Aktualizaja. Personel lubańskiego szpitala na kwarantannie

  • 25.03.2020, 15:23 (aktualizacja 26.03.2020, 15:40)
  • red.
Aktualizaja. Personel lubańskiego szpitala na kwarantannie

Podziel się:

Oceń:

W poniedziałkowe popołudnie do lubańskiego szpitala trafił pacjent, w przypadku którego wystąpiło podejrzenie zarażenia koronawirusem. W związku z tym część personelu od dwóch dni znajduje się pod kwarantanną na oddziale.

Czytelnicy poinformowali nas o pacjencie, który po przyjęciu na jeden z oddziałów lubańskiego szpitala zaczął mieć objawy charakterystyczne do występujących przy Covid-19, w efekcie kilka osób z personelu od kilku dni przebywa na kwarantannie w szpitalu, a lekarz przyjmujący pacjenta na kwarantannie domowej. Sprawdziliśmy czy to prawda i jak wygląda obecnie sytuacja?

Pacjent z podejrzeniem koronawirusa został przyjęty w lubańskim szpitalu w poniedziałek późnym popołudniem. Podjęto konsultacje z zakaźnikiem z Bolesławca. Ponieważ w nocy stan pacjenta się zmienił - wystąpiła gorączka, podjęto decyzję o przetransportowaniu pacjenta do szpitala zakaźnego w Bolesławcu. W związku z tym personel medyczny lubańskiego szpitala, który pracował w tym dniu został objęty kwarantanną i przebywa na kwarantannie na oddziale, natomiast pracownicy, którzy opuścili szpital po nocnej zmianie zostali objęci kwarantanną domową. Dodać należy, że szpital zachował wszystkie procedury i podjął właściwe działania. Na chwilę obecną czekamy na wyniki pacjenta, który obecnie jest hospitalizowany w Bolesławcu. -  usłyszeliśmy od Honoraty Stachowicz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubaniu.

Słowa dyrektor PSSE w Lubaniu uspokajają, z drugiej jednak strony widać, że problem jest i to w całym kraju. Personel medyczny to grupa, która jest w tej chwili najbardziej narażona na kontakt i zarażenie koronawirusem. Niedobory w materiały ochronne czy niedostosowanie placówek do obecnej sytuacji powodują, że ochrona epidemiologiczna w wielu miejscach staje się fikcją. Jak informują czytelnicy, nie lepiej jest w placówce w Lubaniu.

-Dla własnego bezpieczeństwa lepiej tam się nie pojawiać - usłyszeliśmy od jednego z pracowników szpitala. Dlaczego? Chociażby dlatego, że wszyscy pacjenci przyjmowani na oddziały wożeni są jedną windą, bo druga z wind do tego służąca od kilkunastu miesięcy jest nieczynna. Niestety wdrożenie śluz i zabezpieczeń niewiele daje w sytuacji, gdy tą samą windą jedzie pacjent, osoba z zewnątrz, personel i wszystko inne.

Jak się dowiadujemy, Starostwo Powiatowe wciąż czyni starania, aby zaopatrzyć lubański szpital w dodatkowe materiały ochronne.

Z tego co wiem szpital jest zabezpieczony, w tej chwili zamawiamy ile się da, wcześniej też były robione zamówienia. Tylko, że rynek wygląda jak wygląda. - usłyszeliśmy od Walerego Czarneckiego, Starosty Powiatu Lubańskiego.

Aktualizacja

PSSE w Lubaniu potwierdza, że pacjent, u którego podejrzewano koronawirusa, a przez którego od kilku dni personel lubańskiego szpitala znajdował się w kwarantannie, ma ujemny wynik testu. W związku z tym zdjęto kwarantannę z oddziału, na którym hospitalizowano pacjenta.
 

 

red.

Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gosc
Gosc 28.03.2020, 12:11
Idźmy na wybory jakich nie przeżył nikt
Mustafa
Mustafa 26.03.2020, 17:24
o św. Magdaleno - czuwaj nadal!
Jolka
Jolka 26.03.2020, 13:31
Nie znają wyników testu ale już został przewieziony na oddział zakaźny a jak był zdrowy? To właśnie go zakazili. Poza tym gdzie podział się wirus normalnej grypy? Teraz wszyscy co mają gorączkę czy kaszel to odrazu corona
???
??? 26.03.2020, 10:51
A można prosić o taki wykaz w gminie Olszyna?
Ted
Ted 26.03.2020, 10:00
Czy starosta, burmistrz i ich radni zamierzają oddać swoje uposażenia na walkę z wirusem ? W innych miastach to normalne.
MarianEK
MarianEK 26.03.2020, 09:03
Jak tak czytam to widzę kto pisze tutaj komentarze płaczki i tak zwani obrońcy demokracji a o artykułach to nie wspomnę, dno i muł. Ten tak zwany portal informacyjny piszę tylko w jedną stronę i to wiadomo w jaką.
Gość
Gość 26.03.2020, 08:17
A czy rodzina personelu szpitali nie powinna też zostać w domu i nie chodzić do pracy??? Przecież są potencjalnie narażeni i mogą roznosić to dziadostwo dalej....
Zielonko
Zielonko 26.03.2020, 00:03
Sami sobie winni jesteśmy,zwołaliśmy nieudaczników i złodzieji teraz trza solidarnie wziąść się w garść! Na nich przyjdzie czas i pora...
Hogsofwar
Hogsofwar 25.03.2020, 23:11
Jak nie macie na kogo głosować proponuję Konfederację !!! Oni jeszcze szansy nie mieli . A cała reszta dała ... .
?
? 25.03.2020, 21:21
W całym tym waszym pier** czy to PiS czy PO jest wina obu. Jedni dorżneli służbę zdrowia kolejni krytykowali za byle jakość a teraz rządzą i dalej jest jeszcze większa byle jakość bo lepiej pchać w kościół pchać sobie w nagrody komisje Smoleńskie a na służbę zdrowia nie ma. Aby jakoś kulało.
Pisowcy zapomnieli że za nimi są ludzie starsi i z wdzięczności za poparcie za to że są przy korycie powinni poprawić całą służbę zdrowia aby ich elektorat mógł godnie się leczyć i poprawili by posiłki w szpitalach bo obecnie to są jak w Oświęcimiu - racje głodowe o jakości już nie wspomnę. A od kiedy to jest? Jak zaczęto likwidować kuchnie szpitalne bo za SLD jak gotowali to było za dobrze chorym. Lepiej wynająć catering za kilka złotych który też musi na tym zarobić i chory niech wp***la chłam.
A wszystko dla oszczędności kilku etatów na kuchni.
Ale po co. Wirus minie, zaraz sobie przyznają nagrody za skuteczną walkę i będzie dalej marnotrawstwo.
Sam program 500+ skutecznie naprawił by służbę zdrowia.
Logik
Logik 26.03.2020, 08:36
Co,nerwy odbierają Tobie logikę w myśleniu?. Popatrz na Włochy,Hiszpanię,Francję i wiele innych państw w europie,jak tak wirus szaleje.Też tam załatwili służbę zdrowia?.Też wina PiSu?.
Wyborca PiS - ?
Wyborca PiS - ? 26.03.2020, 11:04
Zobaczymy logikę ile nagród sobie przyznają wygrana z wirusem to kolejna okazja do napełnienia kieszeni i chyba nie jest wg pisu tak tragicznie skoro wybory mogą się odbyć.
Epidemia pokazała tylko to jak mamy fatalną służbę zdrowia. Braki kadrowe, braki w sprzęcie a wszystko to wina władz które w RP dopuściły do takiej sytuacji SLD, PO PiS. Każda dobija służbę zdrowia i tylko na tvp info wygląda to kolorowo a w rzeczywistości zwalnia się personel który mówi prawdę.
A skoro już jest tak kolorowo porównam sąsiadów
Znajomi w Czechach dostali wczoraj od państwa nieodpłatnie maseczki po 10szt na głowę i po 5l płynu na rodzinę . A co jest u nas? Od tygodnii probóje znaleźć ten zapowiadany płyn na Orlen i nie ma, co zrobili z nieuczciwy handlarzami co od***i ceny w górę?
Ale ciekawe czy Orlen znajdzie się wśród laureatów nagród za pomoc w walce z wirusem.
zulu
zulu 25.03.2020, 22:24
