Trzy przypadki Covid-19 w powiecie (godz 9:30, 23 marca)

  • 23.03.2020, 09:32 (aktualizacja 23.03.2020, 11:59)
  • red.
Trzy przypadki Covid-19 w powiecie (godz 9:30, 23 marca)

Podziel się:

Oceń:

Jak informuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemilogiczna w powiecie lubańskim mamy trzy potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem.

Są to dwie osoby z gminy Leśna i jedna ze Świeradowa-Zdroju. Są to osoby, które do tej pory przebywały na kwarantannie domowej, więc są izolowane od dosyć długiego czasu. - usłyszeliśmy w PSSE w Lubaniu. - W izolacji domowej mamy trzy osoby, to są te które dotychczas były w kwarantannie domowej i wyszły im wyniki dodatnie. Ich stan pozwala jeszcze na to żeby były w domu. Mamy 29 przebadanych osób z wynikiem ujemnym. Na kwarantannie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego jest 79 osób, natomiast na kwarantannie rządowej mamy 72 osoby. Nadzorem epidemiologicznym objęte jest 139 osób.

Na terenie Lubania kwarantanną objętych jest 41 osób, kwarantanna rządowa i PPIS. Nie stwierdzono przypadków jej łamania. Ważne. Lokalne służby sanitarne dysponują już możliwością testowania pod kątem zarażenia koronawirusem.

 

red.

Komentarze (64)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Irena
Irena 24.03.2020, 11:57
Każdy powinien być odpowiedzialny za siebie i innych i stosować się do zaleceń a nie olewać tak poważny wirus
Tonicnieda
Tonicnieda 23.03.2020, 22:32
My pracujemy 100km od granicy polskiej po stronie niemieckiej. Dojezdzamy kazdego dnia do pracy i do domu, w zakladzie jest zatrudnionych ponad 2tys ludzi, chorobe kazdy z nas moze przypowieść, srodki do dezynfekcji stoja dla picu, nikomu nie mierzy sie temperatury, klami nie sa dedykowane, kwestia 1-2ms i wszyscy bedziemy chorzy. Miejmy nadzieje ze ktos to dostrzeże i zamkna wszystkie zbedne duze firmy.
Arbeiter
Arbeiter 24.03.2020, 20:21
To używajcie - bez picu - tych środków do dezynfekcji dla własnego dobra i stosujcie te zasady współistnienia jakie zalecają władze.... I weźcie się do solidnej roboty!
KTOŚ
KTOŚ 23.03.2020, 17:21
Kwaratama ludzie maja to w *** przychadza sobie do pracy chodz ich bliscy z rodziny byli na wczasach.To ich nie obowiązują żadne zakazy bo po co na co Lepiej isc zarażać innych i jeszcze sie z tego śmiać. Żenada
Hades
Hades 24.03.2020, 20:22
... a zakłady pogrzebowe już gromadzą trumny i urny
Gedeon
Gedeon 23.03.2020, 15:29
POD ŻADNYM POZOREM NIE DŁUBAĆ W NOSIE!
Gali-leonio
Gali-leonio 23.03.2020, 17:05
Niczym, nawet tym najmniejszym paluszkiem - o tym Lichockiej nie wspominając...
R'''''''
R''''''' 23.03.2020, 15:26
Granice powinni byc zamkniente asz nie będzie szczepionki bo to bedzie masakra jak sie poprawi i otworzom graniceto zrobiom blond
nik
nik 23.03.2020, 22:40
ale pustak
Polak
Polak 23.03.2020, 16:53
Granice som otfarte.
???
??? 23.03.2020, 16:52
Ja***e idź czlowieku po słownik
Ktoś  z grabiszyc
Ktoś z grabiszyc 23.03.2020, 15:07
