List otwarty. Niewykorzystane możliwości dostaw produktów dezynfekcyjnych dla szpitali

  • 26.03.2020, 13:51 (aktualizacja 26.03.2020, 14:19)
  • Źródło: FB Dr. Schumacher
List otwarty. Niewykorzystane możliwości dostaw produktów dezynfekcyjnych dla szpitali Zdjęcie: FB Dr. Schumacher

Podziel się:

Oceń:

Dziś na stronie firmy Dr. Schumacher, jednego z największych producentów środków dezynfekcyjnych w Europie ukazał się list otwarty. Wynika z niego, że znajdująca się w Lubaniu, na Dolnym Śląsku firma jest w stanie miesięcznie produkować 12 milionów litrów płynów dezynfekcyjnych, jednak propozycja nie wzbudziła zainteresowania polskich władz.

Poniżej pełna treść listu.

 

Źródło: FB Dr. Schumacher

Komentarze (69)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tomek
Tomek 30.03.2020, 12:44
Nie ufałbym tym produktom. Ukraińcy wychodząc z toalety nawet rąk nie myją
obserwator
obserwator 29.03.2020, 17:44
dobry pomysł, jak chcą pomóc niech otworzą sklep przyzakładowy
Miki
Miki 28.03.2020, 20:44
Germańce zawsze butne i chytre. Jak możecie produkować to produkujcie i sprzedawajcie. Po co wam rząd? Ale wy chcecie się obłowić. Milony litrów zakontraltowanych przez rząd po waszych cenach, rączki w kieszeń i pieniądz sam wam wpada. Produkucie i sprzedawajcie. Widocznie wcale noe jesteście pewni czy to wamzejdzie
Obserwator
Obserwator 27.03.2020, 13:22
Przemawia za krytykującymi buta i małomiasteczkowe myślenie , bierzcie szabelki i wio na wirusa
Aniela
Aniela 27.03.2020, 10:11
Chętnie kupię płyn który wyprodukują, ponieważ nie ma dostępnych środków dezynfekcyjnych w całym Lubaniu. Nie szukajcie w tym drugiego dna. Osoby myślące powinny wiedzieć, że dobro każdego z nas jest najważniejsze. A płyn z Orlenu na terenie naszego miasta ma być ponownie dostępny w następnym tygodniu i wiadomo, że w ilościach, które nie zaspokoją potrzeb nawet 1% mieszkańców Lubania. Sklep przy firmie - świetny pomysł. Życzę wszystkim zdrowia.
Gall anonim
Gall anonim 27.03.2020, 08:58
Jak tak bardzo szefostwu zależy na niesieniu dobra w walce epidemią niech najpierw popatrzy na zachowanie swoich pracowników podczas zmian. Zbici w jeden kołtun, uściski, buźki itp. A potem wszyscy chodzą po sklepach.
vwv
vwv 27.03.2020, 08:35
To że firma chce zarobić to normalne a pisanie że Niemcy chcą się wzbogacić na wirusie brzmi jak jakiś rasistowski bełkot. Orlen też nie rozdaje płynu do dezynfekcji za darmo a przecież dr. Schumacher płaci tak samo podatki w Polsce jak każda inna firma. Czy nie jest czasem tak że to spółki państwowe jak Orlen chcą zarobić na epidemii nie współpracując z innymi przedsiębiorcami?
 Hans K.
Hans K. 27.03.2020, 08:10
Polskie firmy mogą produkawać jedynie płyn dez. i to w baniakach 20 l.Szumacher produkuje kilka stopni wyżej tj. chusteczki nasączone itp.Czytając niektóre komentarze wychodzi z Polaków zawiść,zazdrość na zasadzie wolę odmrozić sobie uszy niż ubrać niemiecką czapkę !A co byście zrobili zawistni gdyby nie było Szumachera ?Zęby w ścianę i płacz i zgrzytanie zębów !
Zg
Zg 27.03.2020, 10:22
Teraz nie powinno liczyć się kto robi a to aby każdy mieszkaniec miał dostęp i w szpitalach, kartkach itp nie brakowało. Od tego przecież zależy nasze bezpieczeństwo w ochronie przed wirusem.

Orlen to propaganda pod wybory jak to państwo nie zadziałało w walce z wirusem. Kto stał w kolejce widział ile było tego płynu i nie wszyscy się doczekali. Wstyd siać taką propagandę a dawać po kilka opakowań na pokaz na wielotysięczne miasto.

