Aktualizacja. 21 chorych. Sytuacja epidemiologiczna w powiecie (18:00, 2 kwietnia)

  • 02.04.2020, 18:59 (aktualizacja 03.04.2020, 10:40)
  • red.
Aktualizacja. 21 chorych. Sytuacja epidemiologiczna w powiecie (18:00, 2 kwietnia)

Podziel się:

Oceń:

Do 21 wzrosła ilość potwierdzonych zakażeń Sars-coV-2 w powiecie lubańskim.

Jak podaje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lubaniu, na terenie powiatu mamy kolejny potwierdzony przypadek zachorowania na koronawirusa. Dotyczy to osoby ze Świeradowa-Zdroju, w ten sposób liczba chorych wzrosła do 21.

Na chwilę obecną 5 osób przebywa w szpitalu zakaźnym w Bolesławcu, 3 z nich mają potwierdzone wyniki testów na obecność koronawirusa, 2 kolejne wciąż na nie oczekują. 18 osób z wynikiem dodatnim przebywa w izolacji domowej.

134 z przeprowadzonych testów dały wynik ujemny. Obecnie na terenie powiatu w kwarantannie rządowej znajduje się 456 osób, na kwarantannie PPIS 155, a pod nadzorem epidemiologicznym 107 osób.

Potwierdzone przypadki dotyczą gminy Leśna 10 zachorowań, gminy Olszyna 8 zachorowań, miasto Świeradów-Zdrój 2 zachorowania oraz jeden przypadek w gminie Platerówka.

Aktualizacja
Jedyne poważne zmiany do godzin popołudniowych dotyczą osób poddanych kwarantannie PPIS. O godzinie 18 liczba ta wynosiła 186 osób. Do 63 zmniejszyła się natomiast liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym, wynika to z faktu, że obecnie na kwarantannę trafiają wszyscy domownicy osób, które miały kontakt z zakażonym. Dodatkowo jedna osoba usłyszała, że badanie na obecność Sars-coV-2 dało wynik negatywny.

Aktualizacja
Noc z 2 na 3 kwietnia nie przyniosła większych zmian. 

red.

Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kaczor Kwak
Kaczor Kwak 04.04.2020, 18:24
Ludzie opamiętajcie się ile w was jadu .
Pan-Kracy
Pan-Kracy 03.04.2020, 09:39
W środę 1 kwietnia w auli KWP we Wrocławiu w trakcie odprawy służbowej pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Dariusz Wesołowski wręczył rozkazy personalne powierzające obowiązki zastępców ds. prewencji i służby kryminalnej.
Wbrew obowiązujących normom prawa stłoczono około 100 policjantów. Mało tego, grała orkiestra. Oczywiście bez masek, rękawiczek i zachowania zalecanej w rozporządzeniu odległości.
====================
- Będzie szybka ścieżka karania osób wyłamujących się z obywatelskiej solidarności, które narażają nie tylko siebie, ale również innych. Będą one ponosiły konsekwencje swoich nieodpowiedzialnych działań - mówił Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji.
============
No to Panie Ministrze do dzieła!
Kwiryna
Kwiryna 03.04.2020, 09:21
Taka jest świadomość Pierwszej Damy z Belwederu i organizatorów telekonferencji z uczniami liceum św. Stanisława w Warszawie, których wbrew obowiązującym zasadom na ten czas stłoczono w jednej sali.
https://wiadomosci.wp.pl/agata…
============
Jakaś Policja w tej Warszawie jest...?
????????
???????? 03.04.2020, 08:29
Prezes z Jędrusiem będą się bawić przy trumna h w wieczór wyborczy. Ale jak kiedyś zawisł plakat zimny Lech to szybko pozwy poszły.
JB
JB 02.04.2020, 19:55
Co GŁOWA?
Korba102
Korba102 02.04.2020, 18:07
Kkamstwa korony
Krzysiek
Krzysiek 02.04.2020, 11:36
Kurcze, Niemcy to jednak mają olbrzymie moce przerobowe. Tygodniowo wykonują po 350 tys. testów. Biorąc pod uwagę ich populację 82 mln., dziennie przypada jeden test na 1640 osób. W Polsce wykonuje się 4,3 tys. testów na dobę, czyli dla 37 mln. przypada dziennie po jednym teście na 8600 osób. Dla naszego powiatu liczącego 55 tys. osób wychodzi średnio 6,4 testów na dzień. Liczby mniej więcej się zgadzają, bo do tej pory w powiecie wykonano 156 testów. Dlatego pilnujmy się, bo tak naprawdę zdrowie leży w naszych rękach.
Dzika kaczka
Dzika kaczka 02.04.2020, 14:38
W Polsce masz partie niczym komunistyczna dyktatura i tvp która z lojalności za kasę robi propagandę.
Śledź sobie profile Lubańskich sympatyków pisu i zobacz wpisy typu bo u nas zmarło XX a w Niemczech XX, bo u nas jest jest chorych XX a w Niemczech XX. Żadna tępa dzida nie przedstawi tego procentowo w stosunku do ilości zrobionych testów bo tutaj już by wyszło tragicznie.
I teraz masz wybory. Głosuj na dude zanim firmy padną.
xyz
xyz 03.04.2020, 09:30
Misiu...w niemczech większa komuna niż ci się zdaje... tylko pod płaszczykiem demokracji, tolerancji i "nowoczesności" przemycaja swoje komunistyczne machlojki... tylko TY tego nie widzisz bo oczy ci przyćmiło dawno to co w "wolnej" telewizji mówia...
1aaa1
1aaa1 03.04.2020, 08:29
Poczytaj trochę co się działo w ostatnich 14 latach w Polsce, a nie siedzisz w reichu i najwięcej się udzielasz. Jak jesteś w Niemczech i pracujesz na niemieckiej umowie to też ci zrobią, tylko prawda jest inna wiem bo mieszkam w Niemczech od 12 lat. To tylko teoria, w westfali nie masz prawa dzwonić w przypadku podejrzenia korony na 112 tylko jest specjalna infolinia. Co do polski to kto zreformował służbę zdrowia, kiedy jak grzyby po deszczu wyrastały dziwne twory ja NZOZ, kto zamykał laboratoria? Poczytaj se troszkę i wtedy zabieraj głos.
donald
donald 02.04.2020, 19:44
MASZ Z GŁOWA CZLOWIEKU .TY nie wiesz co to komuna synu .I lepiej żebyś nie wiedział ?
Dzika kaczka
Dzika kaczka 02.04.2020, 22:05
No właśnie poznaje dyktature i komune
Maliniak
Maliniak 02.04.2020, 12:55
No ale Niemcy nie mają wyborów powszechnych i u nich nie rządzi kur***l zwany prezesem....
1aaa1
1aaa1 03.04.2020, 08:36
To chyba coś ci się pomyliło, 15 marca były wybory w Bayern, nie mówiąc o wyborach w Hamburgu, a teraz popatrz se na mapkę co się dzieje w Bawarii: https://interaktiv.morgenpost.…
Mi
Mi 02.04.2020, 20:41
No u nich rządzi żelazna Anglia ,która wybiera kogo uratować a kogo nie.Maliniak idź lizać d*** Niemcom, wyjadź z kraju jak ci źle czemu tu siedzisz- narzekać każdy potrafi ,Donald ci pomoże
??
?? 02.04.2020, 22:06
Tutaj kaczor nie pomoże jak wszystko już upada?
donald
donald 02.04.2020, 19:52
Ale u nas nie ma arabow z którymi Kopacz kazała nam zyc.Dzis byśmy sobie z nimi nie dali rady ,a czekają w Turcji.Dlaczego Merkel wczoraj powiedziała ,że ich nie chce to samo powiedział Macron .A prezes ich nie chce i nie wpuści .A ze jesteś lewakiem to głupoty gadasz.
??
?? 02.04.2020, 19:07
Lubań ma p******* zwaną T******. Sami dziwni ludzie wkoło prezesa??

