Leśna. Maseczki w Urzędzie Miejskim

  • 30.03.2020, 11:13 (aktualizacja 30.03.2020, 12:43)
  • red. /UM Leśna
Leśna. Maseczki w Urzędzie Miejskim Facebook Małgorzata Borysiewicz

Podziel się:

Oceń:

W Gminie Leśna problem związany z koronowirusem jest bardzo poważny. Radni zdecydowali się działać i przekazali swoje diety na zakup materiałów ochronnych.

Dzisiaj od 8:30 w Urzędzie Miejskim wydawane są maseczki dla osób, które ich jeszcze nie mają i nie stosują. - Namawiamy wszystkich do poważnego podchodzenia do zagrożenia wirusowego i korzystanie z podstawowego środka zabezpieczającego jakim jest maseczka na twarz - czytamy na stronie UM Leśna.

Maseczki są wydawane przez okno na parterze Ratusza, od frontu (biura referatu finansowego). Wystarczy zapukać w szybę i pracownik urzędu przekaże osobom potrzebującym paczuszkę z dwoma maskami.

Oprócz punktu dystrybucji w Ratuszu, maseczki zostały także przekazane druhom OSP, którzy przekazują je na terenach wiejskich gminy. - Nie ma konieczności przyjeżdżania do Ratusza – wystarczy podejść do wozu strażackiego jak usłyszycie komunikat z megafonu. Prosimy o rozważne korzystanie z nich i nie zabieranie „na zapas” - tak żeby jak największa liczba mieszkańców czuła się bezpieczniej - informuje UM w Leśnej.

Sami radni Gminy Leśna przekazali swoje diety na zakup maseczek ochronnych oraz rękawiczek. Wyrazów uznania za zorganizowaną akcję nie szczędzi Małgorzata Borysiewicz, radna Gminy Leśna. - Serdeczne podziękowania ślę w kierunku Radnych Rady Miejskiej w Leśnej, którzy oprócz podejmowania indywidualnie działań zwalczających w związku z epidemią koronawirusa, jednogłośnie zdecydowali o przeznaczeniu diet na zakup maseczek ochronnych i rękawiczek, które przekazane są jednostkom OSP z terenu Gminy Leśna oraz dla mieszkańców najbardziej wymagających zabezpieczenia. Po raz kolejny można na Was w takich sytuacjach liczyć, za co bardzo dziękuję - napisała na swoim facebook’owym profilu.

red. /UM Leśna

Zdjęcia (2)