Pisowcy nie spisali się a jak w innym artykule na tym portalu opisali nieudolne zarządzanie naraża ludzi i innych na zarażenie Się wirusem.
Ministrowi czy generałowi wystarczyła tylko informacja że mieli kontakt aby wykonać test. Tutaj mieli kontakt mają objawy i muszą prosić media o interwencje, mało tego ktoś odchacza że mieli badanie - przecież to fałszowanie dokumentów i narażanie ich zdrowia
EMERYT
EMERYT 27.03.2020, 09:51
Piszą zle o niemieckiej pomocy dla szpitali i zwyklych ludzi a założę sie ze sami jeżdżą niemieckimi autami. Pozdrawiam.
pol
pol 27.03.2020, 05:05
propozycja nie wzbudziła zainteresowania polskich władz?
o czymś to świadczy,a mianowicie że takowe środki są zupełnie zbędne gdyż ten rzekomy wirus to ewidentna fikcja literacka spreparowana właśnie przez polskojęzyczny rząd.
Emeryt
Emeryt 27.03.2020, 09:48
Powiedz to Wlochom i Hiszpanom.
EMERYT
EMERYT 27.03.2020, 09:19
Mądruś z Ciebie. Sam pewnie siedzisz w piwnicy i drzysz. Tak odreagowujesz sytuacje stresowa - wyparciem.
mieszkaniec
mieszkaniec 26.03.2020, 23:41
Pytanie do Dr.Schumacher Sp
zoo
Macie towar na sprzedaż?
Otwórzcie sklep przyzakładowy na okres pandemii dla mieszkańców Lubania i okolic.
Myślę że Czesi też chętnie kupią z wielką wdzięcznością.
Na to chyba nie potrzebujecie zgody Rządu czy ministerstwa.
Beata
Beata 29.03.2020, 18:36
Tak sklep firmowy, to jest to.
PeKaEs
PeKaEs 27.03.2020, 11:44
żeby sprzedawać, trzeba mieć co, niech Pan przeczyta jeszcze raz ten list otwarty..., bo chyba Pan nie zrozumiał o co chodzi...
?
? 27.03.2020, 07:40
Sklep orzyzakładowy nie jest głupim pomysłem bo mieszkanmńcy po niektóre produkty i tak jeżdżą do Goerlitz
Mela
Mela 26.03.2020, 20:40
Oczywiście , że to jest dobrze pomyślane , że niby pomoc dla państwa. Lepiej niech rodzime firmy produkują, przynajmniej wspierają krajową gospodarkę. Ci co tak krzyczą , że mało im dezynfekcji to niech siedzą w domach a nie latają po sklepach . Niemiec nie jest bezinteresowny
Mieszkaniec
Mieszkaniec 27.03.2020, 10:52
Polski rząd nawet nie bierze od rodzimej firmy, dlaczego? Bo nie ma tam rodziny pis.
Mm
Mm 26.03.2020, 20:13
Zwietrzyli niemcy interes i chcą zrobić kasę na ludzkim nieszczęściu. Dobrze że rząd nie daje się łoić. A ten list otwarty to właśnie próba psychologicznego nacisku.
Głupota nie zna granic
Głupota nie zna granic 31.03.2020, 01:23
Jaki interes?? Ludzie!! Nic co zostanie wyprodukowane na terenie RP, a może posłużyć w walce z covidem nie przekroczy polskich granic. To samo działa w drugą stronę. Niemcy dbają o własny interes i zabezpieczają wszelkie środki do walki z koronawirusem....
Za to najważniejsze jest, aby polskie spółki napchały sobie kieszenie po brzegi. Tylko po co ten cały cyrk, skoro dezynfekcja produkowana właśnie przez wspaniałomyślny Orlen nie nadaje się do celów medycznych, a tego obecnie brakuje najbardziej w szpitalach.
zahary
zahary 26.03.2020, 19:51
Badzmy Polakami i kibicujmy Polakom .Gdyz nadchodzą trudne czasy ,zależy jak długo to świnswo się utrzyma .Panstwo Polskie traci codziennie około 10 mld złotych i trzeba będzie inwestowąć w Polskie firmy te największe bo jak one upadną to nastąpi.... efekt tzw.domina !!!.Nie trzeba patrzeć czy to PiS czy nie PIS .Bo nikt nam nie pomorze gdyż inni też mają kłopoty.Trzeba być patriotą i kupowac Polskie produkty ,gdyż jak polski rolnik padnie to będzie bieda .Nie można myślec jak UBEK lub CZERWONY PATRIOTA .KGHM otwiera linie produkcyjną tych środków .Nie martwcie się ten rząd jest POLSKI i sobie poradzi i wyprowadzi nas .Pomyślcie co by było gdyby PO zostało przy władzy .Liczby chorych trzeba by mnożyć pare razy .Posłuchajcie co ta opozycja pie..przy !!!!.... ,jakie głupoty opowiadają....... .Bądzmy Polakami a nie UBEKAMI opozycjo .......kochana.
