13 potwierdzonych przypadków w powiecie lubańskim (15:30, 29 marca)

  • 29.03.2020, 15:49 (aktualizacja 29.03.2020, 15:54)
  • red.
13 potwierdzonych przypadków w powiecie lubańskim (15:30, 29 marca)

Podziel się:

Oceń:

Z dziewięciu do 13 zwiększyła się ilość testów z wynikiem pozytywnym, 11 chorych to mieszkańcy gminy Leśna.

Według danych uzyskanych z PSSE w Lubaniu na godzinę 15:30, 13 osób z terenu powiatu lubańskiego ma potwierdzony wynik na obecność Sars-coV-2. 11 osób pochodzi z gminy Leśna, jedna z Olszyny i jedna ze Świeradowa-Zdroju. 11 osób przebywa w izolacji domowej, dwie ze względu na stan zdrowia zostały hospitalizowane.

Do chwili obecnej na terenie powiatu wykonano 125 testów na obecność koronawirusa, z grupy tej 112 osób dowiedziało się, że ich badanie ma wynik ujemny.

Na kwarantannie rządowej znajduje się 388 osób, na kwarantannie PPIS 70 – liczba ta wciąż ulega zmianie. Nadzorem epidemiologicznym objęte są obecnie 93 osoby.

red.

