Gdy omyłkowo traficie na kwarantannę. Podpowiadamy co zrobić

  • 27.03.2020, 14:41 (aktualizacja 01.04.2020, 10:53)
  • red.
Gdy omyłkowo traficie na kwarantannę. Podpowiadamy co zrobić pixabay.com

Podziel się:

Oceń:

Docierają do nas sygnały o osobach, które trafiły na kwarantannę, mimo że nie powinno się tak stać.

Napisał do nas Pan Marcin, który na kwarantannę rządową trafił po wypełnieniu Karty Podróżnego w pociągu Kolei Dolnośląskich relacji Drezno - Wrocław przez Jelenią Górę.

Problem w tym, że Pan Marcin granicy nie przekraczał, a do międzynarodowego pociągu wsiadł w Lubaniu i wysiadł w Olszynie. Na tym krótkim odcinku otrzymał od konduktora kartę podróżnego, którą niepotrzebnie wypełnił i w ten sposób trafił na rządową kwarantannę jako osoba przekraczająca granicę.

Problem dotyczy też osób, które pracują za naszą zachodnią granicą i dopóty można ją było przekraczać wypełniały kartę lokalizacyjną. Coś po drodze nawaliło i wiele osób, które przekraczały granicę bez obowiązku kwarantanny ostatecznie na nią trafiły.

W związku z tym, że podobnych sytuacji było dużo Dolnośląski Urząd Wojewódzki uruchomił specjalny numer oraz adres, gdzie osoby omyłkowo skierowane na kwarantannę mogą składać reklamacje. Kontaktować należy się pod nr 71 340 63 03 lub wysłać maila na adres [email protected]  

W reklamacji należy podać:

  • imię i nazwisko
  • skan dokumentu
  • telefon kontaktowy
  • opis sprawy
red.

