Sytuacja epidemiologiczna w powiecie (9:30, 28 marca)

  • 28.03.2020, 10:28 (aktualizacja 28.03.2020, 10:41)
  • red.
Sytuacja epidemiologiczna w powiecie (9:30, 28 marca)

Podziel się:

Oceń:

Od wczoraj nie przybyło testów z wynikiem dodatnim, ale również niewiele zwiększyła się ilość testów z wynikiem ujemnym co znaczy, że wciąż na ich wyniki czeka kilkanaście osób z gminy Leśna. Znacznie zwiększyła się natomiast liczba osób objętych kwarantanną rządową.

Według danych uzyskanych z PSSE w Lubaniu o 9:30 z terenu powiatu lubańskiego 9 osób ma testy z wynikiem dodatnim. Jest to 7 osób z gminy Leśna i po jednej z gminy Olszyna i Świeradowa-Zdroju. Przebadanych z wynikiem ujemnym jest 89 osób.

Kwarantanną rządową objętych jest 438 osób, kwarantanną Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego 83 osoby. Natomiast nadzorem epidemiologicznym objęte są 122 osoby.

red.

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Maks
Maks 29.03.2020, 07:57
Prosimy o informację aktualne
Ręce opadają
Ręce opadają 28.03.2020, 22:22
Tyle,się mówi i pisze na temat koronawirusa i sposobach jego zapobiegania.Plac zabaw przy ul.Wrocławskiej ok. południa,grupka dzieci ok.10-11l w żaden sposób nie spokrewniona bawi się w najlepsze pomimo tablicy z zakazem zabawy w związku z zakażeniem.Jedno z nich mieszka w bloku obok,pozostali przy ul.Starej.Sytuacja trwa do póżnych godzin popołudniowych.Kompletny brak zainteresowania rodziców.Ale czemu się dziwić, jedno z nich jest synem byłej mieszkanki ul. Wrocławskiej ogólnie '' szanowanej'' zresztą,pozostałym też niewiele brakuje.Polecam zainteresowanie odpowiednich służb.Ręce opadają.
Arek
Arek 28.03.2020, 19:20
Jeżeli człowiek nie miał kontaktu z nosicielem wirusa po co piętrzyć koszty nie potrzebnymi testami ? To chyba logiczne .
Guberni
Guberni 29.03.2020, 14:00
Teraz już nie wiesz kto jest nosicielem. Wiele dzieci nie ma objawów a zaraża. Pozatym nikt nie nosi na czole łatki z napisem "jestem chory". Im więcej testów tym lepiej.
Logiczne myslenie
Logiczne myslenie 29.03.2020, 12:58
Skad mozesz miec pewnosc ze nie miales kontaktu z zarazonym? Logiczne tez nie?
Sąsiad
Sąsiad 28.03.2020, 19:00
Przebadanych 89. Szkoda że tak mało jest osób przebadanych. W powiecie jest kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców. Pozytywni chodzą na zakupy bez objawów i mogą dalej zarażać.
Teodoras
Teodoras 28.03.2020, 18:05
Amerykańscy naukowcy z Narodowego Instytutu Zdrowia (NIH) opublikowali w tym miesiącu raport, z którego wynika, iż koronawirus może przetrwać w powietrzu do trzech godzin. Z badań przeprowadzonych w laboratorium w Hamilton w stanie Montana dowiedzieliśmy się również, że SARS-CoV-2 może przeżyć na powierzchniach wykonanych z miedzi do czterech godzin, a na tekturze nawet całą dobę. Najdłużej wirus utrzymywał się na plastiku oraz stali nierdzewnej (od 2 do 3 dni).
