Rasiści terroryzują sąsiadów

  • 27.03.2020, 13:20
  • Żródło: Bolec.info
Rasiści terroryzują sąsiadów

Podziel się:

Oceń:

- To nie jest ludzkie zachowanie - mówi pan Maciej o czynach swoich sąsiadów.

Maciej od 5 miesięcy mieszka w Bolesławcu z żoną i trójką dzieci. Żona jest Tunezyjką. Poznali się w Szwecji, gdzie do niedawna mieszkali, są razem od 14 lat. Żona Macieja chce wyjechać z Polski. Są prześladowani przez sąsiadów-rasistów.

- Jako pierwsi wprowadziliśmy się do wyremontowanej kamienicy - opowiada Bolec.Info Maciej. - Po tym jak wprowadzili się kolejni sąsiedzi zaczęły się dziać cyrki. Wyzywanie, krzyki, agresywne zachowania. Problemy się zwiększyły gdy wezwałem policję, bo w ich mieszkaniu były potworne krzyki i bałem się, że jakaś krzywda dzieje się ich dzieciom. Wtedy nastąpiła kulminacja agresji wobec mojej rodziny.

Drzwi rodziny Macieja obrzucono jajkami, wysmarowano kałem, przyklejono też kartkę z widocznym powyżej napisem.

 - Wówczas żona opowiedziała mi co się działo, gdy przebywałem wcześniej za granicą - relacjonuje Maciej. - Dzwoniono w nocy do drzwi, wyzywano ją i dzieci od "ciapatych" i "terrorystów".

Policja pojawiła się na wezwanie, zrobiono notatkę i tyle. W środę Maciej złożył zawiadomienie do prokuratury i dziś odezwał się do niego aspirant z bolesławieckiej policji wypytując o szczegóły. Prześladowani mają nadzieję, że policja zadba o ich bezpieczeństwo.

- Zachowanie wobec nas, to nie jest ludzkie zachowanie, to nie jest zachowanie ludzi, którzy myślą, to jest rasizm i świństwo - mówi Maciej.