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Z dystansu
Z dystansu 31.03.2020, 22:14
Leśna zaczyna świrować. Na fb administratorki "Leśnej społecznej" i "Czysta Gmina Leśna" odchodzą od zmysłów z powodu koronowirusa, siejąc lament, wszelakiego hejt i inne niesprawdzone bzdury. Jeszcze inni mądrale popisują się wiedzą polityczną związaną z wyborami, publikując powielane bzdety.
Lesław
Lesław 31.03.2020, 21:59
Niedawno tj. 29-03-2020 nasz burmistrz wygłosił orędzie do narodu na temat straszliwej pandemii, która dotarła do Leśnej (wcześniej nie okazywał publicznej aktywności w tym temacie).
"Pacjent zero" z Wuhan został namierzony 17 listopada 2019 r. Problemem koronowirusa w Leśnej pojawił się 11 marca (14 marca podano wynik testu). Wszyscy w Leśnej z ożywieniem zaczęli mówić o 25-letniej miłośnice magii z Danii. Co nasz burmistrz zaoferował - nie wychodźcie z domu, maseczki do pobrania w urzędzie, nie wywołujcie paniki i kilka jeszcze sloganów, które były znane wcześniej. Obecnie, ilość przypadków zachorowań w Leśnej rozsławiła ponownie to miasta na całą Polskę.
Leśniaczek
Leśniaczek 31.03.2020, 17:06
Wygląda na to że 88.55% luda w Leśnej to pospolita durnota. Rzucili sie na te maseczki zamiast dokonać dystrybucji według zagrożenia. Wydać pracownikom służby zdrowia, strażakom, Policji i pracownikom handlu. babcie pobrały, do kościoła i tak je nie wpuszczą, mimo że ks.profesor każe chodzić - zasad nie przestrzegają, sieją sobie wzajemnie bakcyla i później się dziwią że im rośnie.
Po Dunce już tylko wspomnienie a oni dalej jej szukają co by zlinczować.
tomuś
tomuś 31.03.2020, 15:37
toje fajno z ich strony
Aleks
Aleks 31.03.2020, 12:04
W, Zgorzelcu też dostaliśmy ale na, papierze tylko. Tak działa, Szpital zbierajmy dalej
65+
65+ 31.03.2020, 09:56
31.03 g.9 maseczek brak skandal albo nieumiejetna dystrybucja ca nie dziwi albo sie podzielili
Leśniak
Leśniak 31.03.2020, 09:16
W komentarzach widać jacy są pseudoaktywni ludzie w Leśnej . Po prostu żal . Te pytania z postawioną tezą " Czy to prawda ... Nie masz co robić to zrób coś pozytywnego np . bądź wolontariuszem .
Leśnej liczbę badań dodała sytuacja na zamku .
Jeśli " Ilość wykonanych badań w powiecie lubańskim to 129 z czego 116 było z wynikiem ujemnym." to o czym tu mówić ? Jeśli badań byłoby więcej sytuacja wyglądała by inaczej w całym powiecie
Każdy ma prawo do swojego zdania ale uważam że rząd winien sfinansować już na początku marca maseczki dla wszystkich obywateli .
Ten koszt w porównaniu przewidywanymi kosztami tzw. tarczy to mała piki . Ja odebrałem maseczkę w urzędzie i nie ma żadnych zastrzeżeń do pani która wydawała .
Andrzej
Andrzej 31.03.2020, 08:52
Ale jesteście dziwni. Co wy zrobiliście dla Obywateli. Tylko krytyka.
Homoona
Homoona 31.03.2020, 07:54
Brawo Leśna,brawo ,brawo
Narkos
Narkos 30.03.2020, 22:37
Czy osoby wydające są przepadane na obecność wirusa? Wiecie jaka spoczywa na tym odpowiedzialność jeżeli okazało by się że ma
Ciekawska
Ciekawska 30.03.2020, 20:24
czy to prawda że pani sołtys bliska burmistrzowi jak wybuchła epidemia pojechała do Hiszpanii i ma kwarantalnea teraz umoralnia ludzi?
Pp
Pp 31.03.2020, 11:08
Prawda.
Buraki
Buraki 30.03.2020, 20:13
Dopiero teraz jak mamy najwięcej zachorowań w powiecie gdzie byliście wcześniej buraki
Mieszkanka Świecia
Mieszkanka Świecia 30.03.2020, 18:46
Dziękuję
Mieszkaniec
Mieszkaniec 30.03.2020, 17:40
Brawo Wy !!!!
Tom
Tom 30.03.2020, 16:59
A czemu burmistrz i vice nie dali 20% wynagrodzenia przecież mało nie zarabiają
Rdzenny obywatel
Rdzenny obywatel 30.03.2020, 15:13
Brawo dla gminy piękny gest tylko dlaczego gmina pracuje krócej o godzinę a maseczki są wydawane do 12 tej jak więkrzość jest w pracy ? Czy nikt nie może zostać aby wydawać te maseczki po południu ? Czy w takiej sytuacji jaką mamy nikt z urzędników nie mógł by się w minimalnym stopniu poświęcić dla zwykłych ludzi ? Czy jak zwykle myślą tylko osobie godzinę krócej w pracy jak nie koronawirus to latem za gorąco brao wy !!!!! Jeszcze jedno jak zwykle medialnie pięknie to wygląda a w realu jest jak jest !!!!
Buraki
Buraki 30.03.2020, 20:15
Ruszyli *** jak ludzie dopomnieli się na czystej
Pik
Pik 30.03.2020, 20:08
Słyszałam żeby w gminie leśna nie wszyscy pracują tam się wymieniają jedni tydzień drudzy następny a ludzie w sklepach zapiepszają na nich
Tomek
Tomek 31.03.2020, 00:46
Bardzo rozsądny pomysł.
??
?? 30.03.2020, 13:58
A co przekazał burmistrz i vice?
Klient
Klient 30.03.2020, 13:33
Akcja dobra, popieram ale zastanawiam się czy założyć bo maseczki wydawane są z paczki zbiorowej z "ręki" (w gumowej rękawiczce oczywiście) Żadna z nich nie jest indywidualnie zapakowana. Moim zdaniem powinny być w folijkach.
zadowolona bez maseczki
zadowolona bez maseczki 31.03.2020, 11:02
... wypierz, wymocz w spirytusie, albo sobie uszyj / kup i zapakuj w folijkę

nie ma obowiązku brania maseczki "wydawane są z paczki zbiorowej z "ręki"...
Joanka
Joanka 30.03.2020, 18:47
Zrób im 2 dni kwarantanny i możesz spać spokojnie
Seniorka
Seniorka 30.03.2020, 12:56
A może by tak w Lubaniu Pan Burmistrz wpadł na pomysł i załatwił seniorom - grupie najbardziej zagrożonej - maseczki?
Na przykład taki tygodniowy zestaw jeżeli krótkotrwałego użycia - albo po jednej (do wyprania) na tydzień?

Pozostałe