Moskiewska szkoła propagandy a z wyborami to już Władimira pobił. Widać gdzie Prezes TW Balbina się uczył. Ja nawet w tym szachrajstwie udziału nie biorę bo ludzie umierają, zgonów będzie jeszcze więcej a oni wiec wyborczy.
A Smoleńsk to przez lata opłakiwał.
donald
donald 02.04.2020, 19:57
Rodzine masz w MOSKWIE ? To zaden wstyd pochodzenie postkomunistyczne .Tacy jak ty w 1920 ruskich do Polski przyprowadzili .A dzis to polaka bys sprzedał .
Loco
Loco 02.04.2020, 11:07
A Pikoludy z szkolnej w Lubania dalej chodzą W kilku. Wczoraj to siedzieli w 10ciu w norze
Krzysiek
Krzysiek 02.04.2020, 17:33
Jeżeli stracisz pracę, czego oczywiście NIE życzę, jeżeli pogorszy Ci się sytuacja finansowa, bądź będziesz miał dość pracy. To proponuję biznes który mają te ćpuny ! To jest genialne, sprzedają na cały Lubań, kolejki jak do Lidla podczas epidemi. Nikt się tym nie interesuje, nikt. Siedzisz w domu, towar dowozi Ci gość bez grzywki (bez przeszłości kryminalnej - wcale nie wiadomo co teraz robi, wcale) Ale takich mamy policjantów, taki cały wymiar sprawiedliwości. Wystarczy że tam wejdzie jeden partol i te suchoklatesy leją w majty, ale zajmą się tym dopiero jak sprzedadzą tonę tego gówna. To jest aż żenujące jacy ludzie tutaj kupują, i nie trzeba ich z trudnością rozpoznawać z tłumu, przeprowadzać śledztw, rozpoznań itd, na pierwszy rzut oka widać który to pikolud.
Xxx
Xxx 02.04.2020, 13:19
Ta nora to piwniczka ,zgadza sie
Boluś
Boluś 02.04.2020, 12:46
Stamtąd dopiero ta zaraza wyjdzie niech się ten lumpenproletariat rozpleni ...
Jadzia
Jadzia 02.04.2020, 11:52
Wszystko pod oknami straży miejskiej, pod kamerami- zero reakcji
Do Jadzi
Do Jadzi 02.04.2020, 20:41
To może Jadziu jak wiesz zgłoś odpowiednim służbą. Śmieszy mnie Twoja jak to mówią.... Kozak w necie p..... w świecie
zizu
zizu 02.04.2020, 22:52
Naucz się pisać po polsku. Odpowiednim służbom nie służbą.
T
T 02.04.2020, 13:58
Bo nie zostali zaprgramowani na taką okoliczność. Jak zostaną zaprogramowani na karanie babci handlującej 5 jajkami pod tynkiem to tej z 10 już nie rusza, jak program będzie przewidywał łapanie źle zaparkowanego samochodu w ściśle określonym miejscu gdzie do wczoraj było można to będą pilnowali. Dwa polecenia na raz to grozi zawieszeniem systemu i unieruchomieniem strażnika miejskiego w ich dziupli. Jak na razie jeżdżą i przez szczekaczka ostrzegają że nie wolno łazić po dwóch ale tam nie ma mowy o łapaniu w takim przypadku.
Mr. T
Mr. T 02.04.2020, 20:42
Czy ty to znasz z dzieciństwa? ..... dwa polecenia od rodziców i się zawieszałeś. Współczuję
??
?? 02.04.2020, 19:08
Pikoludy nie sciągalni a teraz trzeba łatać budżet bo kasy brakuje.
WuHanek
WuHanek 02.04.2020, 10:41
O św. Migdolona - patronko nasza - trzymaj Lubań z dala od wirusa. Ufundujemy ci za to dziękczynny obelisk a może i nawet zmienimy nazwę miasta na Magdalenowo.
Piszołomstwo
Piszołomstwo 02.04.2020, 14:41
Ja bym obelisk tereski zrobił u stóp kaczora na cześć nadchodzącego bezrobocia. Jedna z firm już zapowiedziała redukcje z końcem miesiąca o 1/2 załogi a reszta zależnie jak rozwinie się w maju i czerwcu bo jak to ujęła brak pomocy od państwa.
donald
donald 02.04.2020, 20:04
Masz z głowa ? Idz do PO to Ci pomoga .8 lat pomagali ,rozprzedali wszystko nawet kolejke na kasprowy i wciąż nie było pieniedzy na nic .! Zastanów sie co za głupoty piszesz .Mój ojciec przez 8 lat miał 25 zł podwyżki do emerytury .A ma po 40 latach pracy w komunie 1537 zł.Co ty lewaku opowiadasz za bzdury myślisz ,że na forum siedzą same głupki .......
Jac
Jac 03.04.2020, 08:53
Za to PiS daje że hej. Chleb rok 2,4 dziś mam po 3,3. Rząd nie ma swoich pieniędzy, ma to co zabierze nam. Jest kryzysowa sytuacja a pisuar nie ma żadnych zaoszczędzonych pieniędzy. NIC ! Wszystko jest pokryte długiem. 500+ i 13 to wszystko to są długi które ktoś musi spłacić.
Bronek
Bronek 02.04.2020, 23:29
A po co ci kolejka na Kasprowy?Potrzebna pisiorom żeby wsadzić na stanowisko dyrektora,prezesa i jakiegoś innego menagera jakiegoś idiotę z pisu,ty z tego h.. masz nawet podatku do kasy państwowej nie zapłacą bo wszystko przeżrą.Włącz myślenie
obserwator1
obserwator1 02.04.2020, 13:25
Dalej się naśmiewaj ,może przyjdzie czas na Ciebie i zobaczymy czy będzie tak wesoło.Nikt nie zna ani dnia ani godziny!
Czytelniczka
Czytelniczka 02.04.2020, 10:28
Wracajcie ludzie do zdrowia.
Belmondo
Belmondo 02.04.2020, 12:56
Kto>? Przecież my wszyscy w Lubaniu na razie zdrowi.
Cezary Cezary
Cezary Cezary 03.04.2020, 09:46
To też ciekawe, Platerówka, Zaręba, Świeradów ale Lubań zdrowy .
xxx
xxx 04.04.2020, 08:40
akurat

Pozostałe