Źródło: Bolec.info

Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krzysiek
Krzysiek 29.03.2020, 08:47
W naszym kraju wolność zastąpiła anarchia. Taka jest smutna prawda. Widać to dosłownie wszędzie: sąsiedzka uprzejmość, zachowanie na drodze, śmietnisko byle nie na swojej posesji, fikanie do wschodniego mocarstwa, UE, ... Od lat nasze państwo miało na to wy*** i tak jest nadal. Jak nas nikt rozumny w końcu nie weźmie za mordę, to będzie jeszcze gorzej.
Robert
Robert 28.03.2020, 18:16
Trzeba mieć odwagę i pustą łepetynę aby przywozić do Polski czarną żonę. Teraz wie jak się czują rodowici Polacy Romowie.
Robert
Robert 29.03.2020, 11:45
Ludzie w PL nienawidza kolorowych. Jak by była biała nie ma problemu.
Pliszka
Pliszka 29.03.2020, 12:48
... i nawet mogła by nie zamykać drzwi!
A gdzie jest napisane ze żona czarna? Może blondynka?:)
A gdzie jest napisane ze żona czarna? Może blondynka?:) 29.03.2020, 00:27
Cały głupi jesteś
?
? 28.03.2020, 22:42
Romowie to dopiero rasisci, gadzie jak mowia o innych to zlo konieczne, przeciez siebie uwazaja tylko. Zawsze lubia z siebie robic ofiary "zlych polakow " . Odrazu widac inteligencje wypowiedzi
?
? 28.03.2020, 16:25
Mam to samo w Lubaniu, od 3 miesiecy nekanie, grozenie, zastraszanie, setki wiadomosci sms, zamieszczanie zdjec i obrazliwych komentarzy na fejsie. Przesladowca mimo aktu oskarzenie kazdego dnia nie ustaje w dalszym grozeniu i nekaniu. Brak srodkow zapobiegawczych z uwagi na forme przestepstwa.
Christian 67
Christian 67 28.03.2020, 00:43
Bonjour Maciej. Je suppose que votre dame parle la même langue que moi. Je m'adresse donc à elle. Mon épouse est polonaise et nous habitons en France. Elle a sa famille dans le powiat de Luban et nous y venons souvent. Les actes cités plus haut sont bien sûr intolérables et inqualifiables. En tant que photographe amateur, j'ai sillonné Luban dans tous les sens. Je m'intéresse au street art aux tags et graffitis. J'y ai observé dans cette ville des éléments franchement racistes envers les noirs. L'an passé j'ai rencontré dans cette même ville un homme noir marié à une polonaise.
Il m'a confié être aussi une victime de ces comportements. Je souhaiterais développer le sujet avec vous face à face. Je reviendrai certainement en été chez mes beaux-parents. A bientôt pourquoi pas ?
laura
laura 29.03.2020, 13:09
écrire grenouille polonaise
Niechrzescijanin, żeby nie było?
Niechrzescijanin, żeby nie było? 27.03.2020, 19:59
Do o. Misjonarz.
Łukasza 19,27 to jest, wyrwany z kontekstu, fragment przypowieści. Właśnie największe problemy są przez ludzi, którzy przypowieści rozumieją dosłownie. Jednak winszuje poszukiwań i czytania Biblii. Pozdrawiam.
Kleo
Kleo 28.03.2020, 16:06
Wygląda na to że takich wyrywanych z kontekstu fragmentów ewangelicznych przypowieści - jest całe Pismo. Najczęściej te wyrywane - chyba dla manipulowania gawiedzią - wstawiają do czytania coniedzielnego szamani podczas mszy....
o.Misjonarz
o.Misjonarz 28.03.2020, 15:55
Niewierny! A jak myślisz (?) ci autorzy tych bajek z tysiąca i jednej nocy to jak pisali te urojone bzdury to załączali przypisy potomnym - jak to wszystko należy rozumieć? I aby - broń ich bożę - nie traktować tego pisania dosłownie? To oni już wówczas znali takie literackie środki stylistyczne jak: aforyzmy, alegorie, aliteracje, anafory, animizacje, apostrofy, parafrazy, epifory, eufemizmy, metafory, metanimie, personifikacje, retrospekcje, synestezje…. I jeszcze kilka innych.
Nie kompromituj się - czytaj Pismo zwane Świętym a poznasz prawdę która cię z tego obłędu wyzwoli.
acek
acek 27.03.2020, 16:25
Niefajnie a coś o tych aktywistach? Patole pijaki ćpuny? Może na toksykogię ich? Małe dzieci w końcu mają.
Kwusa
Kwusa 27.03.2020, 15:29
A policja co robi była zobaczyła i co dalej? Nic, krótka notatka i umorzyć. I nikt nie widział nic, społeczeństwo niby taki pomocne, żenada.
jakmar
jakmar 27.03.2020, 14:54
sytuacja jest dramatyczna, takie,zachowanie stanowczo dla prokuratora, ksenofobia
o.Misjonarz
o.Misjonarz 27.03.2020, 14:16
No takie to niestety skutki wychowania katolickiego w ramach obowiązkowej katechezy. Oni tam mają coś na ten temat w Piśmie zwanym Świętym.