Komentarze (45)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mery
Mery 30.03.2020, 22:17
Ludzie zdajecie sobie sprawę wychodząc na spacer do supermarketu narażacie wszystkich na utratę zdrowia i życia! W Lubaniu robicie co chcecie nikt nie pilnuje nakazów rządu każdym takim bezcelowym wyjściem dobijacie gwoździa do trumny swojej lub innej osoby
O.N.A.
O.N.A. 30.03.2020, 15:30
Poziom paniki coraz wyższy. Wystarczy tylko jedna zasada - ja uważam na innych i siebie. Tak jakbyśmy byli potencjalnym źródłem wirusa i nie chcieli mieć kogokolwiek na sumieniu.
Co prawda można poddawać się histerii, można na swoich grupach być "mądrzejszą" od Włodarzy, tylko nie przynosi to nikomu żadnego pożytku.
Lubań, Lubań, u Was na pewno są osoby chore na koronawirusa, tylko jeszcze nie przetestowane. Nie szukajcie na siłę źródła zakażenia w Leśnej. Dunka (lub inny przyjezdny) mogła zwiedzać Lubań, mogła zjeść pyszny pieróg z pieca, mogła wiele miejsc zwiedzić.
Za jakiś czas tutejsze niegrzeczne dzieci będzie się straszyło Złą Dunką o Niebieskich Włosach ?
Głosuje na Jędrusia
Głosuje na Jędrusia 30.03.2020, 05:29
Do wyborów zachorowania będą znikome i zaczną leczyć na przeziębienie i grypę ? dajcie PiS wygrać!!
Po wyborach czeka nas zapaść wzrost bezrobocia i Jędruś musi teraz wygrać. Nie może czekać do jesieni bo na jesień trzeba będzie zabrać wszystkie 500setki aby ratowaćgospodarke i płacić zasiłki dla bezrobotnych. Wybory 10 mają i już!!
jam ci
jam ci 30.03.2020, 00:19
Bo gdyby osoby na kwarantannie które miały kontakt z ową Dunką odbywaly tę kwarantannę razem z domownikami ..... sytuacja wyglądała by inaczej. A tak, mamy co mamy. Przepisy jasno mówią ze osoby objęte kwarantanną i wspołdomownicy mają ten sam status !!! Nie mam pojęcia dlaczego sanepid nakazuje inaczej.Może to jest ten'' gwóźdź do trumny'' ??? Kilka osob się zaraziło a wspołdomownicy roznosili to cholerstwo !!! Bo kwarantanna ich nie obejmuje .....to są słowa tych ludzi !!! Tym przede wszystkim powinni zająć się nasi urzędnicy !!
Zenon
Zenon 30.03.2020, 11:36
Cała prawda mogę pokazywać palcem którzy to doświadczyli
GW
GW 29.03.2020, 23:47
W Lubaniu jest więcej przypadków, tylko próbują to ukrywać i leczyć się na własną rękę. W Leśnej przynajmniej mają odwagę zgłosić to do właściwych służb Jak zaczną ludzie padać jak muchy w Lubaniu to dopiero wszyscy się dowiedzą ilu jest tutaj takich znachorów.
Gość
Gość 29.03.2020, 23:33
Odczepcie się od leśnej tak wyszło że jest jak jest lubań jest wspaniały wszędzie pełno ludzi a jeśli chodzi o sklepy to w leśnej jest dużo więkrza higiena i dyscyplina niż w lubaniu
Xxx
Xxx 30.03.2020, 10:48
Ciekawe ciekawe po wpisach innych można wywnioskować zupełnie coś innego niż piszesz . Dużo zdrowia dla wszystkich.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 29.03.2020, 23:03
Dlaczego burmistrz Leśnej na początku epidemii bagatelizował zagrożenie i apelował wraz z Czarną Mambą z Wolimierza, aby nie panikować. Właśnie pewien poziom paniki w Leśnej był potrzebny, bo mamy tutaj dość znaczna nadreprezentację ludzi starszych, którzy są najbardziej zagrożeni. Przez to teraz przodujemy w statystykach zakażeń i zapewne jest tych przypadków w rzeczywistości znacznie więcej. Ryzyko, że zaraza się szybko rozprzestrzeni w Leśnej jest teraz bardzo duże. A wystarczyło odpowiednio wcześniej zareagować. Ale przecież po przyjezdny burmistrz nie ma tu swoich rodziców, ani żadnych przodków, ani osób starszych z rodziny, więc nie przyszło mu nawet do głowy, żeby zwrócić szczególną uwagę właśnie na osoby starsze. Brak alarmujących działań na samym początku epidemii i brak wzbudzenia w społeczności pewnego poziomu paniki, to karygodne zaniedbanie burmistrza, które zemści się niestety na mieszkańcach naszej gminy.
Gość
Gość 29.03.2020, 22:44
W Leśnej byla pani z Danii zaraziła pewnie kilka osób, była też w ośrodku zdrowia a ludzie łażą wszędzie kolejki że szlak trafia człowieka chleb mozna sobie upiec można się przemęczyć, więc co się dziwicie że jest tam 11 osób. Myślę że na tej 11 się nie skończy.