Maciato
Maciato 29.03.2020, 18:53
Nie martwcie się ten rząd jest POLSKI i sobie poradzi i wyprowadzi nas ...
============
na manowce z pewnością - już jesteśmy na dobrej ku temu drodze.
Polak
Polak 27.03.2020, 11:00
Bo jak nie zwolennik PISu, to już UBEK czyli morderca Polaków?! To typowe "rozumowanie" propisowca z wypranym propagandą mózgiem.
zahary
zahary 27.03.2020, 20:43
Glupoty piep..rzysz zawsze byłem zwolennikiem platformy ale długo otwierałem oczy .Nie wmawiaj mi ,że jestem PiSowcem .Także nie kłam .I chyba nie jestes Polak .Manifest PKWN kto robił PoLak ....?.
hebel
hebel 26.03.2020, 19:14
Może by produkowali w małych opakowaniach bo łorleny i inne państwowe to 5litrowe tanki tylko wypuszczają. Kwestia czy jest zapotrzebowanie jeszcze i tutaj może chodzić o to żeby państwowe firmy rozwinęły tak strategiczną działalność. Amunicji i broni też nie produkuje firma prywatna tylko państwo. Może to o to...
Taka mala
Taka mala 26.03.2020, 19:46
Produkowane sa od 50ml do 10 l
Basia
Basia 26.03.2020, 19:09
to nie do ministra, to do samorządu !!!!!!!!!!!!!! w Suwałkach na strefie przemieniono produkcję i teraz są maseczki i inne
Hans
Hans 26.03.2020, 18:57
Może najpierw zróbcie sobie drogę dojazdową do tej niemieckiej firmy, bo narazie blokujecie ją ciężarówkami dla polskich mieszkańców ,ale niestety w tym mieście dla decydujących ,dobro obce przekłada się nad dobrem mieszkańców, w Niemczech temat byłby rozwiązany przez policję w jeden dzień i założę sie że niekoniecznie na stronę podobnego ,polskiego zakładu.
zulu
zulu 27.03.2020, 14:25
Trudno się z tym nie zgodzić.Mając znajomego i usłużnego urzędnika można lekceważyć prawo i sąsiadów.Dobrze jeszcze mieć kilka zer na koncie to współpraca układa się jeszcze lepiej.
KJ
KJ 26.03.2020, 18:22
Po pierwsze - widać że niektórzy mają problem z czytaniem ze zrozumieniem, jest jasno napisane, że Stanek powiedział, że deklaruje że całość idzie na rynek polski; po drugie dostawy i tak są regulowane przez rząd - jest dostawa - jest wcześniejsze ustalenie ceny wyrobu gotowego... - raczej na dezynfekcji się nie dorobią - tym bardziej że gdzie nie poczytać o problemie dostaw to wszędzie właśnie rządy zamykają granice przed wywozem dezynfekcji z kraju produkcji.... szkoda- taki sam problem ma firma Medisept...
poczytajcie:
https://www.wnp.pl/finanse/kom…
lub:
https://wgospodarce.pl/informa…
lub:
https://www.money.pl/gospodark…
W artykułach jest jasno napisane że przypadek Imki/Schumachera to nie jest odosobniony przypadek...
Tak jak napisali - większość dostaw do szpitali i instytucji PL idzie z Niemiec - teraz kiedy rząd DE zablokował wyroby dla siebie nasze szpitale i reszta nie dostają nic - dlatego rząd się obudził z produkcjami w spółkach państwowych- a propaganda propagandą...
12 mln litrów miesięcznie - podzielcie to sobie na litry/ osobę - a to tylko jedna firma... inne też czekają na zezwolenia na dostawy...
Witia
Witia 29.03.2020, 18:57
Ale jak tępocie umysłowej nie wyklarujesz to gotowa wysadzić albo podpalić. Typowo polska mentalność - lepszy swój bubel - niż towar odpowiedniej klasy. Tylko te niemieckie BeEMki czy VW idą jak woda ...
ryś
ryś 26.03.2020, 17:51
Za średnią krajową na 3 zmiany .
Opo
Opo 26.03.2020, 17:35
Produkując dla Polski firma chce kupić alkohol bez akcyzy, a na eksport kupuje z akcyza? Czy zakład chce charytatywnie produkować płyn dla Polski?
?‍♂️
?‍♂️ 26.03.2020, 17:28
PiSowskie szaraki nic mogą, nawet z ich zdaniem nikt wyżej nie będzie się liczył.
Nikt z rządzących nie ma tam udziału to w rynek nie puszczą. A rmty szara myszko szukaj płynów i kombinuj lub płać duże grosze bo Orlen rzut i już brak.

Pozostałe