Wojsko na ulicach Lubania

  • 02.04.2020, 14:07 (aktualizacja 02.04.2020, 14:27)
  • asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
2020_03_31_luban_komunikaty_2.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną na terenie naszego kraju policjanci, strażnicy miejscy i wojsko uczestniczą we wspólnych patrolach na terenie powiatu lubańskiego. Policjanci podczas wspólnych patroli z innymi służbami mundurowymi pilnują i dyscyplinują mieszkańców powiatu do przestrzegania przepisów wprowadzonych przez Rząd. Pamiętajmy, że wprowadzone przepisy są dla ludzi, a nie przeciwko nim. RESPEKTUJMY JE.

Na drogach naszego powiatu zauważyć można oznakowane radiowozy policyjne, gdzie ze sprzętu nagłaśniającego słychać stanowczy i czytelny komunikat dotyczący zakazów i nakazów związanych z koronawirusem. W codziennej służbie policjanci wspierani przez żołnierzy z Żagania, policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy  i strażników miejskich wspomagają służby sanitarne, prowadząc nadzór nad osobami objętymi kwarantanną. Patrolują miejsca, w których nadal – mimo wprowadzonych ograniczeń gromadzą się grupy ludzi. Kontrolują pojazdy w głównej mierze autobusy i prywatnych przewoźników, sprawdzając czy wydane zalecenia respektowane są przez kierowców i pasażerów pojazdów. Porządku i bezpieczeństwa na przejściach granicznych w Miłoszowie i Czerniawie pilnują całodobowo policjanci oraz żołnierze z 23 Pułku Artylerii z Bolesławca. Wszystkie te działania służą zminimalizowaniau rozprzestrzeniania się wirusa na inne osoby. 

Abyśmy mogli opanować rozprzestrzenianie się wirusa od dnia 1 kwietnia 2020 roku do odwołania Rząd podjął kolejne ograniczenia, które będą bezwzględnie sprawdzane przez policjantów, a za ich złamanie grozi grzywna w wysokości od 5 do 30 tysięcy złotych. 

Pamiętajmy o zakazie przebywania w parkach i na terenach zielonych, służących do rekreacji np. jazdy rowerem. Dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18 roku życia, nie będą mogły wyjść z domu bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy. W zbiorowym transporcie publicznym obowiązuje już zasada „tyle pasażerów, ile połowa miejsc siedzących w pojeździe”.  Wymóg ten został rozszerzony także na pojazdy, które mają więcej niż 9 miejsc siedzących, w tym transport niepubliczny – np. dowożących do pracy w zorganizowany sposób, czy prywatnych przewoźników. Obowiązkowej kwarantannie domowej objęci będą wszyscy, którzy zamieszkują z osobą objętą kwarantanną. W tym przypadku warto skorzystać z bezpłatnej aplikacji „kwarantanna domowa”, która szczegółowo opisana jest na stronie Ministerstwa Cyfryzacji. Aplikacja daje też m. in. możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach, mogą dostarczać artykuły spożywcze. Dzięki aplikacji szybko można skontaktować się z pracownikiem socjalnym.

Bądźmy odpowiedzialny nie tylko o swoje życie i zdrowie ale także innych. Zadbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo.

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Zdjęcia (2)

Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ewa
ewa 03.04.2020, 12:29
Daczego nie ma wsparcia na policji,w pogotowiu czy w szpitalu dla tych biednych ludzi,którzy nami teraz się opiekują w postaci obiadów,kawy,herbaty? Inne miasta zadbały o to.Przecież dla nas żcie narażają i o za marne grosze.Ogromny szacunek.Dbajcie o siebie
Zygmunt
Zygmunt 03.04.2020, 11:44
Cała ta epidemia to fejk, wytłumaczcie sobie sami dlaczego.
Paweł
Paweł 03.04.2020, 21:35
Aleś Ty durny.Taak... to wystaw się świadomie na zarażenie. I zobaczysz co się stanie... Fejk objął cały świat? Idiota.???
Zdziwiony
Zdziwiony 03.04.2020, 17:26
Próbuję, wytłumaczyć sobie i myślę, że coś z Tobą nie tak. Poradnie psychologiczne tylko na telefon ale można spróbować.
XY
XY 03.04.2020, 11:31
W Pieńsku już dawno są.
Huligan
Huligan 03.04.2020, 09:53
Do su..ki na przylasek i palą tych zuli jak za moich dobrych czasów i byl spokój
Koronka
Koronka 04.04.2020, 00:28
Jak w Indiach !!!
Zatroskany
Zatroskany 03.04.2020, 09:22
My miezkancy bloku przy ul.Hermana 3A,blagamy w dobie epidemii,
O pomoc i zlikwidowanie meliny i zbiorki meneli,picia,nocowania,
Przesiadywania w grupach w piwnicy bloku.
TO JEST TYKAJACA BOMBA,STRACH PORUSZANIA SIE W BLOKU
Blagamy o pomoc !!!!!
Koronka
Koronka 04.04.2020, 00:32
W ,,krzakach" nad Kwisą - tam gdzie latem jest ,,miejska plaża " - nie mozna wyjsc z psem bo na kazdym kroku grupki ,, dobrze bawiacych się " !!!
Wiek od 20 lat do 70
Mieszkaniec
Mieszkaniec 03.04.2020, 08:56
Cichy stan wojenny a nawet gorzej bo jeden psychiczny zarazil juz wielu
Arni
Arni 03.04.2020, 04:16
Jak widzę co się dzieje w Polsce to szok, ci kodziarze koczujàcy przed sejmem to zagrożenie dla zdrowia publicznego.Polska powinna brać przykład z Hiszpani , tam to policja,guardia civil, wojsko i inne słurzby to naprawde trzymają porządek,roznieśli by to towarzystwo w moment, a tym ćpunom o których mowa to by takie wpierdziel spuścili że by im do końca życia odechciało.Ale to kwestia patriotyzmu bo żaden hiszpan na swój kraj złego słowa nie powie wręcz przeciwnie ,powie że są najlepsi we wszystkim, oby Polacy kiedyś dojrzeli do takiej mętalności. Życzenia zdrowia dla wszystkich #zostań w domu#