Według WHO nie ma dowodów na to, aby do zarażenia koronawirusem mogło dojść drogą aerozolową - czyli taką, w której dojdzie do infekcji poprzez wdychanie powietrza w pomieszczeniu, gdzie kilkanaście minut wcześniej przebywała osoba chora na COVID-19 (np. winda).
olszyna
olszyna 28.03.2020, 16:13
podobno w Olszynie jest więcej zakażonych osób tylko nikt nie potwierdza?
Podobny
Podobny 29.03.2020, 09:20
Podobno w Klewkach wylądowali Talibowie.
Ola
Ola 28.03.2020, 15:44
Wszystkie kraje robisą tysiące tekstów zwiiększają ich ilość a u nas totalna dezinformacja ludzie czekają na testy są na kwarantannie umierają w domach, szpitale przepełnione! Wybory najwyższejsze i zakaz siania paniki wśród ludzi jak założysz maseczkę to już od ciebie się odwracają a tu chodzi o nasze bezpieczeństwo!
Roberto
Roberto 28.03.2020, 13:37
W Olszynie ktoś ma wirusa? Przecież oni tam mają relikwie wielkiego świętego... Herosa Cnót Wszelakich... cudotwórcy. Nie modlą się czy co?
obserwator1
obserwator1 28.03.2020, 18:27
Myślę że Roberto powinien pomodlić się o zdrowie ,bo o rozum to już chyba za póżno.Nie znasz dnia ani godziny i co może Cię spotkać.
olszyna
olszyna 28.03.2020, 16:17
Może Ty zacznij się modlić! komentarze tego typu są naprawdę żenujące.Nie będzie Ci do śmiechu kiedy to dotknie Ciebie lub kogoś bliskiego.
elfryda_pipcia
elfryda_pipcia 28.03.2020, 22:00
A od kiedy to modlitwa - nie ważne do jakiego bóstwa - komuś pomogła? Skoro tak wierzycie w tej cudowny środek to co robicie na tym forum? Do modlitw! Ta pandemia Wam udowodni że te wasze gusła, zabobony i czary to między bajki włożyć.
Zresztą. Przecież nic na tym świecie bez woli waszego boga. Skoro posłał pandemię to nie po to aby jakimiś mamrotami zwanymi modlitwa jak dotknięciem czarodziejskiej różdżki wirusem odfrunął.
Wasze bóstwo wymaga ofiar - Pismo stanowi, że wręcz uwielbia, bez ofiar istnieć by nie mógł.
Zainteresowany
Zainteresowany 28.03.2020, 12:49
Co wy kłamiecie w Olsztynie napewno jest kilka więcej przypadków czemu o tym nie mówicie czy sanepid już nabrał wody w usta
Olszyna
Olszyna 28.03.2020, 16:01
W Olsztynie to może i tak ...
Melka
Melka 28.03.2020, 12:30
Miejmy nadzieję że testy tym osobom wyjdą ujemne i liczba zarażonych nie zmieni się i oby się nie zmieniała. Zostańmy w domach!
Toja
Toja 28.03.2020, 11:48
Tez czekam na test już trzeci dzień
Tez ja
Tez ja 28.03.2020, 17:02
Ja dłużej.....
Eliza-beta
Eliza-beta 28.03.2020, 10:39
O św. Magdaleno - chroń Lubanianki i Lubaniaków przed wirusem.
??
?? 28.03.2020, 14:44
O św Tereso, ochroń nas przed wirusem i kaczą grypą
Kanonik
Kanonik 28.03.2020, 16:36
Św. Teresa? - ale która, bo Kościół narobił ich aż 14. Ta naczelna, mistyczka z Avili jest od chorych ale w Hiszpanii.
Aleks,
Aleks, 28.03.2020, 10:38
Wczoraj, że, Zgorzelca, powieźli kobietę do Bolesławca ciekawe, czy jak, w, innych przypadkach sprawa, pujdzie bokiem.
Polonista
Polonista 28.03.2020, 14:40
Na pewno nie "pujdzie".
Piniol
Piniol 28.03.2020, 16:38
Ejże - jak pisze że pujdzie to pujdzie!
=============
W ramach zajęć audio-video jeszcze tego na polskim nie przerabiał.

Pozostałe