Świeradów-Zdrój straci płynność finansową?

  • 20.03.2020, 14:24 (aktualizacja 20.03.2020, 14:52)
  • red. /Radio Wrocław
Świeradów-Zdrój straci płynność finansową? swieradow.pl

Podziel się:

Oceń:

Koronawirus uderza w Świeradów-Zdrój. Z powodu zastoju w branży turystycznej miasto traci kilkadziesiąt tysięcy złotych dziennie.

- W naszej małej czterotysięcznej miejscowości dziennie - z tego co wyszacowaliśmy - restauratorzy, hotelarze tracą około 2 mln zł przychodów. Przestali nam wpłacać podatki. Dla nas jest to ubytek dzienny na poziomie 50-60 tysięcy zł. Jest ryzyko, że w ciągu półtora miesiąca stracimy płynność finansową - powiedział Radiu Wrocław burmistrz miasta Roland Marciniak. Jak donosi Radio Wrocław, Gmina Świeradów przestanie płacić faktury za ciepło, prąd i media, a pieniądze przeznaczy na pensje dla nauczycieli.

Optymistką z kolei jest Edyta Gromnicka, rezydentka biur podróży ze Świeradowa-Zdroju. Uważa, że samorządy gmin turystycznych póki co nie powinny mieć problemów z płynnością finansową. - Sytuacja trwa tak naprawdę niecały tydzień, a goście przestali przyjeżdżać dopiero od ostatniej niedzieli. Nie jest realne, aby w ciągu tygodnia nie było pieniędzy w mieście. Za styczeń i luty pieniądze na pewno zostały wpłacone przez wszystkie podmioty gospodarcze - powiedziała Radiu Wrocław.

Warto wspomnieć, że jeszcze kilka dni temu samorząd chwalił się zwycięstwami w rankingach na najbogatsze samorządy.

red. /Radio Wrocław

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Manipulacja
Manipulacja 24.03.2020, 12:45
Nieładnie,
Pamiętam te rankingi, Świeradów w czołówce w Polsce najbogatszych gmin. Pewnie zaraz sypną pieniądze na ratowanie turystyki to teraz trzeba być jako pierwszy ten najbiedniejszy...
turystsex
turystsex 23.03.2020, 13:17
Nooo, pani Edyta to jest naprawdę "autorytet " i znawca turystyki w Świeradowie - pożal się Boże!!! ….
Mieszkaniec
Mieszkaniec 20.03.2020, 19:35
Tarcza Morawieckiego pomoże . Była bazooka ale ścichła teraz tylko tarcza .
Mieszkaniec
Mieszkaniec 20.03.2020, 19:23
Bez wirusa miasto ledwo co sie spinalo finansowo same kredyty nie wiadomo ile dlugu 23 miliony ?Dobry gospodarz zawsze ma cos w razie w A tu burmistrzu w czasie kryzysu nie ma co juz sprzedac bo kto kupi ziemie pod apartamentowce ?
kuba
kuba 20.03.2020, 18:51
Człowieku inne gminy w okolicy już od dawna płacą tylko nauczycielom i za śmieci, wy po tygodniu już płaczecie. Jak ma się nieruchomość to trzeba płacić podatki. Zwykły Kowalski ja straci pracę jest w trudniejszej sytuacji niż hotelarze. Może trzeba oddać luksusowe samochody i zmniejszyć swoje koszty żeby zapłacić podatki.
Turysta
Turysta 20.03.2020, 18:36
Ale ściemniacze wykorzystują wszystko, zmienić gospodarza.Normalnie sama biedota w Swieradowie szanujcie polskich turystów
Xyz
Xyz 20.03.2020, 18:21
To poco zamykałeś, a poza tym zawsze najbardziej płaczę ten co ma, zluzuj majty...
Benedykta
Benedykta 20.03.2020, 17:22
Już stracił płynność? Jeszcze się dobrze okres pandemii nie rozwinął już i padlina? To nasz grajdół czyli Lubań leży już na łopatkach dawno tylko się z tym kryje. Teraz dopiero się okaże cóż warta jest nasza władza samorządowa, co sobą reprezentuje kadra urzędnicza i rada miejska.
lokator
lokator 20.03.2020, 16:22
Sprzedać stary wyciąg odkupiony przez Burmistrza kilka lat temu. To lokata czy czeka na odpowiednie czasy? Zamrożone setki tysięcy złotych.
www
www 20.03.2020, 15:43
a ja mam zamknięty sklep, zero przychodu, a opłat od ******* i co mam iść się powiesic????
Cezary Cezary
Cezary Cezary 21.03.2020, 11:09
Wstrzymaj się, zakłady pogrzebowe też mogą mieć za chwilę przesrane. Nadmiar łatwo psującego się towaru to nie przelewki.
Wicia
Wicia 20.03.2020, 17:26
Nie martw się - PiS-rząd nie da ci zginąć. Musimy jakoś to przetrwać - martw się tylko o siebie i najbliższych.

Pozostałe