Przecież ten ich Jezus mówił w Ewangelii, że nie przyszedł po to, aby przynieść pokój:
„Ogień przyszedłem rzucić na ziemię i jakże bym pragnął, aby już płonął... Czy myślicie, że przyszedłem, by dać ziemi pokój? Bynajmniej, powiadam wam, raczej rozdwojenie. Odtąd bowiem pięciu w jednym domu będzie poróżnionych; trzej z dwoma, a dwaj z trzema. Będą poróżnieni ojciec z synem, a syn z ojcem, matka z córką, a córka z matką, teściowa z synową, a synowa z teściową" (Łk 12,49,51-53).
„Ale tych nieprzyjaciół moich, którzy nie chcieli, bym ja królował nad nimi, przyprowadźcie tutaj i wymordujcie ich na moich oczach" (Łk 19,27).
Częstą cechą chrześcijańskich herezji jest to, że wydobywały i uwypuklały pewne fragmenty Biblii, które były pomijane lub marginalizowane.
A jak się ma zatem do tego: Miłuj bliźniego swego – zapożyczone zresztą od Buddy?
MłotemCzarnąHołotę!
MłotemCzarnąHołotę! 28.03.2020, 16:49
„Ale tych nieprzyjaciół moich, którzy nie chcieli, bym ja królował nad nimi, przyprowadźcie tutaj i wymordujcie ich na moich oczach" (Łk 19,27).
„Ogień przyszedłem rzucić na ziemię i jakże bym pragnął, aby już płonął... Czy myślicie, że przyszedłem, by dać ziemi pokój? Bynajmniej, powiadam wam, raczej rozdwojenie. Odtąd bowiem pięciu w jednym domu będzie poróżnionych; trzej z dwoma, a dwaj z trzema. Będą poróżnieni ojciec z synem, a syn z ojcem, matka z córką, a córka z matką, teściowa z synową, a synowa z teściową" (Łk 12,49,51-53).
Nie dziwcie się o. Misjonarzu & consortes że w końcu Rzymianie z donosu jego współplemieńców przybili tego siewcę nienawiści do palika czy innego krzyżyka - dziś też stosowne a podyktowane nam z Eretz ku przestrzeganiu paragrafy by go nie minęły...
hebel
hebel 28.03.2020, 13:52
Fragmentami rzuca i ze starego i nowego testamentu a przekręca jak rzadko który... Co to może być brakuje tylko cytatu z mahometa i tego od chińczyków
Logik
Logik 28.03.2020, 08:23
"Częstą cechą chrześcijańskich herezji jest to, że wydobywały i uwypuklały pewne fragmenty Biblii, które były pomijane lub marginalizowane."
Sam podsumowałeś swój wpis. Wydobyłeś z Biblii fragmenty i manipulujesz że niby Jezus powiedział o wymordowaniu nieprzyjaciół.Przecież to była przypowieść i słowa człowieka który został królem.Chrystus nie mówił o tym aby jego nieprzyjaciół wymordować.Trzeba przeczytać całą przypowieść a nie tylko fragment.
Kogo chcesz nabrać na te swoje manipulacje?.
elfryda_pipcia
elfryda_pipcia 28.03.2020, 22:11
A te blablanie chrystusowe toteż herezja?
==========
Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto siebie samego, nie może być moim uczniem.
0 27.03.2020, 18:07
Czyżby pan Herakliusz?
O.N.A.
O.N.A. 27.03.2020, 13:40
Rasistami Polacy są w dużym stopniu. Wątpię by przez następne pokolenia coś się zmieniło na lepsze. Zawsze mnie zastanawiało co myślą typowi rasiści: o mam białą skórę, to jestem lepszy... W czym? W konkursie na skrajną głupotę?
Panie Macieju szkoda Pana, Pana żony i dzieci. Niczym sobie nie zasłużyliście na prześladowania.
Logik
Logik 28.03.2020, 08:59
Wypraszam sobie aby mnie Polaka nazywać rasistą. Owszem jest jakaś garstka rasistów tak jak w każdym narodzie,są złodzieje,mordercy czy gwałciciele ale nie można uogólniać bo takie uogólnienie to fałsz,stereotyp. To że część Polaków jest rasistami to fakt,ale właśnie mała część a nie jak piszesz "w dużym stopniu".
Proponuję pogłębić swoją wiedzę w tym temacie a nie opierać się na fałszywym stereotypie.
https://wiadomosci.radiozet.pl…
O.N.A.
O.N.A. 29.03.2020, 00:14
Ooo Logik, w końcu poznałam nie-Rasistę. Jest mi niezmiernie miło, ale niestety zdania nie zmieniam.
A.N.O
A.N.O 28.03.2020, 16:01
Tak jak 99,99999% Polaków to katolicy wyznania rzymskiego - tak nie mniejszy odsetek - to rasiści.
A gdzie się narodziło powszechne Murzyn-Asfalt? A to na wywieszce "ciapate s...syny"?
ascx
ascx 27.03.2020, 13:35
Nie wiem o co wam chodzi przekaz jak przekaz mają zamykać drzwi.
Logik
Logik 28.03.2020, 09:01
To wywieź taką kartkę na swoich drzwiach,tylko bez słowa "ciapate".
kmkj
kmkj 27.03.2020, 18:11
Innym atakuje płuca, a Tobie mózg?
Pap
Pap 27.03.2020, 13:33
Poziom kultury niektórych pozostawia niestety wiele do życzenia .
Czarek
Czarek 27.03.2020, 13:28
A co z tą jedną osobą???

Pozostałe