Gok
Gok 04.04.2020, 02:50
#Arni, na początek, w ramach odruchu patriotycznego, proponuję się nieco podszkolić z poprawnej polskiej pisowni...
Ed
Ed 03.04.2020, 13:27
Tylko tam jest stan wyjatkowy
Czesław
Czesław 03.04.2020, 11:16
Przykład z Hiszpanii? Zobacz na statystyki ile osób zachorowało i zmarło w obu krajach, a może jeszcze przydałby nam się król, który bierze miliony łapówek:D
Obywatel Gryfowa
Obywatel Gryfowa 02.04.2020, 23:19
To może czas wziąć się za Gryfów ? Bo tam ludzie spacerują i nikt im nic nie robi..
kawa
kawa 02.04.2020, 22:39
Gratuluję spostrzegawości, ta wojskowa ciężarówka gości w Lubaniu chyba od tygodnia.
Ludwikg
Ludwikg 02.04.2020, 22:14
A jak jest np z widzieniem się z narzeczona, dzieckiem gdy trzeba do siebie dojechać?
Olka
Olka 02.04.2020, 20:59
Błagam niech ktos przyjedzie na Szkolną!! Po 21 non stop auta i wymiana kolesi. Pod strażą miejską przez tyle lat! Libacje narkotyki i przemoc. A kamery nic nie rejestrują :(
Obserwator
Obserwator 02.04.2020, 21:32
A co funkcjonariusze mają zrobić? Jak przyjeżdżają, to sąsiedzi kręcą filmiki i puszczają z internecie z odpowiednim komentarzem jak to psiarnia źle traktuje "obywateli". Jak aresztują to prokuratura wypuszcza, bo niska szkodliwość. Dopóki nie zmieni się prawa, bandziory będą robić co chcą. Dopóki nie zmieni się nastawienie obywateli do "psiarni" obywatele nie powinni oczekiwać nie wiadomo czego. LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ.
Do Olka
Do Olka 02.04.2020, 21:21
Tym to chyba policjanci powinni sie zajac a noe straz miejska
kawa
kawa 02.04.2020, 22:33
Dlaczego, wytłumacz mi, że nie straż miejska, czy nie może w ramach patrolowania tych miejsc ująć osobników i przekazać ich policji?
Ten Z 13-stej Dzielnicy
Ten Z 13-stej Dzielnicy 04.04.2020, 13:02
Straz miejska nie moze zatrzymac nawet do wylegitymowania... hahahah..
Anonim
Anonim 02.04.2020, 20:57
Po prostu powolny Koniec Świata. Co z tego że już wykrywają tajne operacje Chin jak udało im się nas zarazić tym wirusem. Teraz tylko walczyć o zdrowie trzeba i żyć dalej.
Ludzik
Ludzik 02.04.2020, 20:48
Biedronka czyna do24 a chcą zrobić całą dobę chyba dla ćpunów pjaków .Liczą się słupki poparcja i kasa Ludziska łażą po sklepach jak barany Opamiętać się bo będzie za pużno
Pandemia ***ów
Pandemia ***ów 03.04.2020, 10:37
Ty się *** naucz ortografii i zamknij się w domu propagandę ogladaj.
jaro
jaro 02.04.2020, 20:47
CO WY CHCECIE LUDZIE ? Komuny nie chcieliscie bo za morde trzymali ,a teraz tego nie robią i tez jest zle ,za kochanej PO górników w łeb lali jak mieli rzadania ,tez było zle .
Mama
Mama 02.04.2020, 19:00
Masakra ,to wszystko dzieje się na powaznie
Mieszkaniec
Mieszkaniec 02.04.2020, 18:45
Dzisiaj na osiedlu spisali, a i być może ukarali mandatem babcie, która poruszała się około 13. A złodzieje i ćpuny dalej mają się dobrze.
Loco
Loco 02.04.2020, 19:44
Dokładnie, na Szkolnej dalej krażą i to pod strażą miejską
Ferens
Ferens 02.04.2020, 18:36
Jak zwykle policja sobie sama nie radzi
Kiwajło
Kiwajło 03.04.2020, 00:05
Ty sie Franku lepiej zdezynfekuj
Emeryt
Emeryt 02.04.2020, 21:36
Ferens, wstąp do policji, to na pewno poradzą sobie.
Korba102
Korba102 02.04.2020, 18:04
Szweje łamią zasady ciekawy jestem czy zostana ukarani grzywną
Terroryści
Byniu
Byniu 02.04.2020, 18:01
A kto te patrole widział? Gdzie one są, bo nie są widoczne.
Benia
Benia 02.04.2020, 16:56
Ja policji nie widzialam i nie slyszalem zeby puszczali takie komunikaty. Straz miejska jezdzi i puszcza.
Jestem na kwarantannie w lubaniu i to straz miejska codziennie mnie sprawdza a nie policja.
Cmok
Cmok 03.04.2020, 00:06
Bo cię kochają słonko
Mieszkaniec