ADHd
ADHd 29.03.2020, 21:46
Cały narut wzorem swojego prezydenta na Jasną Górę - na nieustające modły do Niekopulanej Dziewicy Królewny - ona obywatela Szatana zawalczyła to z wirusem sobie nie da rady?
Ciekawski
Ciekawski 30.03.2020, 09:16
A co to takiego ten "narut"?.
Normalny
Normalny 30.03.2020, 09:06
Idiota
mądry
mądry 29.03.2020, 23:45
naród* :)
Zenek
Zenek 29.03.2020, 21:26
Do Luna: zamiast uczyć się polskiego to Ci się chyba coś " ciągło"
Mini
Mini 29.03.2020, 21:01
Mieszkańcy Leśnej zostańcie w domach. Prosimy nie przenoście wirusa dalej. Pomyślcie proszę o innych mieszkańcach powiatu!!!!! Trzymam za Was kciuki, szybkiego powrotu do zdrowia ?
dr House
dr House 29.03.2020, 20:38
Niestety władze Leśnej na samym początku nawoływały, aby nie panikować. Ludzie posłuchali i teraz mamy najwięcej zarażeń. A jak ktoś z mieszkańców umrze, to co? Kto za to odpowie? Jak się władze Leśnej wtedy wytłumaczą?
Yatta
Yatta 29.03.2020, 20:12
Skąd te dane ? Bo ostatnio w tych raportach była mowa o potwierdzonym przypadku w Siekierczynie. A dziś nagle ta osoba znikła.
Lubaniak
Lubaniak 30.03.2020, 09:20
O przypadku w Siekierczynie to tylko burmistrz Lubania mówił,on miał dane ze swojego tajnego źródła.Nikt inny tego nie potwierdził.
Gosc
Gosc 29.03.2020, 19:28
A może dlatego że turystka z Danii przebywała na zamku Czocha i zwiedzała okoliczne tereny nie wiedząc że jest w posiadaniu koronawirus A kiedy poczuła się źle udała się do najbliższej przychodni
Amundsen
Amundsen 29.03.2020, 21:49
Dajcie już spokój tej turystce z Dani - była - pojechała - też się ucieralnia w szpitalu bo ktoś ją zaraził - Amen!
Koszko
Koszko 29.03.2020, 19:16
A gdzie Pan Burmistrz, gdzie zarządzanie kryzysowe, czas wyjść ze swoich piwnic!!!!!
Luna
Luna 29.03.2020, 18:19
A gdzie są władze Leśnej? Czemu nie wprowadza jeszcze więcej zaostrzeń? Gdzie jest Policja, Straż?? Przecież trzeba to jakoś ukrócić bo inaczej to będzie się ciągło w nieskończoność. Władze Gminy muszą podjąć kolejne kroki skoro to idzie w złą stronę.......Naprawdę już i tak jest coraz gorzej.....Mediton zamknięty, opieki zero .....mieszkańcy pozostawieni sami sobie ......
1234
1234 30.03.2020, 00:30
Ludzie od władzy należy wymagać że zareaguje z wyprzedzeniem na pewne wydarzenia lub sygnały! Powiem jak to wygląda w Niemczech. Mieszkam również na głębokiej prowincji takiej jak Leśna. Np. U nas w firmie pierwsze kroki kierownictwo podjęło już w połowie stycznia po niepokojących sygnałach z Chin. Pojawiły się przy wejściach rozpylacze z płynami do dezynfekcji, w wc zmieniono mydło na żele dezynfekujące. Po kolejnych 2 tyg. pojawił się zakaz podawania sobie ręki na powitanie. Nikt z poza firmy od 2m-cy nie ma prawa wejsc na halę. ( a przyjezdza do nas dziennie 200-300tirów) od 3 tyg. mamy maseczki i dodatkowe rękawiczki jednorazowe. Wszędzie obowiązują strefy itp. Zapas płynów na 3-4miesiące! Na mieście to samo. Pełna mobilizacja służb i odpowiednich urzędów -od połowy lutego już tak na 100% zresztą samych mieszkańców również. Efekt- póki co brak chorych. Raz jeszcze podkreślę ze pierwsze kroki podjeto u nas w połowie stycznia!!! Niestety ale władze Leśnej jak i władza wyżej zignorowały problem.
Janek
Janek 29.03.2020, 23:25
Jak to gdzie ? Siedzą na społecznej i uprawiają politykę ? Na ludzkiej krzywdzie błyszczą ?
Iza
Iza 29.03.2020, 22:37
Idąc tym tokiem myślenia to sztab kryzysowy powinien strzelac do każdego kto wyjdzie z domu, trochę myślenie włączcie
Luśka
Luśka 29.03.2020, 21:04
Luna!
Zatem co proponujesz?
Do Melka
Do Melka 29.03.2020, 18:13
A dlaczego,ty ciagle i ciagle czepiasz sie Lesnej?!?!?Masz jakis kompleks?Tyle juz bylo napisane,skad wzial sie owy wirus w Lesnej a ty non-stop tu smarkasz i smarkasz na nasze miasto.Pamietaj ze goscie z zamku Czocha,goscili tu pare dni a nie przejechali tak jak np.przez wspanialy Luban w kartce...
Ogarnij sie kobieto,wszyscy "cie" o to tu prosimy!
Mix
Mix 29.03.2020, 21:06