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Magda
Magda 31.03.2020, 19:13
Droga redakcjo, jeśli rzeczywiście chcecie pomóc osobom, które omyłkowo trafiły na kwarantannę, to podajcie prawidłowy adres email. Ten który widnieje na waszej stronie jest nieaktualny. DUW udostępnił na swoje stronie specjalny adres do zgłaszania takich przypadków: [email protected]
Co telefonów do sanepidu, to ktoś wykręcił chyba zły numer, bo ja dodzwoniłam się bez problemu i uzyskałam wyczerpującą informację na temat, co zrobić w wypadku mylnego skierowania na kwarantannę.
Waldek
Waldek 31.03.2020, 11:50
Problem w tym że nic nie wiedziałem o kwarantannie.Od kiedy do kiedy .Nic.Raz przyszła policja (dobrze że byłem w domu)aby mnie sprawdzić .Kompletnie nie potrafili mi powiedzieć o co chodzi.W sanepidzie i w inny instytucjach nikt nie odbiera telefonu i nie odpowiadają na maile.
Maniek
Maniek 30.03.2020, 12:08
Pod ten nr nie da się dodzwonić ciągle zajęte a na wysłane meile nikt nie odpisuje
Pokrzywdzonaa
Pokrzywdzonaa 30.03.2020, 11:23
Nie idzie się w ogóle dodzwonić na infolinie do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, po pół godzinnym czekaniu automatycznie rozłącza.2h próbowalismy. To jest chore.... Za przeproszeniem straż graniczna zrobiła nas w bambuko i wpisują sobie kiedy wróciliśmy jak im się podoba.
Justyna
Justyna 30.03.2020, 10:04
Przekraczałam granice 18 marca a 29 marca zapukał do mnie policjant informując mnie że mam kwarantannę . Dodam że jestem mieszkanka Zgorzelca i pracuje w Goerlitz, zaświadczenie od pracodawcy miałam ...Polska kraj absurdów
Pokrzywdzony
Pokrzywdzony 30.03.2020, 08:02
Proponuje najpierw sprawdzic pozniej posac artykul :) infolinia nie dziala a na meila po 4 dniach nie ma odpowiedzi.
Zdrowy
Zdrowy 29.03.2020, 20:54
Ja też mam podobną sytuację. Granicę przekraczałem 15.03 samochodem wraz z kolegami. Po rozmowie z patrolem, który mnie kontroluje okazało się, że moja kwarantanna ustalona jest od 22.03. Muszę to jakoś odkręcić bo ZUS mi nie wypłaci za 3 tygodnie
Protka
Protka 29.03.2020, 14:48
Zostaliśmy ofiarami straży granicznej. Wróciliśmy do kraju 15 marca, a straż graniczna wpisala sobie ze wróciliśmy 21. Dzisiaj dzięki policji właśnie się o tym dowiedzialam. Dzisiaj ta kwarantanna powinna się skończyć. Zero informacji na granicy było, tylko że od dzisiaj macie państwo kwarantanne 14 dniową. Właśnie widać jak ich system działa.
xyz
xyz 28.03.2020, 17:26
"w pociągu Kolei Dolnośląskich relacji Drezno - Wrocław przez Jelenią Górę" ....- nie ma takiego pociągu!!!!
Jest pociąg Relacji Gorlitz - Jelenia Góra.... Może taką trasą jechać pasażer jeśli ma odpowiedni bilet i przesiądzie się w stacji Gorlitz ale pociąg już nie.
Zresztą od grudnia zeszłego roku Pociągi z Drezna kończą bieg w Zgorzelcu, a podróżni przesiadają się na pociąg relacji Zgorzelec-Wrocław Gł., który można traktować jako skomunikowaną kontynuacją podróży...
A przed zamknięciem granic zgodnie z wytycznymi pasażerowie jadący pociągiem który zaczynał bieg w stacji Gorlitz mieli wypełniać karty lokalizacyjne prewencyjnie. A na górze chyba kogoś po prostu poniosło...
Tylko kto wszystkich z tego pociągu wrzucił na kwarantanne...??? bo mowa jest o jednej osobie jak na razie... Była jakaś osoba z objawami? coś mi tu bredniami śmierdzi i to ostro... Jakoś nie słyszane było żeby coś się działo w pociągu KD...
gama
gama 28.03.2020, 04:43
nadgorliwy i***** niech ma pretensje do siebie że wypełnia jakieś świstki w pociągu,nawet gdybym wracał z Chin niczego takiego bym nie wypełnił.
elfryda_pipcia
elfryda_pipcia 28.03.2020, 21:48
Już taka mądrość z ciebie emanuje, że po prostu....
Gdyby głupota emitowała światło - to stając przed lustrem musiałbyś zamknąć oczy ...
Kwarattana
Kwarattana 27.03.2020, 23:47
Obecnie jestem na kwaratannie . Na codzien pracuje za granicą i mimo braku z osobą zakażona dobrowolnie przebywam na kawaratnie . I słusznie jest że że każda ale to każda osoba przechodząca przez granicę powinna i musi przejść kwaratnne . W ten sposób chroni bliski i innych ludzi. Ludzie ogarnijcie się do cholery . Sklepi jesteście . Musimy zostać w domu bo inaczej Włochy będą drugie!!!
Helka
Helka 28.03.2020, 16:14
No i widzisz. A dzisiaj przed Eco (Tkacka) stał jakiś bezmózg oburzony że jest w sklepie limitowanie wejść. No i jak do idioty przemówić - skoro nie ma mózgu. Na szczęście ma płuca bo oddycha - jak mu wirus sie zalęgnie to może resztkami zrozumie... Ale już będzie za późno. Oby tylko po drodze na Wrocławską jeszcze kogoś nie zaraził.
Maniek
Maniek 27.03.2020, 23:00
Kontrole graniczne byly robione na szybko i dlatego duzo osob trafilo omylkowo na kwarantanne, sam mialem taka sytuacje ale w WUD bez problemu da sie wszystko odkrecic, zgodnie z przepisami. Dla ludzi krorzy nienawidza ludzi pracujacych za granica i uwarzaja ich za cala epidemie w Polsce: stancie sobie w kolejce w markiecie i kupcie sobie papier toaletowy i uwazajcie zebyscie sie nie o...li.
elfryda_pipcia
elfryda_pipcia 28.03.2020, 21:50
Lepiej dwóch zbędnych na kwarantannie - niż jeden pominięty! Czas na modlitwy o rozum... Jeżeli w ogóle po jakiejś modlitwie rozum się przywraca.
sebin
sebin 31.03.2020, 01:59
Kto chciał wymigać się od kwarantanny, i tak się wymigał.
RODO
RODO 27.03.2020, 20:43
Kto jest taki mądry w UW i rząda skan dowodu!!!!
Rządny_Jan
Rządny_Jan 29.03.2020, 14:59
Słuchaj mądralo, problem jest tylko w tym:
- żąda czy rząda?
Halina z Pazimiechów
Halina z Pazimiechów 28.03.2020, 00:13
Skan dokumentu a nie dowodu czytaj ze zrozumieniem.
Mb
Mb 27.03.2020, 18:17
Niewinni nie są. Łazili przez granicę wlekąc za sobą wirusy. Nie zaszkodzi im kwarantanna. Bardzo dobrze
Przynajmniej reszta jest bezpieczna
Tajga
Tajga 29.03.2020, 14:45
Wszyscy z Leśnej który zachorowali , nie byli za granica , więc nie zwalajcie syny na ludzi pracujących w Czechach i Niemczech .
Gopi
Gopi 27.03.2020, 20:23
Tak najlepiej tak powiedziec, to niech ci ktorzy nie przekraczali granicy niech pójdą na kwaranatnne wtedy zobaczymy ci będzie tak wszystkim wesoło
xyz
xyz 27.03.2020, 22:52
ale jestesmy lub powinnismy byc na dobrowolnej kwarantannie !!!! Bo jak inaczej nazwiesz siedzenie w domu po to by sie nie zarazic ?
Ja
Ja 27.03.2020, 18:01
A co zrobić jak osoba wróciła z Niemiec a pracowała we Francji i chodzi sobie i jego rodzina też .To jest nie odpowiedzialne
Ty
Ty 27.03.2020, 19:28
Siedź w domu i swojego nosa pilnuj.
Ja
Ja 28.03.2020, 13:17
No właśnie pilnuję i dbam o niego bo mi jest drogi. A przez takich nieodpowiedzialnych grono zarażonych się powiększa
Mezia
Mezia 27.03.2020, 16:24
Kwarantanna jeszcze nikomu nie zaszkodziła.
M
M 27.03.2020, 20:20
A Pan/Pani posiada kwarantane więc po co wypowiadac sie na ten temat

Pozostałe