Tomograf pomoże wykrywać wirusa

  • 28.03.2020, 12:05 (aktualizacja 28.03.2020, 15:27)
  • Żródło: bolec.info
Tomograf pomoże wykrywać wirusa bolec.info

Podziel się:

Oceń:

- W pierwszych dniach kwietnia powinniśmy zacząć diagnozować pacjentów tą metodą - mówi Kamil Barczyk, dyrektor bolesławieckiego szpitala.

Chińscy lekarze do potwierdzania zakażenia COVID-19 używają nie tylko testów, ale i tomografów. Sprzęt ten pozwala na dokładne zbadanie stanu płuc pacjenta. Chińczycy potwierdzili, że u osób z podejrzeniem COVID-19 tomografia pozwala potwierdzić chorobę znacznie wcześniej, niż jest w stanie zrobić to test genetyczny. Oznacza to, że w diagnozowaniu choroby pomocni mogą być radiolodzy obsługujący tomografy.

Na początku kwietnia ta metoda diagnozowania pacjentów ma być stosowana w naszym szpitalu.

 - Wprawny radiolog może identyfikować wirusa ze skutecznością sięgającą 97% dzięki analizie zmian w płucach - mówi dla Bolec.Info dyrektor bolesławieckiego szpitala, Kamil Barczyk. - Od 1 kwietnia zaczniemy uruchamiać tę metodę diagnostyki osób z podejrzeniem koronawirusa w naszym szpitalu.

Jak wynika z chińskich badań opisanych w piśmie Radiology, dzięki tomografom "u 93 procent pacjentów potwierdzono obecność koronawirusa wcześniej lub w tym samym momencie, w którym zrobił to test genetyczny RT-PCR. Wśród pacjentów, u których test RT-PCR nie wykazał obecności koronawirusa, u 75 proc. tomografia jednak potwierdziła to zakażenie. Poza tym, u 42 proc. przypadków, w trakcie leczenia, zauważono poprawę stanu zdrowia na podstawie powtórnej tomografii komputerowej wcześniej, niż test potwierdził tę poprawę. (...) Tomografia komputerowa może być szybszym i czulszym narzędziem do diagnozowania COVID-19, a jego wykorzystanie mogłoby skrócić czas oczekiwania na rozpoznanie i ograniczyć niepewność."

Źródło: bolec.info

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

AdolfH
AdolfH 29.03.2020, 21:19
Niemcy będą ratować Włochów
=============
Niemcy postanowiły aktywować swój "latający szpital" Airbus A310 MedEvac, aby pomóc przetransportowywać pacjentów zarażonych koronawirusem z Włoch do placówek medycznych w kraju. Najlepszy na świecie samolot medyczny jest wyposażony między innymi w łóżka, sprzęt do monitorowania parametrów życiowych oraz pompy infuzyjne.
Beniamin
Beniamin 30.03.2020, 12:08
Niemcy to naród bardzo zapobiegliwy. Oni nie muszą finansować 2 miliardami swojej telewizji bo u nich nie rządzi PiS i nie mają obaw przed wyborami. Ich prezydent mimo że tej mają koronowirusa nie szlaja się po sanktuariach i nie czaruje elektoratu...
Leszek
Leszek 29.03.2020, 09:25
Ma objawy, skierowanie ale na czerwiec. Mam pogadać z wirusem żeby zaczekał? Dlaczego są takie kolejki, przed gabinetem przecież nie ma nikogo, a teraz to w ogóle nikt nie wychodzi i nikt nie kontroluje tego czy wykonywane. Wszyscy się pozamykali i jak udowodnić czy oni pracują. Wspaniali są tylko na zakaźnym, brawo
Mniszek
Mniszek 28.03.2020, 20:03
II wojna światowa. Miasteczko w środkowych Niemczech. Alianci bombardują - w gruzy obracają całe miasto za wyjątkiem małego klasztoru na przedmieściach.
Mniszki odprawiają na modły: Dzięki Bogu! Całe miasto w ruinie a myśmy ocalały.
PeHa
PeHa 28.03.2020, 16:31
I niech sie ten Franciszek z tą monstrancyją na pustym placu nie wygłupia, bo chyba ma świadomość, że już od wieków te czary nie działają - niech lepiej kupi dla któregoś szpitala tomograf. Czekanie na cót może być jak to absurdalne czekanie na Godota...odłożone ad calendas graecas.
Mieszkanka Leśnsj
Mieszkanka Leśnsj 30.03.2020, 14:09
Naucz się pisać po polsku. Ty nieuku.
Tom
Tom 29.03.2020, 13:52
PeHa masz rację!!!!
Kościół jako największa i najlepiej zorganizowana mafia na świecie teraz wlaśnie powinien pokazać jak jest taki wspaniały i dobry.A kościół wręcz przeciwnie robi!!!Ludzie włączcie samodzielne myślenie!!!!!Średniowiecze się skończyło i to dawno temu!!!
XD
XD 29.03.2020, 12:38
Zbadaj sie bo moze masz wysoką goraczke ?????
Dziadek
Dziadek 28.03.2020, 23:25
Naucz się coś robić, tak żebyś był kompetentny w jakimś temacie nawet niedużym. Nie chodzi o wykształcenie bo to akurat służy do tego żeby się należało i szacunek żeby był i wszystko inne. Coraz częściej tak jest. Wtedy Ci przejdzie.
Wnuczek
Wnuczek 29.03.2020, 14:49
Jeżeli ciebie takie czarownictwo jeszcze rajcuje no toś wybitnie kompetentny....

Pozostałe