Czy można iść na działkę i zrobić na niej grilla?

  • 07.04.2020, 10:41
  • Źródło: 24jgora.pl/Red.
Czy można iść na działkę i zrobić na niej grilla? Pixabay

Podziel się:

Oceń:

W ostatnich dniach wiele osób nad tym się zastanawia, szczególnie osoby, które posiadają działkę. To pytanie będzie pojawiać się coraz częściej ponieważ najbliższe, kwietniowe dni zapowiadają się bardzo ciepło. Przed nami również Wielkanoc.

Czy z działki rekreacyjnej można korzystać? W tej sprawie jest jasna odpowiedź Krajowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców:

"Komunikat Krajowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców z dnia 3 kwietnia 2020 r. w sprawie obowiązujących przepisów w zakresie dostępu do działki w ROD - 03.04.2020. W związku z pojawiającymi się w przestrzeni medialnej sprzecznymi informacjami nt. prawa działkowca do przebywania na działce w ROD, informujemy, że na gruncie obowiązującego prawa brak jest podstaw dla formułowania wniosku, aby obowiązywał zakaz przebywania na działkach ROD. Jednocześnie, mając na uwadze sygnały o próbach nakładania na działkowców mandatów w związku z pobytem na działce, jak również z powodu przemieszczania się w celu dotarcia na działkę w ROD, KZ PZD wskazuje, że powyższe działania budzą poważne wątpliwości w kontekście obowiązujących przepisów. Stoją też w sprzeczności z publicznymi wypowiedziami przedstawicieli władz, w tym Ministerstwa Zdrowia. Niewątpliwie w określonych stanach faktycznych wyjazd na działkę w ROD może być zaliczany do kategorii przemieszczania się w celu zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego."

Ale – zdaniem policji – taka interpretacja nie rozciąga się już na organizację sąsiedzkiego grilla, co bywa naturalną konsekwencją „porządkowania działki”. W takich sytuacjach należy liczyć się z sankcją. 

Źródło: 24jgora.pl/Red.

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

yyy
yyy 08.04.2020, 18:35
to można na działkę czy nie
bolo
bolo 07.04.2020, 20:51
Mam wrażenie ,że piszą sami idioci .....To idzcie na działke zbierzcie towarzystwo i bawcie się ,tylko potem nie płaczcie kochani IDIOCI !!!
kadettbart
kadettbart 07.04.2020, 22:13
Idioci robią imprezy na to nie ma pozwolenia ale wyjście z dziećmi rodziców to nie jest idioctwo.
Dzialkowec
Dzialkowec 07.04.2020, 20:36
Ludzie to dla dobra wszystkich i każdego pojedynczo zachorojesz bez działki przez tydzien posiedzimy w domu i szybciej minie
Andrzej
Andrzej 07.04.2020, 20:27
Same durne i zawistne ****** w komentarzach. Kiscie sie w domach,******.
Kinga
Kinga 07.04.2020, 21:44
Endrju! Masz rację. Natura bezmózgowców eliminuje właśnie podczas pandemii. Bierz prowiant, skrzynkę piwa i kilka flaszek wódy, zbieraj towarzystwo - pal grilla i w tango-przytulango!
Podpis
Podpis 07.04.2020, 19:48
Dlaczego policja nie ukara ***a w r8,przeciez jezdzi bez celu...swoja droga ale musi byc wku...ze ludzie nie widza jak sie wozi hehe
tom7
tom7 07.04.2020, 15:27
"Zostan w domu", tylko *** tego nie rozumie
działkowiec
działkowiec 07.04.2020, 14:43
Zamykać furtki ROD, to nie będą obcy włazić.
antypl
antypl 07.04.2020, 16:27
a Ciebie do kościoła z 49 innymi, też długo nie pochodzisz. Co za zawiść ludzka, typowe dla kato-prl-owców
Zenobiusz
Zenobiusz 07.04.2020, 14:06
Policja ma rację! Grilla można sobie urządzić - ale tylko we dwoje i nie zbliżać się do siebie poniżej 2 metrów.
cyryl
cyryl 07.04.2020, 13:20
wszelkie tzw."komunikaty" nie posiadają żadnej mocy prawnej,obowiązująca jest tylko USTAWA,a *** policyjne to sługusy a nie nad interpretatorzy prawa,każdy ma niezbywalne prawo o decydowaniu o swoim zdrowiu i życiu i żadne policyjne łotry nie będą ingerować w konstytucję.
Wirus
Wirus 07.04.2020, 14:27
Hamuj!!!! Twoje prawo o decydowaniu o swoim zdrowiu i życiu w aktualnej sytuacji nie sprawdzi się. Przez ciebie mogę ja być chora, pani w sklepie, pani na poczcie, pan na cpn i kazdy kogo zarazisz bo mozesz być chory skoro olewasz nakazy. Dziesieciu, stu takich jak Ty i sytuacja staje się dramatyczna, bo część ludzi umiera. Jakby nie patrząc przez Ciebie..............
Ale ty trzymaj sie prawa, nie zdrowego rozsądku. Daleko zajdziesz.

Bb
Bb 07.04.2020, 19:39
Idź do koscioła i głoś marały księżom. Bo przez ich pazerność do pieniądza będziemy wszyscy chorzy.
Wirus
Wirus 07.04.2020, 22:14
Sam idź!!!!!
g
g 07.04.2020, 16:43
jedź do sejmu i wygłoś to publicznie
Metody
Metody 07.04.2020, 20:29
Nie pojedzie,takie przejazdy nie są konieczne,a więc zabronione.To grozi mandatem.
T
T 07.04.2020, 13:14
A kto to będzie sprawdzał? Nikt bo nie będzie się chciało. Rano przejedzie jedna szczekaczka i później laba nic nie trzeba robic
Życzliwy sąsiad
Życzliwy sąsiad 07.04.2020, 13:36
Jak to kto? Policja, Straż Miejska. Będzie tyle donosów, że Panowie przyjadą sprawdzić.
JÓZEK
JÓZEK 07.04.2020, 12:57
Na głowie możesz zrobić se grilla idioto

Pozostałe