Nauka w czasie koronowirusa

  • 17.03.2020, 11:21 (aktualizacja 17.03.2020, 12:28)
  • Grzegorz Bereziuk
Nauka w czasie koronowirusa ZSP im.Adama Mickiewicza w Lubaniu

Podziel się:

Oceń:

Wszyscy uczniowie szkół podstawowych w Polsce mogą bezpłatnie korzystać z platformy e-learningowej - Szkoła w Chmurze. Dostępne tam materiały w całości realizują podstawę programową MEN ze wszystkich przedmiotów objętych nauczaniem. Alternatywę dla swoich uczniów ma także ZSP im. Adama Mickiewicza, który korzysta z usług Classroomu.

- W związku z zamknięciem szkół z powodu zagrożenia koronawirusem udostępniamy bezpłatnie naszą platformę e-learningową wszystkim uczniom i wszystkim szkołom podstawowym w Polsce. Uczniowie klas 4-8 znajdą tam kompletny program nauczania ze wszystkich przedmiotów w atrakcyjnej, innowacyjnej i angażującej formie - powiedział Mariusz Truszkowski, założyciel Szkoły w Chmurze.

Każdy uczeń chcący skorzystać z platformy dostępnej pod adresem szkolawchmurze.org, dostaje login i hasło, dzięki którym będzie mógł kontynuować naukę w swojej klasie przez internet. Po zalogowaniu się do serwisu będzie mógł samodzielnie lub w uzgodnieniu z nauczycielem czy rodzicem wybrać przedmiot, którego chce się w danej chwili uczyć oraz konkretne zagadnienie przedstawione w formie karty pracy.

Nauka na platformie polega na wypełnianiu kart pracy, czyli różnorodnych testów i zadań otwartych, pozwalających utrwalić zdobytą wiedzę. W jej trakcie uczniowie mogą otrzymać wskazówki i podpowiedzi, a także sugestie dotyczące dostępnych przez internet źródeł, z których mogą skorzystać. Materiały uzupełnione są o linki do dodatkowych, wartościowych materiałów - w tym podręczników dostępnych na oficjalnej platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl.

O zajęcia dla swoich uczniów zadbał ZSP im. Adama Mickiewicza w Lubaniu. - Korzystamy w szkole z platformy G Suite dla Szkół i Uczelni - chmury z Classroomu. Zajęcia działają już w przypadku przedmiotów ekonomicznych. Dzisiaj wdrażamy pozostałe przedmioty. Uczniowie będą pracowali w różnej formie e-lerningowej - mówi Renata Czuj, dyrektor szkoły.

Z niektórych przedmiotów jak na przykład z historii czy WOS-u przeprowadzane będą wideokonferencje. Wykłady przeprowadzane mają być też z matematyki. W innych przypadkach uczniowie otrzymają zadania pisemne, a następnie rozwiązane będą odsyłali nauczycielom. Ci polecą też uczniom oglądanie konkretnych filmów. Jak podkreślała w rozmowie z nami Renata Czuj na zajęciach zależy zwłaszcza maturzystom. Ci z biblioteki zabrali ze sobą do domów masę książek.

- Platformę wdrożyliśmy dwa lata temu. Do tej pory jakoś specjalnie nie było potrzeby z jej korzystania. Teraz jest nam teraz bardzo pomocna. Na dniach za jej pośrednictwem będę organizowała radę pedagogiczną - zakończyła dyrektor lubańskiej placówki.

 

Grzegorz Bereziuk

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Opieka
Opieka 18.03.2020, 06:14
Tymczasem pozostałe szkoły - nie mamy takiej technologii aby prowadzić lekcje online
Mama
Mama 17.03.2020, 15:40
Nauczycielu
Balu
Balu 17.03.2020, 12:50
Czy w Lubaniu działa tylko jedna szkoła ponadpodstawowa? Dlaczego nie piszecie, że zdalnie pracują także nauczyciele innych? A tak jest. Nauczyciele i uczniowie pracują m.in. poprzez e-dziennik. Pozdrawiam WSZYSTKICH Dyrektorów, Nauczycieli, Uczniów i Rodziców, życząc ZDROWIA.
Cezary Cezary
Cezary Cezary 17.03.2020, 17:34
Idź do biedronki, pożal się kasjerce, ona też chciała by zdalnie pracować a jak znam życie to pójdziesz w niedzielę na Kaufland, bo nauczyciel to taki twór zmęczony życiem że tylko w niedzielę ma godzinkę na zakupy.
Zdrowia Życzę.
Balu
Balu 17.03.2020, 17:51
Wszystkie uwagi są cenne. Nie żalę się nikomu. Tylko zwracam uwagę na fakt, że wszyscy pracują, obawiają się choroby i z całą pewnością chcą jak najlepiej dla dzieci. Mam też na uwadze Panie kasjerki i szczerze współczuję, dlatego też ograniczam wizyty nie tylko w Kauflandzie czy Biedronce. Szkoda, że w takim trudnym czasie jest tyle jadu i nie potrafimy być sobie życzliwi. A tak niewiele do tego potrzeba.
Zośka
Zośka 17.03.2020, 18:32
Balu nie przejmuj się Cezary tak ma i trzeba się z tym pogodzić...nawet wirus go nie zmieni! Szkoda! Zdrówka!
Cezary Cezary
Cezary Cezary 28.03.2020, 17:45
Faktycznie wirus mnie nie zmienił, w markecie , galerii ani kościele mnie nie znajdziesz, ani wtedy ani teraz ani później.

Pozostałe