Notoryczny złodziej trafił za kraty

  • 06.04.2020, 16:42
  • Prokuratura Okręgowa w JG
Notoryczny złodziej trafił za kraty pxhere.com

Podziel się:

Oceń:

2 kwietnia 2020 roku na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu miejscowy Sąd Rejonowy zastosował areszt tymczasowy wobec sprawcy kilkunastu kradzieży i włamań na terenie Zgorzelca i okolic. Komunikat Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

2 kwietnia 2020 roku na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu miejscowy Sąd Rejonowy zastosował areszt tymczasowy wobec sprawcy kilkunastu kradzieży i włamań na terenie Zgorzelca i okolic.

Marcin B. dopuszczał się zarzucanych mu przestępstw w okresie od 21 stycznia do 30 marca 2020 roku. W tym czasie dokonał kilkunastu kradzieży i włamań do mieszkań, domów i innych pomieszczeń, a także pojazdów. Podejrzany kradł pieniądze, narzędzia, sprzęt elektroniczny i inne przedmioty. Dokonał także kilkunastu kradzieży paliwa na zgorzeleckich stacjach benzynowych.

Łączną wartość strat oszacowano wstępnie na kwotę ponad 50 tysięcy złotych.

Ponadto pod koniec lutego 2020 roku, Marcin B. nie zatrzymał się do kontroli drogowej pomimo sygnałów Policji, a gdy został zatrzymany okazało się, że był pod wpływem substancji psychoaktywnych.

Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu postawiła 37-letniemu mieszkańcowi powiatu zgorzeleckiego 13 zarzutów. Mężczyzna przyznał się od popełnienia części z przestępstw.

Po przesłuchaniu podejrzanego skierowano do Sądu Rejonowego w Zgorzelcu skuteczny wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania.

Zarzucone Marcinowi B. przestępstwa zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Okręgowa w JG

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dziadek
dziadek 07.04.2020, 00:58
Jakby się nauczył gadać poniemiecku to by jeszcze długo działał za granicą. A tak...
Emeryt
Emeryt 07.04.2020, 09:36
Ale mądry komentarz !!! Brawo dziadek ?

Pozostałe