Wiele osób się wypowiada, (Na portalach ) ze mieszkańcy Leśnej nie przestrzegają kwarantanny. Inni tez się boją o zdrowie własne i swoich bliskich. Dlatego jest tyle apeli o przestrzeganie zasad
I jeśli jest możliwość pozostanie w domach, aby ten paskudny wirus się nie rozprzestrzeniał na kolejne miejscowości.
Marcin
Marcin 29.03.2020, 18:00
Odizolować Leśną od reszty Kraju. 14 dni kwarantanny pomoże. Tak postępują w cywilizowanych krajach i pomaga.
Edi
Edi 29.03.2020, 19:53
To jedź jutro za mnie do pracy zarabiać na chleb i rachunki na te 14 dni ja bardzo chętnie posiedze w domu aa nie zapomnij zakupić mi prowiant na czas kwarantanny
xyz
xyz 30.03.2020, 03:03
A od ilu % śmiertelności w epidemii dla ciebie ważniejsze będzie zdrowie, i być może życie, twoje, twoich bliskich i wszystkich, których mijasz na chodniku, w sklepie czy gdziekolwiek, od chleba i rachunków? Niby 5% to niewiele, ale tak naprawdę nie wiesz, czy w razie zarażenia znajdziesz się w tych pozostałych 95%. I co wtedy z opłatami i chlebem dla twojej rodziny?
A swoją drogą, jest szansa, że taka epidemia odsieje trochę takich wirażków i gieroji, co to myślą, że mają, jak koty, 7 żyć. Szkoda tylko zwykłych, przyzwoitych, normalnych ludzi, którym nie dopisało i nie dopisze szczęście.
Edi
Edi 31.03.2020, 21:48
Problem w tym Panie kolego/koleżanko że akurat moja firma w której pracuję nie ma postojowego w tym momencie i tu jest pies pogrzebany gdyby mój ,,szanowny,, pracodawca takie nam dał oczywiście płatne to ja bym siedział w domu , myślisz że ja nie martwię się o zdrowie swoje i bliskich?
Melka
Melka 29.03.2020, 17:39
I znowu w tej Leśnej..........szok!!!!! 11 osób teraz a co będzie dalej???? Czy naprawdę tak trudno jest się pilnować i nie wychodzić z domów??? To w takim Lubaniu nie ma nikogo zarażonego, w Gryfowie też nie ma , w Mirsku też nie ma ......Nawet w takiej Jeleniej Górze są tylko 3 przypadki a w Leśnej aż 11 !!!!!! Dlaczego ciągle ta Leśna i Leśna ??????
Anonim.
Anonim. 29.03.2020, 21:19
W Gryfowie jest 1 osoba zarazona a w kwarantannie 101. Tak czy siak pół roku ten wirus potrwa albo dłużej jak wy ludzie nie dostosujecie się do zasad.
Sylwia
Sylwia 29.03.2020, 19:57
najgorsze bagno w całym województwie ta leśna ludzie już wstydzą się przyznawać tam mieszkają
Krystyna
Krystyna 29.03.2020, 19:43
Czy wszystkie dane są prawdziwe ???????
mieszkanka
mieszkanka 29.03.2020, 17:48
Przecież zaczęło się od Dunki, która nocowała na Zamku Czocha. Może Ci zarażeni, to właśnie pracownicy, którzy byli i tak już na obowiązkowej kwarantannie, ale długo czekali niestety na testy.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 29.03.2020, 16:48
Nie wiem czemu się dziwimy skoro wychodząc na miasto ubranym w maseczkę i rękawiczki zostaje się wyśmianym. Dbajmy tak dalej o siebie nawzajem, a napewno będzie tych osób coraz więcej. Zawstydzamy statystki. Wrocław mający ok 640 tys mieszkańców i ok 100 przypadków koronawirusa, a Leśna mająca ok 10-11 tys mieszkańców i 11 przypadków.
Kryn
Kryn 29.03.2020, 19:44
Ja osobiście śmieje się z ludzi, którzy noszą maseczki a nie zakrywają nosa bo gorąco bo trudno oddychać. Reszta spoko. Śmieję się z ludzi, którzy noszą rękawiczki. Prowadzą samochód, otwierają drzwi biorą wózki i potem drapią się po nosie - oczywiście ciągle w tych samych rękawiczkach. Widziałem kobitkę, która miała je czarne od brudu. To sa rękawiczki jednorazowe. Dbajmy o siebie ale używamy także mózgu
Rumcajs
Rumcajs 29.03.2020, 18:50
Wrocław ma stosunkowo dużo zachorowań głownie z powodu "ludzi ściąganych do Polski". 50% tych osób to osoby które wróciły z zagranicy, pozostali to osoby zarażone lub... zakażenia w szpitalach. W jednym tylko szpitalu jeden chory zaraził kilkanaście / kilkadziesiąt osób.

Leśna będzie miała problem, gdyż przez kilkanaście dni zaraża się mimo że samemu nie ma się objawów, czasem nigdy tych objawów nie będzie. Taka osoba może zarazić setki osób, sama nigdy nie dowiadując się że kiedykolwiek chorowała.

Pozostałe