WOT wspiera lubańskie służby

  • 08.04.2020, 12:37
  • ŁCR
WOT wspiera lubańskie służby

Podziel się:

Oceń:

Na straży bezpieczeństwa mieszkańców Lubania na co dzień stoją policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu oraz funkcjonariusze lubańskiej Straży Miejskiej. Od 6 kwietnia w realizacji zadań związanych z zapewnieniem ochrony mieszkańcom, jako wsparcie dla miejscowych służb mundurowych, dołączyli żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

– Zgodnie z decyzją Wojewody Dolnośląskiego do Lubania przyjechało pięciu żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Zostali zakwaterowani na terenie miasta i pozostają w dyspozycji Komendy Powiatowej Policji do wykonywania zadań m.in. związanych z bezpieczeństwem mieszkańców i stosowania przez nich kwarantanny. Po stronie gminy leży obowiązek pokrycia kosztów ich pobytu. Generalnie wykonują polecenia Komendanta Powiatowego Policji – powiedział Arkadiusz Słowiński, Burmistrz Miasta Lubań.

Ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa wiąże się z koniecznością przestrzegania szeregu obostrzeń, które wynikają z rozporządzeń Prezesa Rady Ministrów i Ministra Zdrowia. Mieszkańcy zobowiązani są do przestrzegania przepisów związanych z przemieszczaniem się osób w miejscach publicznych.Ponadto dla wspólnego bezpieczeństwa osoby objęte kwarantanną powinny przebywać w miejscach zamieszkania. 

ŁCR

Komentarze (43)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obiektywnie Obiektywny
Obiektywnie Obiektywny 11.04.2020, 08:52
Dlaczego eluban nie informuje o niezgodności wprowadzanych obostrzeń z Konstytucją. Konstytucja mówi jasno jak można ograniczać nasze swobody. Niestety, ale Prezes nie chce zrobić tego zgodnie z Konstytucją...
?
? 10.04.2020, 07:24
Jeszcze trochę i do rozpędzania demonstracji ich wyślą, ludzie tracą pracę firmy padają tarcza jest tylko na papierze, wybory szykują się niczym szwindel, to na bank ludzie wyjdą.
Tylko zakazy się skończą.
Ciekawe czy będą na tyle Polscy aby Polaka prać.
dagmara
dagmara 09.04.2020, 22:01
Ewo Kopacz wróc do nas !
Obserwujaca
Obserwujaca 09.04.2020, 04:41
No prosze! Pochowaliscie sie w domach przed zaraza, a policja, straze i wojsko nas chroni i nasze zdrowie oraz bezpieczenstwo. A Wy co robicie w tym temacie oprocz tego, ze o swoje tylki dbacie? Ale sluzby, ktore dla nas sluza i narazaja swoje zdrowie i zdrowie swoich bliskich trzeba hejtowac??? Ech szkoda po prostu slow?Polak potrafi?
chlop
chlop 10.04.2020, 08:19
jak patałachy rzekomo narażające swoje zdrowie, z czyjegoś rozkazu dla naszego "dobra" użyją gnatów też będziesz ich gloryfikować szurnięta babo?
?
? 09.04.2020, 10:30
Taką pracę wybrali, górnik też naraża, elektryk itd. Mogli pięć chleb wybrali służby maja za to kasę.
Jaruś
Jaruś 08.04.2020, 22:37
Moj Prezydent Andrzej Duda
Dobre Imie
Dobre Imie 08.04.2020, 21:36
Ludzie co ja tutaj pacze ?! zamiast sie cieszyc ze sa ochotnicy do walki z zaraza to smierdzicie jakies absurdalne komentarze .
Paweł Bilski
Paweł Bilski 08.04.2020, 21:15
Idiotów nie zrozumiesz oni nie wiedza co to S T A N WOJENNY /wyjątkowy /tego nie przeżyli ,!Pamietam jak to było ,kazdy sie bał -UAZ- przyjechał do mojego ojca i zabrali go raz dwa do słuzby wojskowej a mial już 44 lata, matka płakała .Co wy ludzie idioci piszecie ,co wy porównujecie ,,'szambo'' to co było a czysty,, pisuar''.....Jak czytam te głupoty to sie zastanawiam co by było gdyby była wojna ,wszyscy Ci co pisza te brednie i ta cała nasza opozycja durnowata pierwsza by ,,,kolaborowała z okupantem -by nas prawdziwych Polaków posprzedawała..
marek
marek 14.04.2020, 20:11
Nas prawdziwych patriotow buahahahahh monopol na madrosc wiedze i cnoty. Twoi rzadzacy juz powiedzieli ze w razie wojny pierwsi by uciekli aby sterowac wojna z bezpiecznego miejsca z zagranicy-Anton. Liczy sie sprzet technologia a nie ludziki z pistoletem
?
? 09.04.2020, 10:31
Żadnego z tych stanów nie ma bo wybory ważniejsze
wojska operacyjne
wojska operacyjne 08.04.2020, 20:55
Dla pierwszego z prawej butkow regulaminowych zabraklo? Przypomina mi to Lenino - szkolenie w walce. Zadnych srodkow zabezpieczenia. To jest mieso armatnie po 180 godzinach szkolenia. Nie wiem czy podziwiac odwage czy patrzec na glupote przelozonych. Zgroza
?
? 09.04.2020, 10:32
Haha rzeczywiście ?? z Irakiem Lubań pomylił chyba.
Weronika
Weronika 08.04.2020, 20:31
To jakiejś mendy pętające sie po nowym osiedlu domków. Uważajcie na portfele bo mogą coś zwędzić te ludki Macierewicza
Logik
Logik 09.04.2020, 11:47
Oby żaden z tych wojaków Twojego wpisu nie przeczytał,bo może Ciebie pozwać o zniesławienie. Po co Ci to?.
szeryf
szeryf 09.04.2020, 08:46
Masz pochodzenie komunistyczne ,ze piszesz takie bzdury?Nie podoba sie Polska to wyjazd do arabów .
??
?? 08.04.2020, 19:17
A odstępy ich nie obowiazują?
marc55
marc55 08.04.2020, 18:28
No to teraz wszyscy krytycy WOT, wytłumaczą plebsowi po co USA ma Gwardię Narodową ??? Najsilniejsze mocarstwo na ziemi, które jeszcze nigdy nie prowadziło wojny z najeźdźcą na swoim terytorium ???
No czekam mądrale, łatwo pisać głupoty, z myśleniem gorzej .....
????
???? 09.04.2020, 10:37
Najlepsze jest to że w WOT biorą ludzi którzy kiedyś byli niezdolni, często migając się od zasadniczej służby wojskowej a 5 lat rządu PiS i komisja lekarska uznaje takiego za zdolnego do służby w WOT. Kto pamięta tamte czasy wie jak dobrą chorobę, upośledzenie trzeba było mieć aby komisja wbiła niezdolny do służby. Ciężko było się wymknąć. A teraz?

