Prima aprilis ;D Kary za łamanie zasad bezpieczeństwa będą egzekwowane natychmiastowo

  • 01.04.2020, 13:13 (aktualizacja 02.04.2020, 07:44)
  • red.
Prima aprilis ;D Kary za łamanie zasad bezpieczeństwa będą egzekwowane natychmiastowo Zdjęcie: premier.gov.pl

Podziel się:

Oceń:

Wychodząc z założenia, że ważna jest nieuchronność kary a nie jej wysokość, polska policja wprowadza dziś nowe metody karania niesfornych obywateli, które sprawdzają się w innych krajach.

Od dziś do zadań policjantów należeć będzie egzekwowanie wprowadzonych wczoraj surowych zasad bezpieczeństwa, ze względu na obywatelskie nieposłuszeństwo wprowadzone mają zostać metody, które sprawdzają się w innych krajach.

Ostatnia piękna sobota pokazała, że Polacy mają już dosyć siedzenia w domach, mimo zagrożenia i próśb epidemiologów tłumnie wylegli z domów. Każdy powód okazywał się dobry, zakupy spożywcze, spacer z psem czy wyjście do sklepu budowlanego. W efekcie na ulicach miast i w parkach było zbyt wielu ludzi. W związku z poprawiającą się pogodą dziś minister, któremu podległa jest policja zapowiedział:

Ostatnia sobota pokazała, że w ten sposób nie powstrzymamy rozprzestrzeniania się koronawirusa. Mogliśmy zobaczyć Polaków, którzy wbrew zdrowemu rozsądkowi tłumnie wylegli na ulice i za nic mają zalecenia oraz prośby. W związku z tym wczoraj wprowadziliśmy dodatkowe zaostrzenia. Po konsultacjach z wielką przykrością muszę państwa poinformować, że w trybie natychmiastowym wprowadzamy kary, których wykonalność będzie natychmiastowa. - poinformował na specjalnej konferencji Mariusz Kamiński szef MSWiA.

Zgodnie z wydanym dziś instrukcjami przykład brany będzie z krajów Azji, która niezwykle skutecznie walczy z epidemią. Jak to się odbywa zobaczycie na poniższym filmiku.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Aktualizacja. Oczywiście powyższy tekst był naszym prima aprilisowym żartem ;D

red.

Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lubanianka
lubanianka 01.04.2020, 21:13
Apel do sklepów, aby w obecnej sytuacji zrezygnować z promocji. Złościcie się na ludzi, że przychodzą codziennie. Sami zachęcacie. W poniedziałek schab w promocji, we wtorek pieczarki, w środę cebula itd.
Po co to? To zachęca do przyjścia każdego dnia. Kto ma czas, ten idzie.
Andzia
Andzia 01.04.2020, 21:10
To na pewno prima aprilis ?
Ciekawe o co chodzi.
Ciekawe o co chodzi. 01.04.2020, 20:39
Heh. A w firmie Dr Schumacher ile ludzi pracuje i pewnie jest jeden koło drugiego i co też I'm mandaty dacie?
Jerzy B.
Jerzy B. 01.04.2020, 19:48
Kary pieniężne mają wywołać w nas strach.
Amelia
Amelia 01.04.2020, 21:17
No a dlaczego nie? Chyba taka jest rola kar... W dupę nigdy nie dostałeś?
tobi
tobi 02.04.2020, 09:18
Szukam pani która posiada wolne 30 000.W razie kary odrobi sobie z 500+.
HugonB
HugonB 01.04.2020, 18:31
Nasi wielcy przyjaciele US-military wojenni sprzymierzeńcy mają problem. Na pokładzie lotniskowca USS Theodore Roosevelt wykryto ponad 100 przypadków koronawirusa.
A przestrzegał kapitan marynarzy - nie chodźcie do portu na dziewczynki.
==============
The U.S. Navy took action Tuesday to address the deteriorating situation aboard a nuclear aircraft carrier docked in Guam with #coronavirus spreading aboard, promising to isolate crew members ashore for rotating quarantine, reports @MGafni and @JoeGarofoli trib.al/7AaMqgJ
Jan
Jan 01.04.2020, 18:07
Jakby napisali o mandatach i nie pokazali tego filmu to bym uwierzył w autentyczność tej informacji.
z
z 01.04.2020, 17:09
Prima aprilis :)
Mam wyrypane
Mam wyrypane 01.04.2020, 17:01
A kto to będzie robił?. Policja obstawia tych na kwarantannie, patroli pieszych brak. Straż Miejska z kolei szwenda się po mieście radiowozem że szczekaczka. Brak zainteresowania karania idiotow. Więc po co to straszenie?
samuraj
samuraj 01.04.2020, 21:56
pajacu jeszcz nic ciebie nie nauczyło czy jestes nowo bogackim i myslisz rze wszystko ci wolno
Ja
Ja 01.04.2020, 19:06
Po to żeby siedzieć w domu,na tyłku i nie narażać siebie,rodziny i innych.Trudno zrozumieć???może jeszcze raz wytłumaczyć?!
Janosik
Janosik 01.04.2020, 15:42
dzisiaj 1 kwiecień więc takie bajki nie przejdą
zulu
zulu 01.04.2020, 15:32
Gdzie przyjmują do takiej pracy?Mogę społecznie po godzinach.
hebel
hebel 01.04.2020, 15:18
Wszyscy na zewnątrz powinni nosić maski aż do odwołania. Nie wiadomo kto jest chory a to dopiero początek imprezy. Nie środek! Nawet nie 10% chorych. Będzie tego więcej i dużo więcej i to jest wyznacznik wszystkich obostrzeń a nie lajcik który mamy teraz!!!!
???
??? 01.04.2020, 14:43
Smoku, już niedługo jak w Azji będzie u nas przy tej świcie??
Prezes prawniczek, długopis, krzywousty i budapren doprowadzą do ruiny gospodarkę.
szkoda_gadać
szkoda_gadać 01.04.2020, 14:22
Bez wprowadzenia stanu wyjątkowego nikt nie będzie karał mnie za spacer. Wynika to z Konstytucji. Nie przyjmuję żadnych mandatów. Niech sprawy idą do sądu. Będę się sądził aż do Strasburga. Czas i pieniądze mam.
Władko
Władko 01.04.2020, 19:57
Niebawem oczęta się otworzą tym którzy nie byli przekonani że trzeba bronić sądów przed pis-owskim politycznym sterowaniem
Kasia
Kasia 01.04.2020, 19:07
Jasne:-) Popukaj się w głowę,niczym coś napiszesz!!!
Rozbawiony
Rozbawiony 01.04.2020, 17:42
Czas i pieniądze masz.Jak zaczniesz się sądzić to ani czasu na nic innego nie będziesz miał,ani pieniędzy bo adwokaci je przejmą.
Życzę powodzenia.
Zośka
Zośka 01.04.2020, 14:00
KAUFLAND ile ma metrów kwadratowych powierzchni? Jak można wymyślić taką bzdurę aby przy takiej powierzchni wpuszczać maksymalnie 18 osób i musieć mieć otwartych 6 kas. Przy takich obostrzeniach pozamykają nam sklepy, bo będą przynosić tylko straty.
Zła
Zła 01.04.2020, 19:10
Bzdurę????Ludzie poczytajcie uważnie co się dzieje w Hiszpanii, Włoszech,USA i dopiero pisz że to bzdura!!!To jest dla naszego bezpieczeństwa.Skancza się codziennie pielgrzymki do sklepu,po chlebek czy banany.Zrobcie większe zakupy raz na 2 tyg!!!?Ciężko???Nie rozumiem takiego podejscia
Cezary Cezary
Cezary Cezary 01.04.2020, 16:02
Zamkną kaufland i umrzesz z głodu, leć po 3 reklamówki makaronu, weź ze sobą dziecko żeby sobie pomacało towary na półkach, katarek to nie choroba i co będzie tak w domu siedziało.
aaa
aaa 01.04.2020, 14:32
w sklepach i punktach usługowych mogą przebywać maksymalnie 3 osoby na 1 kasę lub stanowisko do płacenia (liczy się ogólna liczba kas, a nie liczba kas czynnych)
Zośka
Zośka 01.04.2020, 14:54
Ja to rozumiem, ale takie przeliczenie powinno odbyć się też do powierzchni sklepów. Przed Kauflandem kolejka, a w środku 18 spacerujących osób. 1 kupujący na 5 osób obsługi?
Wiola
Wiola 01.04.2020, 19:12
Widzę że ty dalej nic rozumiesz po co to wszystko...Masakra.
Nostradamus
Nostradamus 01.04.2020, 13:44
No wreszcie - jakoś niemrawo to idzie. Gdzie są przygotowane ekipy spawaczy? Dlaczego do tej pory nie przygotowano pomieszczeń Aresztu Śledczego dla niepoprawnych? Co robi Starosta wespół z nieudacznym Burmistrzem? Armagedon nadchodzi! Czy oni są głupi i ślepi?
Zdzich z traktora
Zdzich z traktora 01.04.2020, 13:39
szkoda że to żart
Heszek