Dziewięć osób z wynikiem dodatnim. Najwięcej pochodzi z gminy Leśna (11:40, 27 marca)

  • 27.03.2020, 12:02 (aktualizacja 27.03.2020, 12:34)
  • red.
Dziewięć osób z wynikiem dodatnim. Najwięcej pochodzi z gminy Leśna (11:40, 27 marca)

Podziel się:

Oceń:

To było do przewidzenia, obywatelka Danii, która 3 marca przyjechała do Suchej posiała chorobę wśród pracowników hotelu i osób niosących jej pomoc. Dziś kolejne cztery osoby z gminy Leśna dowiedziały się, że ich testy mają wynik pozytywny.

W ten sposób tylko w ciągu jednej doby liczba osób z wynikiem pozytywnym w powiecie lubańskim urosła do 9. Na dziś, siedmioro z nich pochodzi z gminy Leśna, jeden przypadek odnotowano w Świeradowie-Zdroju i jeden w Olszynie.

Z dziewięciu osób osiem znajduje się w izolacji domowej, a jedna ze względu na stan zdrowia została hospitalizowana.

Na godzinę 11:40, 27 marca w powiecie lubańskim wykonano 87 testów z wynikiem ujemnym i 9 z wynikiem dodatnim. Kwarantanną rządową objętych jest 280 osób, kwarantanną Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego 74 osoby. Nadzorem epidemiologicznym objęte jest 111 osób.

Otrzymaliśmy też informacje, że 14 z 15 osób o których wczoraj pisaliśmy w materiale „Przedłużono im kwarantannę, bo nikt nie zrobił testów. System jest niewydolny” jeszcze wczoraj miały pobrane wymazy do testów na obecność Sars-coV-2.

red.

