Zlikwidowali plantację marihuany

  • 26.03.2020, 08:42 (aktualizacja 26.03.2020, 09:04)
  • Żródło: KMP Jelenia Góra
Zlikwidowali plantację marihuany KMP Jelenia Góra

Podziel się:

Oceń:

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy w jednym z budynków jednorodzinnych w Jeleniej Górze zorganizowali profesjonalną plantację konopi indyjskich i miejsce do ich przetwarzania.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego oraz 3 mieszkańców województwa opolskiego w wieku od 29 do 51 lat,  podejrzanych o uprawę konopi indyjskich oraz wytwarzanie znacznych ilości narkotyków. Ponadto 37-latek dodatkowo podejrzany jest o nielegalne posiadanie broni i amunicji.

Policjanci prowadząc czynności, uzyskali informację, iż w jednym z budynków w Jeleniej Górze zorganizowana została plantacja konopi indyjskich. W wyniku podjętych działań policjanci ujawnili i i zabezpieczyli blisko 200 doniczek z krzewami konopi znajdującymi się w różnych fazach wzrostu, 350 sztuk suszących się roślin oraz znaczne ilości marihuany ukrytej w różnych miejscach budynku. Nielegalna uprawa znajdowała się w specjalnie przygotowanych do tego pomieszczeniach wyposażonych w urządzenia sterujące ogrzewaniem, oświetleniem i wentylacją. Przestępcy kontrolowali wszelkie parametry potrzebne do należytego wzrostu roślin. Z zabezpieczonego suszu oraz krzewów można by uzyskać blisko 37 kg marihuany, której czarnorynkowa wartość to około pół miliona złotych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Teraz za popełnione przestępstwa grozić im może nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec 37-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Źródło: KMP Jelenia Góra

Zdjęcia (4)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krystyna
Krystyna 27.03.2020, 06:13
Szkoda że zlikwidowali, może na ten czas to byłoby dobre lekarstwo
Zenon Zarazek
Zenon Zarazek 26.03.2020, 19:31
Kurna na czas zarazy mogliby monitorować i nie likwidować trawka pomaga wytrzymać w domu.

Pozostałe