Co to za kwarantanna skoro inni przychodzą do osób objętych kwarantanna i później jeżdżą gdzie chcą i zwiększają ryzyko rozniesienia tego syfu. Tak przynajmniej jest w grabiszycach!! Żenada i brak wyobraźni!!!
XY
XY 24.03.2020, 00:18
Malo tego do lubania na zakupy do biedry
A Co?
Sanepid pozwolił.
Tym sposobem to gu... sie roznosi !!!!
Komentarz
Komentarz 23.03.2020, 14:44
Wystarczyłoby jak jakby barany wykonywali testy. A niestety u nas rząd wie swoje.
Oszczędności, brak testów, brak masek etc.
A tak świetnie mieli być przygotowani. ?‍♀️?
???
??? 24.03.2020, 07:25
Teraz najważniejsze są wybory i testów nie można robić więcej bo zwiększy to liczbe chorych, i dogonimy wtedy niemcy a tak pisiory lizopupy polityków wierzą że radzimy sobie lepiej niż Niemcy bo jest mniej chorych.
??????
?????? 23.03.2020, 18:08
Mniej testów to lepsze statystyki i w ten o to sposób mamy lepszy wynik niż Niemcy którzy testów robią dużo więcej przeliczajac na milion mieszkańców
xyz
xyz 23.03.2020, 18:05
Takie małe uzupełnienie mojego poprzedniego posta
https://www.facebook.com/photo…
xyz
xyz 23.03.2020, 17:52
Też widzę, że cała ta sytuacja z organizacją wszystkich służb, to ładnie wygląda na konferencjach, bo w rzeczywistości nie jest tak różowo. Jeśli się mylę, to niech ktoś mnie poprawi, ale gdzieś czytałem, że testy podobno wykrywają przeciwciała jakie nasz organizm wytwarza na skutek działania tego wirusa, ale nie dzieje się to od samego początku kontaktu z koronawirusem. Trwa to czasem nawet dobrze ponad 20 dni zanim powstaną przeciwciała.
Więc testy, zdecydowanie tak, ale przede wszystkim w grupach zagrożonych. I aby rzeczywiście mały sens, albo musiałyby być wykonywane kilkakrotnie, bo np. dziś test wykazałby, że jestem zdrowy, a jutro będę w Leśnej czy Świeradowie, i być może nieświadomie będę mił kontakt z kimś, kto miał wcześniej kontaktował się z osobą już zarażoną. I w tym momencie mój obecny test byłby już tyle wart, co nic. Dopóki KAŻDY z nas, tak z ręką na sercu, sam sobie nie uświadomi zagrożenia, w jakim się wszyscy znaleźliśmy ( = dostosuje swoje postępowanie do dzisiejszej rzeczywistości, nie do tej, do jakiej jest przyzwyczajony, i ciągle postępuje, jakby żył czasie sprzed epidemii), to wcześniej, czy później, czeka nas scenariusz Włoch czy Hiszpanii, a testy będą wtedy nam potrzebne co najwyżej do poprawy naszego dobrego samopoczucia i niczego innego więcej.
Huek
Huek 23.03.2020, 15:22
A zasiłek 2 miliardy na propagandę pis-sukcesu dla TVP się znalazł, Dudka wydutkali i Kurski został doradcą. Ma więcej do gadania niż prezes z całą rada.>
Melka
Melka 23.03.2020, 14:42
Zostańcie w domach!!!! Już dwa przypadki w Leśnej potwierdzone!!! To powinno dawać do myślenia. Zatrzymajmy to rozprzestrzenianie póki jeszcze można.
???
??? 24.03.2020, 07:27
Tylko każdy wkoło plotkuje że te osoby w czasie kwarantanny miały kontakt z wieloma osobami i zaraz z 2 wyjdzie 10 itd
Ja
Ja 23.03.2020, 13:47
Ja nie muszę znać nazwiska ani gdzie ta osoba mieszka ale proszę podać gdzie w ostatnim czasie ta osoba bywała to jest podstawowa informacja dla ludzi!
Obserwator1
Obserwator1 23.03.2020, 13:38