Chciwości nie naprawisz.Bezkarność lekarzy jest porównywalna z sytuacją prawników.Tego nie naprawią żadne pieniądze pchane w służbę zdrowia.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 25.03.2020, 21:09
W Lubaniu PiS rządzi już 2 kadencję, tak dla ścisłości przypominam.
Lubaniak
Lubaniak 26.03.2020, 08:38
W Lubaniu PiS rządzi?.Po co te brednie piszesz?.Najpierw sprawdź,a nie siej fake newsów.
korys
korys 26.03.2020, 09:46
A jaka opcja polityczna w radzie miasta ma większość?
tobi
tobi 25.03.2020, 22:26
Wcześniej ci sami ludzie byli w PO a jeszcze wcześniej w SLD i PZPR.Koryto nie ma barw politycznych.
zulu
zulu 27.03.2020, 00:54
Kiedy wyprowadzono sztandar PZPR członkowie przemianowali się na bezpartyjnych samorządowców.Siedemdziesięcioletni urzędnicy zapewne kiedyś byli "ministrantami".
świadek
świadek 25.03.2020, 21:02
W Dr. Schumacher mają kwarantannę? Ok. 14 pod zakładem stało koło 100 osób jedna koło drugiej. Tak chyba być nie powinno wg obecnych zaostrzeń?
Baśka
Baśka 25.03.2020, 20:39
Mimo zagrożenia prezes PiS uważa, że wybory 10 maja mają się odbyć i ta decyzja tym co są zwolenikami tej partii się podoba. Tu nie widzą zagrożenia!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 25.03.2020, 20:19
Kwestia czasu i będą następni zakażeni w tym szpitalu bo nie ma kwarantanny tak jak to powiedział Waleryjan.
Tatanka
Tatanka 25.03.2020, 19:41
Ciekawe na jak długo została wyłączona winda z eksploatacji na czas dezynfekcji ( aby środki zrobiły swoje ) ? Oj Oj Oj .......
jakmar
jakmar 25.03.2020, 19:38
Skandal, koronawirus jest od kilku tygodni, w Polsce, a Starostwo czyni starania?! nie chce im się robić, to na bezrobocie
Ja
Ja 25.03.2020, 22:55
To rola państwa w pierwszej kolejności a nie samorządu!
toja
toja 25.03.2020, 19:09
Są restrykcje,a się odwiedzają i chodzą po piwo Gdzie kontrola?
Bb
Bb 25.03.2020, 17:27
We władzach starostwa jest szef PO i teraz widać jak nieźle platforma obywatelska zarządza lubańskim szpitalem.
Antynikt
Antynikt 25.03.2020, 21:47
Ja ***e. A jakie ma to teraz znaczenie, czy PO czy PIS czy POPIS! Rzygać się chce, jak widzę takie teksty.
obserwator.
obserwator. 25.03.2020, 19:58
Bo burmistrz pisowiec niby nic nie ma do powiedzenia. Czyli gdzie źle to PO, a gdzie dobrze to pis.Ogarnijcie się ludziska w końcu, albo idźcie w maju na wybory, zgodnie z zaleceniem waszego guru. Będzie selekcja i zrobi się luźniej w Lubaniu.
Koronus
Koronus 25.03.2020, 19:07
Bb! Gdyby głupota emitowała światło to w Twoim przypadku słońce miałoby kompleksy...
Zabierzcie mu klawiature
Zabierzcie mu klawiature 25.03.2020, 18:52
Czyli cała wina,że koronawirus opętał cały świat to wina Tuska? Masz tekę u Jarusia. Idź się lecz?
Tfusk
Tfusk 25.03.2020, 21:33
Właściwie to szpital w lubaniu powinien być sprzedany , jak twierdziła Sawicka , kupić i sprzedać na parking lub market . Oczywiście nie jest wina Tuska ze przesiedlono to tyle czerwonej ciemnoty .
Ola
Ola 25.03.2020, 18:26
Bb ,ale ty masz zryty beret.Ludzie chorują ,5lat rządzi PIS ,a ty PO
zaczarowany ołówek
zaczarowany ołówek 25.03.2020, 19:20
W miastach jednak rządzi PO!! Np; Kidawa mówi że Konstytucja jest ważniejsza od zdrowia ludzi , czytaj - W Polityce!!! Kto ma gorzej zryty beret???
tk
tk 25.03.2020, 19:52
Może i ołówek ale tępy , że szok . A a czytanie i słuchanie ze zrozumieniem jest w zasięgu ? Chyba nie
zaczarowany ołówek
zaczarowany ołówek 26.03.2020, 19:04
TK!! To pooglądaj i ze zrozumieniem przyswój do twojej nie tępej głowy co dzisiaj w mediach mówią o wypowiedzi Kidawy!!! PSL wyrażnie na forum sejmu przedstawiło wypowiedz skandaliczną kandydatki PO!! Tylko nie wiem czy twój zasięg to obejmnie!!!
bor
bor 25.03.2020, 21:29