Cudowne uzdrowienie

Kolejny przykład że Jarek powinien zostać beatyfikowany.
Kapitan z WOP
Kapitan z WOP 08.04.2020, 19:51
Co ty błaźnie dardanelski porównujesz amerykańską Gwardię Narodową z formacją św. Jadwigi. Przecież tych nieudaczników nie zakwalifikowały komisje do regularnego wojska wobec kategorii "D". Takie oddziały to na wypadek konfliktu baby miotłami przegonią.
szeryf
szeryf 09.04.2020, 08:53
Panie kapitanie z Wop ja byłem w wojsku w stanie wojennym i pamietam jak wyglądało prawdziwe wojsko .Kadra sie bała na baterii szarych żołnierzy .Była służba obowiązkowa .a wy poszliście do wojska dla nic nie robienia i z powodu wcześniejszej emerytury.Nic patriotyzmu .Ci zołnierzy na wypadek,, W'' to bedzie najlepsze wojsko ! Bo to sa patrioci i mają zamiłowanie ,dlatego Prosze sie nie wypowiadac .
??
?? 09.04.2020, 10:42
A teraz wystarczy popatrzeć na musztre, są filmy na yt. Kiedyś unitarke to jak zegarek chodził i tak wyrabiała się dyscyplina a teraz jeden czarne buty drugi pustynne.
Chłopaki pomogą ale zastanawiam się co z regularnym wojskiem. Przecież w Lubaniu mieszka więcej żołnierzy z 10bkpanc i 23spa niż tych wotowców na zdjęciu a w mediach ciągle pokazują wot. Są żołnierze etatowi mają co miesięczne wypłaty to po co generować dodatkowe koszty i przysyłać wot. A z kim że znajomych zawodowych nie gadam to siedzą na brygadzie bo tylko część wysłali
marc55
marc55 08.04.2020, 21:51
Trep z wojska nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie.
Nie pisz mi tu o detalach, podstawowe pytanie po co państwu USA Gwardia skoro mają marynarkę, lotnictwo, wojska lądowe, piechotę morską i niedawno utworzone siły kosmiczne. Ty błazenku tego nie zrozumiesz, tak jak nie zrozumiałeś istoty powołania WOT.
Henryk z Henrykowa
Henryk z Henrykowa 08.04.2020, 19:29
Amerykańska Gwardia 4 razy mocniejsza niż "zawodowe" WP.
??
?? 09.04.2020, 10:43
I 100razy mocniejsza niż nie zawodowe wot?
Mefisto
Mefisto 08.04.2020, 17:54
WOT wspiera a 7 kwietnia (wtorek) jakiś "roznegliżowany" - czyli w koszulce i krótkich gaciach - idiota w wieku młodym (może dlatego głupi) popisywał się jazdą na rowerze wokół skrzyżowania Rybacka-Lwówecka, między Biedronką - Netto a Szkołą. Krążył tak z godzinę albo i dłużej i nie mógł się doczekać patrolu Policji.
Hans
Hans 08.04.2020, 17:26
Wielkie wyrazu uznania dla ochotnikow WOT ! Chlopaki biora sie do roboty zamiast pisac bezsensowne komentarze w internecie.
Rafał
Rafał 08.04.2020, 16:25
to są żołnierze? nie no proszę... to jakieś przedszkole dla dużych chłopców...
???
??? 08.04.2020, 21:14
Jaka to grupa hmm..
WOT w mediach? ????
Klos
Klos 08.04.2020, 18:45
Zdziwił byś się.
???
??? 08.04.2020, 21:11
Już wam na Yammer dali link do artykułu z podpisem aby bronić w komentarzach dobrego imienia ot???