A ja sie pytam kto pozwolil na to zeby sciagac zagranicznych harypoterowcow na czoche w sytuacji gdzie juz panowal wirus na swiecie.wiem ze od dluzszego czasu oni tam byli .zaczelo sie od dunki i poszlo lawinowo. Pieniadz rzadzi widac.
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 23.03.2020, 13:12
Zwierzenia pielęgniarki:
============
Gdy protestowałyśmy, całe społeczeństwo miało nas gdzieś. A gdy dziś idę do pracy, ludzie biją mi brawo z balkonu. Krzyczą, że jestem bohaterką. Gratulują. To hipokryzja! Czego wy mi ludzie gratulujecie? Tej pensji? Jeszcze rok temu wielu z was krzyczało, że w ***ch nam się przewróciło, bo podwyżek chcemy. Jesteśmy upokorzone przez system, jesteśmy codziennie upokarzane przez zwykłych ludzi. Nienawidzę tej roboty. Przegrałam życie za 3,5 tysiąca. Nienawidzę jej, ale jej nie rzucę. Mam trójkę małych dzieci. Potrzebuję pieniędzy.
===============
Panie Premierze - Panie Prezesie!
Natychmiast wycofać te 2 miliardy z TVP i przeznaczyć na nadzwyczajne - jeszcze w tym miesiącu - podwyżki dla służby zdrowia i ratownictwa. Wstrzymać wszystkie premie ministerialne, zredukować urzędnicze etaty na szczeblu centralnym do niezbędnego minimum.
tobi
tobi 24.03.2020, 22:51
Wstrzymać WSZYSTKIE premie dla urzędników wszystkich szczebli i zagonić ich do układania towaru w marketach na nocnej zmianie a bardziej wypasionych skierować do pracy w szpitalu zakażnym jako salowych.
Jola
Jola 24.03.2020, 09:25
Lepiej przegrać życie za 3.5tys,jak za 2.5 tyś,sa i tacy
janosik
janosik 23.03.2020, 18:01
Po-wski trolu nie buntuj ludzi i nie podpinaj się pod pielęgniarki
emeryt
emeryt 23.03.2020, 12:19
Dlaczego nie powiadamia sie mieszkancow o tym ze na klatce jest osoba w kwarantannie w celu rygorystycznego przestrzegania higieny i ograniczenia wizyt do pozostalych meszkancow.i
Cezary Cezary
Cezary Cezary 23.03.2020, 14:08
Przecież jest wydane zalecenie, unikać wszelkich kontaktów a ty pieprzysz o jakiejś wizycie u sąsiada? To nie pora na herbatki z sąsiadem. Inna sprawa, to że ktoś hipotetycznie ma koronawirusa nie oznacza że cała klatka jest skażona, chyba że chodzi i pluje na poręcze.
Plichta
Plichta 23.03.2020, 11:44
Sa na kwarantannie i jezdza po zakupy po piwko.Przyjmuja osoby z innego miejsca zamieszkania.Nie ma kontroli.
Koroniarz
Koroniarz 23.03.2020, 17:54
Byłem ale nie kupiłem bo było ciepłe. Dobrze ze szukałem dalej i dostałem zimne. Mało tego wygrałem kolejne 2.? zaraz jadę odebrać
Zmartwiona
Zmartwiona 23.03.2020, 11:08
A ja życzę przede wszystkim zdrówka tym ludziom i Ich bliskim... Trzymajcie się Kochani. Mam nadzieję, że przejdziecie tego wirusa w jego najłagodniejszej postaci....
lesna
lesna 23.03.2020, 11:02
Proszę o wiarygodne źródło tej informacji ?
Pikolud
Pikolud 23.03.2020, 11:34
Może chcesz wymazz z ***?
czytaj ze zrozumieniem
czytaj ze zrozumieniem 23.03.2020, 11:04
dane podaje PSSE w Lubaniu, to nie rozumiem jakie bardziej wiarygodne źródło informacji należy podac, wystarczy przeczytać komunikat
Mieszkaniec leśnej
Mieszkaniec leśnej 23.03.2020, 10:44
Osoby które są podjęte kwarantanna nie mogą wychodzić z domu... Ale już reszta rodziny która mieszka w jednym domu może wychodzi normalnie... I w rasie czego zarażać innych ludzi. Przepraszam ale dla mnie jest to chore ..
Lubanianin.
Lubanianin. 23.03.2020, 11:39
Niestety ale ludzie to idioci, jak nie dostaną nakazu lub zakazu to nie rusza to swoją głową, jak ktoś ma zarażonego członka rodziny to chyba jasne że wychodząc z domu będzie zarażał innych, ale polaczki do wszystkiego potrzebują instrukcji, jedni są idiotami i poprzez swoją głupotę będą zarażeni i będą zarażać innych, a drudzy są świadomi sytuacji ale ignorują wszystkie zalecenia i to przez takich rządy zaostrzają przepisy, jak nad takim nie stanie ktoś z pałą lub kałachem to nie zrozumie, już niedługo u nas będą patrole wojskowe.
Nie dziwie się że w tym kraju jest jak jest, jak każdy do wszystkiego potrzebuję wytycznych, bo samemu się nie domyśli nawet w prostych sprawach, ciemny polski naród.
Melka
Melka 23.03.2020, 10:33
Słyszałam że osoby które pracowały na czosze nie są zarażone. A teraz dowiaduje się że jednak.......I co jest prawdą?
mieszkaniec
mieszkaniec 23.03.2020, 10:27
Dlaczego nie ma informacji na stronie Gminy Leśna ?
Basia
Basia 23.03.2020, 10:47
Na stronie „gmina Leśna” jest taka informacja.
ciekawy
ciekawy 23.03.2020, 11:00
https://www.lesna.pl gdzie ?
xxxx
xxxx 23.03.2020, 12:20
na facebooku
Leszek
Leszek 23.03.2020, 10:45
Nasz misiu jak zwykle śpi. Prawdopodobnie prześpi całą kadencję.
xxxxx
xxxxx 23.03.2020, 10:43
jest
Damian
Damian 23.03.2020, 10:22
A Miłoszów ponoć się świetnie bawił
Kasia
Kasia 23.03.2020, 10:17
Osoby z koronawirusem były izolowane ale ich domownicy już nie, więc chodzili i zarażali o to właśnie paradoks nieudolnego systemu naszego Państwa!!!!!!!
Anula
Anula 23.03.2020, 16:18
To raczej bezmyslnosc wspolmieszkancow a nie nieudolnosc panstwa
Anna
Anna 26.03.2020, 11:17
A co ma zrobić współmieszkaniec jak musi iść do pracy. Nikt wolnego nie da.
Zośka
Zośka 23.03.2020, 15:02
Kaśka ciebie żaden wirus nie ruszy! Będzie się bał!
Gosia
Gosia 23.03.2020, 10:47
Nie każdy rozumie sens kwarantanny. Jest jasno powiedizane, że osoba ktora na którą jest nałożona kwarantanna przebywa w odizolowanym pomieszczeniu od reszty domowniow. Albo jeżeli jest możliwość to domownicy się przenoszą np do rodziny a takiej osobie tylko donoszą jedzenie i najpotrzebniejsze rzeczy. Jeśli nie ma takiej możliwości kwarantanna objęta jest cała rodzina która przebywa z dana osoba. Właśnie dlatego że ludzie nie słuchają i nie czytają zaraz się coraz więcej osób.

Pozostałe