/watch?v=vJpxjaXKQe4

Czy warto brać udział w międzynarodowych spotkaniach młodzieży? Uczestnicy projektu zdecydowanie i jednogłośnie odpowiadają, że tak.  

REPORTAŻ  Z PROJEKTU: https://www.youtube.com/watch?v=WBXInNYODX8

WRAŻENIA UCZESTNIKÓW PROJEKTU: https://www.youtube.com/watch?v=2Jg9mHEYlI4

W trakcie projektu młodzież przeprowadziła m.in. sondę uliczną w Jeleniej Górze. Ankieta na temat tolerancji została opublikowana przez uczestników też w internecie, umożliwiając wszystkim zainteresowanym podzielenie się swoimi opiniami.

ANKIETA ONLINE: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd_n162wjJgBfN0nlPCrCd_V0yCdy1q3sBQw45ieMIMZmy3bA/viewform

Projekt „Młodzież przeciwko nietolerancji" został zrealizowany przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze", we współpracy z J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija w Daugavpils (Łotwa), przy dofinansowaniu przez Unię Europejską z programu Erasmus+. Współpraca: Łużyckie Centrum Rozwoju w Lubaniu.

KONTAKT:

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum
Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”
ul. Armii Krajowej 30
59-800 Lubań
Tel. +48 75 721 50 77
E-mail: [email protected]
https://pl-pl.facebook.com/Stowarzyszenie.POGRANICZE/

Pogranicze

Zdjęcia (9)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ziomal
Ziomal 27.04.2020, 06:20
BRAWO! Właśnie o tolerancji powinien wciąż przypominać ten śląsko-łużycki region. Kilka lat temu było to oczywiste. Mam nadzieję, że kiedyś znowu będzie. Ogromna w tym rola pedagogów i ufam, że nasz "Mickiewicz" jak zawsze da radę!

Pozostałe