Mężczyzna na kwarantannie okłamał ratowników

  • 30.03.2020, 17:30 (aktualizacja 30.03.2020, 17:39)
  • red.
Mężczyzna na kwarantannie okłamał ratowników Zdjęcie: czytelnicy lwowecki.info

Podziel się:

Oceń:

Mężczyzna, który rozbił dziś w Orłowicach Hondę Civic był na kwarantannie. Gdy na miejsce dotarli ratownicy, zaprzeczył i ukrywał ten fakt przed służbami.

Do zdarzenia doszło dziś około 12:30 w Orłowicach na DW 361. Wszystko wskazuje na to, że mieszkaniec Świeradowa-Zdroju nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił kontrolę nad pojazdem. Rozpędzone auto uderzyło w drzewo, by odbić się od niego i zatrzymać na filarze wiaduktu. Kierowca Civica i jego pasażer mogą mówić o sporym szczęściu, bowiem drzewo uchroniło ich przed wpadnięciem do płynącej w tym miejscu rzeki. Mężczyźni samodzielnie opuścili pojazd i odmówili przyjęcia pomocy medycznej.

Jednak nie samo zdarzenie drogowe jest tu istotne, a zachowanie kierowcy Hondy. Strażacy OSP, którzy byli dysponowani do wyjazdu otrzymali informację, że kierowca auta znajduje się w kwarantannie i powinni zachować ostrożność. Gdy dojechali na miejsce zdarzenia i dopytali kierowcę ten stanowczo zaprzeczał. Dopiero przybyły na miejsce patrol lwóweckiej policji po sprawdzeniu w rejestrach ustalił, że mężczyzna jednak jest objęty kwarantanną w powiecie lubańskim.

Jak informują nas mieszkańcy Świeradowa-Zdroju to nie pierwszy raz, gdy ów człowiek łamie reżim kwarantanny. Przypominamy, że za taki czyn służby sanitarne mogą nałożyć karę nawet do 30 tys. zł.

red.

Zdjęcia (2)

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ja
ja 31.03.2020, 17:23
Czyżby to PikoLud'ek?
T
T 31.03.2020, 15:17
Jak widać kara grzywny to żadna kara. A może wrócić w takich przypadkach do lat rodem ze średniowiecza? Na rynku pręgierz i dobre batogi tak żeby nie mógł przez miesiąc usiąść i na pewno dotrze. Widać tacy osobnicy tam mają uszy i rozum.
Michał
Michał 31.03.2020, 10:32
30k dla tego świniaka. 50 cent raper j******
endriu
endriu 31.03.2020, 09:12
dla przykładu 30 tyś kary !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Golf GTI RULEZ
Golf GTI RULEZ 31.03.2020, 06:53
30 tysięcy dla właściciela kultowego Civic-a, to jak splunąć.
Zielony
Zielony 31.03.2020, 06:24
Powinni być karani za umyślne narażanie na uszczerbek zdrowia lub śmierć kara powinna wynosić od 6lat do12lat pozbawienia wolnosci.
Myślący
Myślący 31.03.2020, 12:53
Panowie strażacy powinni założyć sprawę w sądzie o narażenie zdrowia i życia. Myślę że każdemu z nich przydałoby się np po 50 000 zł do podreperowania budżetu domowego.
ktos
ktos 31.03.2020, 00:42
mam nadzieje ze dowala idiocie te 30 tys zl
Krzysiek
Krzysiek 30.03.2020, 22:25
Czyli znowu to samo. Grozi za coś kara, której się nie stosuje. Durnowate państewko a właściwie pastwisko.
Wsciekly
Wsciekly 30.03.2020, 21:55
Wkrótce będziemy mieli ^włochy ????
Dziadek
Dziadek 01.04.2020, 05:21
Depilacja w salonach odpadła na długo to niestety ta niedogogność wróci, ale to żaden dramat. Uczucie to podstawa!
Gal
Gal 30.03.2020, 21:02
Będzie nauczka. I ci co są na kwarantannie już na niej zostaną
XD
XD 30.03.2020, 20:29
Kara pozbawienia wolnosci i wysoka grzywna dla bezmozgow
troskliwy tata
troskliwy tata 30.03.2020, 20:13
To jest niedopuszczalne że tyle ludzi nie stosuje się do kwarantanny albo ukrywają to że są zarażeni i z premedytacją narażają wszystkich dookoła oraz tych co się spotykają w grupach. Przez takich ludzi ta epidemia się nie skończy bo virus będzie przenoszony z człowieka na czlowieka cały czas.
Moim zdaniem 5tys.zł czy 30tys. zł kary to za mało. jeżeli ktoś wychodzi z kwarantanny czy izolacji to wszystkich bezmózgowców powinni zamykać za kratami i to po 30-40 osób w jeden celi ale wcześniej spałować żeby zapamiętał i nabrał pokory ,a skoro tak bardzo chcą się spotykać z innymi to niech razem siedzą do odwołania. A jak chcą jeść to w czynie społecznym niech robią maseczki czy coś w tym stylu bo to nie schronisko ani hotel chcesz żryć to płać. Nie ma co się z takimi ludźmi pieścić skoro nie szanują innego czlowieka to trzeba ich nauczyć .
Paul
Paul 30.03.2020, 19:50
Ukarać!!!!
gość
gość 30.03.2020, 19:41
karać wariatów !!!
Honda
Honda 30.03.2020, 19:11
Ludzka glupota nie zna granic
Moltimer
Moltimer 30.03.2020, 18:52
Dla wszystkich takich Panie Starosto otworzyć pustostan - czyli areszt śledczy - postawić strażników (opłaconych ochotników) i odizolować idiotów. Oczywiście jak w głębokiej Azji czy Afryce - na koszt rodziny. Dostarczą jadło to pojedzą - nie to post. Akurat mamy okres wielkanocny - ścisły post o chlebie i wodzie wypleni z nich ochotę do kłamstwa i nieprzestrzegania zasad kwarantanny.
Cezary Cezary
Cezary Cezary 30.03.2020, 18:50
Honda, zapalił się alladyn i leciał na stację po flaszkę Castrola ale skrzydła się na zakręcie nie rozłożyły i wywinął orła.
Pinokio
Pinokio 30.03.2020, 18:46
To kolejny przykład, że kłamstwo ma krutkie nogi.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 30.03.2020, 18:42
Narkomanie i alkoholicy .
Skoro już ktorys raz zlamal zskaz opuszczania domu ,to pytanie ile razy dostal juz mandat w wusokosci 30tys zl ?
Tom
Tom 30.03.2020, 18:14
Głupota ludzka jednak nie ma granic!!!!Życzę mu żeby dostał te 30 tys kary to może coś się nauczy!!!

Pozostałe