Komentarze (47)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Y ten tam i tu .
Y ten tam i tu . 29.03.2020, 20:23
Obywatelka Danii przyjechała i posiała !!!! Matulu w walizce przywiozła wyszła i rozsiewał dookoła nie wiem czy się śmiać czy płakać . Data jej przyjazdu a zachorowania raczej sugeruje że u nas to nabyła !
Jan
Jan 28.03.2020, 09:55
Witam,chce powiedzieć ze ignorancja odnośnie stosowania sie do nakazów i zakazów na czas epidemii jest wszędzie na świecie ale u nas w Leśnej to już przechodzi wszelkie granice...ludzie nie zachowują bezpiecznej odległości względem siebie ...w marketach jednym słowem bydło ...nikt nie nosi maseczek,jak ktoś to w końcu zrobi to reszta traktuje go jak trędowatego...;((((( Powinno sie karać tych co nie noszą maseczek;(((.Pozdrawiam i życzę zdrowia
Daria
Daria 28.03.2020, 20:14
Muszicie trochę poczytać w ogóle za te maseczki
Miszicie wiedzieć że maseczki potrzebne dla osób zarażony i działają nie więcej niż 15 minut
Dla zdrowych ludzi to nic nie da że będą chodzić w maseczkach, nie uratuje to ich od zarażenia
Aniela
Aniela 28.03.2020, 09:29
Szkoły, granice, sklepy, biznesy zamknięte. Lokale wyborcze otwarte! Po wyborach będziemy potrzebować innych urn - ostrzega Janina Ochojska.
Zbiórki mogą jedynie próbować wypełnić lukę. W czasach koniunktury rząd wydawał pieniądze na lewo i prawo zamiast oszczędzać na czas kryzysu. No i kryzys przyszedł. Nie ma tak, że testów nie ma. One są, ale kosztują i wymagają sprawnej koordynacji i infrastruktury medycznej.
Wójt
Wójt 28.03.2020, 08:50
Jest w Leśnej jakiś sztab kryzysowy? I gdzie jest w ogóle burmistrz? Pochowali się ze strachu, a powinni jakoś reagować. Jak przyszło co do czego to władze stchórzyły. A tacy byli mocni w gębie :(
Benita
Benita 28.03.2020, 08:48
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że im więcej się wyznawcy różnych bogów modlą tym więcej mamy ofiar koronowirusa ... Na razie milczą afrykańscy czarownicy - ale jak zaczną to i im bogowie zafundują jakąś małą epidemię na początek
Niosący Światlo
Niosący Światlo 29.03.2020, 10:28
Cieszy mnie twoja postawa. Do zobaczenia w piekle.
Babcia
Babcia 01.04.2020, 16:14
To swiatlo oslepiło Ciebie!
Ela
Ela 28.03.2020, 05:30
Co się dziwić ze tyle zarazen jak kwarantannę przechodzi jeden domownik a reszta spaceruje po sklepach a wszyscy powinni siedzieć w domu.
Ll
Ll 28.03.2020, 08:42
Dobrze napisane
Czop komunikacyjny
Czop komunikacyjny 28.03.2020, 08:18
Dokładnie. Zakupki biedroneczka ploteczki imprezka rodzinna a to dopiero początek dziś jutro dojdzie kolejnych tyle albo i więcej, za tydzień już będzie kilkadziesiąt. Czop komunikacyjny zawiódł a mieszkańcy co zgłaszali te uwagi powinni zgłosić niedopelnidnie obowiązku bo bierność naraziła teraz ich wszystkich.
Wice też z Miłoszowa ciekawe czy się boi.
Taki zbieg okoliczności
Taki zbieg okoliczności 27.03.2020, 23:20
Państwa w Europie (Włoch i Hiszpania) gdzie wirus zbiera najwieksze żniwa rządzone sa przez lewaków. Zgadnijcie kto rządzi w Leśnej.
Larysa
Larysa 28.03.2020, 09:32
Czyli ten twój pan Bóg na tych włoskich Lewaków wysypał więcej worków z wirusem, a na katolicką Polskę mniej?
To już nie jest zbieg okoliczności.
To już nie jest zbieg okoliczności. 28.03.2020, 21:58
Nasz Bóg, mimo że w Niego nie wierzysz.
katolib
katolib 28.03.2020, 08:26
Mądralo, a kto rządzi w Chinach a kto w USA ?
Pisałem o Europie
Pisałem o Europie 28.03.2020, 22:01
W Chinach konserwatywna prawica. :)
Zgadujący
Zgadujący 28.03.2020, 08:03
Włosi i Hiszpanie?.
Judym
Judym 27.03.2020, 23:11
Co wy piszecie Kobieta z Dani już 3 tygodnie temu chorowała była odizolowana więc wirus krąży a że dużo testów robią w Leśnej to i wychodzi. Prawda jest Taka dotarł do nas nie szalejmy higiena i spokoj
WernerApollo
WernerApollo 27.03.2020, 21:51
Większość jest chora. Zróbcie testy ?
A.
A. 27.03.2020, 20:02
Jak można taki kretyński wstęp napisać? Jak to "posiała" chorobę? Pojechała się przebadać natychmiast po wystąpieniu symptomów, nie zarażała nikogo celowo. Za taki artykuł powinniście stracić pracę. Nierzetelni pseudo-dziennikarze.
Czop komunikacyjny
Czop komunikacyjny 28.03.2020, 08:22
Ale siała zanim wystąpiły symptomy co potwierdziły wyniki osób mających z nią kontakt.
Ale czop komunikacyjny zawiódł, nie wszyscy wzięli do serca kwarantanne, niektórzy mieszkańcy mówią że nawet to zglaszali a teraz wyszło szydło z worka, z jednej dunki już mamy 9 a to początek.