Andrzej
Andrzej 08.04.2020, 16:24
A teraz wszyscy podziękujmy wyborcom PiSu.
Zbyszko
Zbyszko 08.04.2020, 16:15
Arkadujysz! Czyś ty chłopie na głowę upadł? Czterech (słownie 4) budrysów sprowadzasz na miasto do ochrony przed wirusem... tfu! nie przed wirusem tylko przed tymi których nie mogą do końca przekonać do dyscypliny? Nie masz na co pieniądze wydać? Farbę kup i ławki pomaluj, wcześniej wyślij służby komunalne niech umyją i odkażą wszystko wzdłuż chodników i placów zabaw może utrzymywać bakcyla. Tylko niech - broń ich ich boże - nie leją środka odkażającego na jezdnie i na chodniki. Tret umyj wokół z ptasich gówien.... W gazony kwiatki powsadzaj... Roboty jest moc.
gbur
gbur 08.04.2020, 15:27
i szambo Macierewicza wybiło...
Kret
Kret 08.04.2020, 13:07
Nie żeby coś ale wg mnie(podkreślam to tylko moja opinia jako 24-letniego mieszkańca) JEST TO ***IZM w najczystszej możliwej postaci... Gdyby KAŻDY pilnował własnej *** i stosował się do obowiązujących przepisów nie byłoby potrzeby sprowadzania "ochrony" naszego życia i zdrowia. Jeszcze na (poniekąd) nasz wspólny koszt!
Panie Arkadiuszu nie lepiej byłoby przeznaczyć te pieniądze chociażby na zakup testów na wirusa Covid-19? Czy maseczek? Albo "stworzyć" na terenie całego miasta/gminy/powiatu miejsc gdzie mieszkańcy (głównie emeryci- którzy dzień w dzień (zdaje się) "rekreacyjnie" ganiają po mieście robiąc zakupy) mogliby skorzystać ZA DARMO z dezynfekcji?
Nie bo po co? A z resztą....
Hogsofwar
Hogsofwar 08.04.2020, 18:07
Ludzie nie będą pilnować własnej d..y !!! Bo Polacy to idioci . Poczytaj wpisy na Fejsie o treści jak to ja nie mogę do lasu , jak to ja nie mogę do parku , jak to ja mam siedziec w domu , jak to ja nie wyjdę na plac zabaw , jak to ja nie mogę rękawiczek gumowych wyrzucić na ulicę , jak to ja nie mogę dostać mandatu bo prawo zabrania . I tak dalej i tak dalej jest tego multum . A służb publicznych malutko .
Jola
Jola 08.04.2020, 12:47
Stan wojenny?. Testow nie ma, są żołnierze na ulicy.Zenada. Bawia się naszym życiem i zdrowiem
?????
????? 08.04.2020, 16:46
Ale stanu nie wprowadzą bo wojsko wyjdzie na ulicę ??? a wojsko już od dawna jest i pomaga więcej niż rząd znaczy się rzont


Gdzie te pisuaru mózgi kształcą?
Obserwator
Obserwator 08.04.2020, 16:12
A kto ich widział i gdzie?
cced
cced 08.04.2020, 14:54
Jeszcze trochę i będą do nas strzelać mówiąc łamaną polszczyzną
szeryf
szeryf 09.04.2020, 08:57
A co to sa niemcy czy ruskie .A Ty POLAK czy UBEK
Xxc
Xxc 08.04.2020, 14:51
Wszystkiego brak, chodzi o zabezpieczenie przed wirusem, a drozyzna niech to
Żur
Żur 08.04.2020, 14:10
I biorą za to niemałą kasę. Chłopcy bawią się w wojenkę, po cholerę nam to. Kolejne mln wydane na czyjeś widzimisię.

Pozostałe