Lejek
Lejek 27.03.2020, 21:09
Właśnie że dobrze napisane. Już wtedy wszędzie powtarzali ,jesteś chory dzwonisz na alarmowy do sanepidu i czekasz a nie łazisz po lekarzach i zarazasz cała Lesną
Toja
Toja 28.03.2020, 11:45
Nie robią testów ale z kontaktu mogą chodzić. Tak mówią w sanepidzie.
Kk
Kk 27.03.2020, 18:20
Jak wyzdrowieją niech od tej baby z Dani wystąpią o odszkodowanie. I to takie by zapamiętała na zawsze
MZ
MZ 28.03.2020, 08:14
Wydaje mi się,że nie od tej baby z Danii, tylko szefostwa zamku, kto w takim czasie przyjmuje ludzi z zagranicy,gdzie już wtedy głośno było o tym witusie
Jan
Jan 27.03.2020, 22:56
Widać Kk, że Twoja wypowiedź jest przepełniona miłością do bliźniego, być może nawet chodzisz do kościoła i uważasz się za przykładnego katolika lub co najmniej za porządnego człowieka. To jeszcze nie wojna a już się odzywają demony nienawiści do obcych. Proszę szanownego Kk, czy mógłbyś (mogłabyś) objaśnić wszystkim na jakiej podstawie formułujesz tak ohydne zarzuty skoro tak naprawdę to nie ma niezbitych dowodów na to, że to od owej Dunki zaczęła się epidemia w Leśnej. Być może zaraziła sie od kogoś innego. Ciekawe co Kk powiedziałbyś (powiedziałabyś) gdyby się okazało, że to nie ona a na przykład ktoś z Twojej rodziny czy znajomych. Mam jednak nadzieję, że ten wpis nie popełniłeś (popełniłaś) pod wpływem nienawiści lecz po prostu z głupoty.
?
? 28.03.2020, 08:24
To że wystąpiła u osób które po kontakcie z dunką miały kwarantanne i dunka zaśmiała wirusa ci co olali kwarantanne posiali go dalej co wyjdzie niedługo.
O_Klemens
O_Klemens 27.03.2020, 21:00
I takich jak ty durnowatych ta święta ziemia nosi. Pozew o odszkodowanie mógłby być skuteczny gdyby miała świadomość że jest nosicielem i zaraża. Niech się raczej strzegą ci co umykają z kwarantanny - bo jak im się przydarzy kogoś zarazić - to wówczas do końca żywota się nie wypłacą...
O.N.A.
O.N.A. 27.03.2020, 20:20
Stuknij się w łepetynkę, tylko nie za mocno. Łepetynka może sobie nie dać rady z echem.
Kobieta nie zarażała świadomie, sama musiała być zarażona, możliwe że przez kogoś z Polski. Jako pierwsza miała silne objawy choroby, więc utajnione mogło mieć sporo osób w jej otoczeniu.
Powiedz Kk z jakiego artykułu mają ją oskarżyć?
?
? 28.03.2020, 08:27
Jej nie mogą. Ale osoby objęte kwarantanną które nie stosowały się i np ktoś udowodni że w danym dniu miał z nią kontakt np w sklepie już można. Dunka posiała wirusa i tak się rozsiewa po leśnej i Miłoszowie.
g
g 27.03.2020, 20:01
,a Ty wiesz ,czy każdy z kim się spotykasz -nie spotkał wcześniej kogoś z wirusem-myśl ,celowo nikogo nie zaraziła
toja
toja 27.03.2020, 17:26
Mieli dzisiaj przyjechać zrobić testy,ale nikogo nie ma
Zzz
Zzz 27.03.2020, 17:05
Bardzo dużo ludzi z Leśnej pracuje w Lubaniu objąć kwarantanna cała mscowosc....
Max
Max 27.03.2020, 19:49
Popieram w pełni
Max
Max 27.03.2020, 16:56
Pozostali mieszkańcy powiatu apelują zostańcie w domach ! Stosujecie się do kwarantanny. Pomyślcie o innych ?powrotu do zdrowia życzymy :)
Do Melka
Do Melka 27.03.2020, 16:45
Ty jestes jakas masakra!Wszedzie "cie" pelno zajmij sie swoim zyciem
Ktoś
Ktoś 27.03.2020, 14:41
Jakoś w tv nic o tym nie ma
?
? 28.03.2020, 08:28
Bo tv nie wspiera miejsc gdzie rządzi Razem
O.N.A.
O.N.A. 27.03.2020, 13:56
Pechowej dziewiątce życzę szybkiego powrotu do zdrowia ?
Melka
Melka 27.03.2020, 13:30
Ta Leśna to jakaś masakra!!!!! Taka mała mieścina a już tyłu zarażonych!!! Idzie jak po sznurku.........A ludzie dalej wychodzą i wychodzą........Czy naprawdę tak trudno zostać w domu dla własnego zdrowia i życia??
Irenka
Irenka 28.03.2020, 09:31
CZY TO PRAWDA,ŻE PRZYCHODNIA MEDITON JEST ZAMKNIĘTA?
J
J 27.03.2020, 18:52
I wszystko się zaczęło od jednej pani z Danii, chorują osoby z którymi miała kontakt.
Barany
Barany 27.03.2020, 18:43
Będzie więcej bo przecież ptaszki ćwierkają o wyprawieniu imprezki na kwarantannie
Gość
Gość 27.03.2020, 16:53
Tych ludzi jest wiecej. Nie tylko lesna.. luban i zgorzelec ludzie maja objawy tylko testow nie robią
Nina
Nina 27.03.2020, 12:56
Współczuję wszystkim zakażonym, życząc jednocześnie szybkiego powrotu do zdrowia.
Mella
Mella 27.03.2020, 21:03
- oprócz tych którzy pozarażali się na własne życzenie.
Ziutek
Ziutek 27.03.2020, 17:00
Bez paniki wszyscy wyzdrowieja

Pozostałe