Straż Graniczna informuje: 5 godzin stania na granicy w Jędrzychowicach

  • 16.03.2020, 11:02
  • Red.
Straż Graniczna informuje: 5 godzin stania na granicy w Jędrzychowicach NOSG

Podziel się:

Oceń:

Jak informuje Nadodrzański Oddział Straży Granicznej, dziś czas oczekiwania w kolejce do przejścia granicznego na autostradzie A4 w Jędrzychowicach może wynieść 5 godzin. Jednak jak informują czytelnicy - stali nawet 7-8 godzin.

Dantejskie sceny dzieją się na przejściu granicznym w Jędrzychowicach. Przypomnijmy, że to jedyne obecnie czynne przejście graniczne w naszym regionie do Niemiec. W Zgorzelcu przez most Jana Pawła II przepuszczani są tylko piesi, zamknięte jest też przejście graniczne Porajów - Zittau. To ogromny problem dla osób, które pracują u zachodnich sąsiadów. 

Dziś rano Nadodrzański Oddział Straży Granicznej poinformował, że czas oczekiwania na przejściu granicznym w Jędrzychowicach, w stronę Polski, wynosi nawet 5 godzin. W Świecku i Olszynie (pow. żarski) po 4 godziny. Nie zgadzają się z tym nasi czytelnicy, którzy pracują w Niemczech, w pobliżu granicy. 

Przecież to jest manipulacja ludźmi. Korek ogromny stoisz 15 min żeby przejechać 20m. Powrót zajął mi 8h, a na granicy byłem o 5 rano. Do kraju wpuszczają wszystkich Ukraińców i Litwinów też. Mierzą temperaturę jakimiś zabawkami wypełniasz ankietę osobową, której nikt nawet nie sprawdził z dowodem i wzmianka o kwarantannie. Nie mówiąc, że wszyscy stojący w korku spacerowali i gadali między sobą roznosząc i zarażając innych wirusem - komentuje Czytelnik portalu eLuban. 

Na granicy masakryczna sytuacja. Agnieszka, moja siostra wracała z pracy z Drezna do wiatraków (10 km do granicy) przy Goerlitz jechała 1h, od wiatraków do wjazdu do polski 7 h. Na granicy *** i fikcja. Do Polski mieli nie być wpuszczani obcokrajowcy, niemieszkający w Polsce fakty są takie, że wszystkich wpuszczano po za tym nikt jej nie sprawdzał czy pracuje w Niemczech, czy jest turystką i powinna przejść kwarantannę tylko dostała kartkę z informacją, że tak może być. Zmierzyli gorączkę, kazali wypełnić kartkę i wpuścili do Polski wszystkich m.in. auta na numerach z Litwy, Ukrainy, Czech, Belgii !!!!!! Jaki ma sens zamykanie granic jeśli nie przestrzega się założeń, które głośno się artykułowało. Po co te utrudnienia? Chyba dla ciemnej strony pisowskiego elektoratu by pokazać jak się dba o Polaków - dodaje w komentarzach inny Czytelnik. 

Według relacji czytelników średni czas oczekiwania to właśnie 7-8 h, a nie 5 jak podaje Straż Graniczna. 

Jedyna możliwość rozwiązania problemu to otwarcie dla osób pracujących w Niemczech przejścia w Porajów - Zittau i Zgorzelec - Goerlitz. Czy i w ogóle taka decyzja zostanie podjęta, tego obecnie nie wiemy. 

Red.

Komentarze (43)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 17.03.2020, 23:33
A we wtorek 17.03 stoimy juz 24godz
Magda
Magda 17.03.2020, 19:04
12 godzin stania w kolejce do granicy zostało 30 km . Jeszcze jak holikopter latał jako tako był ruch . Przez ostatnie 3 godziny przejechane 300 metrów . Szybciej ludzie zawału dostaną niż tego korona Wirusa . Podejście do sprawy tragiczne !
Czytelnik
Czytelnik 17.03.2020, 15:24
Tak jest TIR - y stoją 24 15 godzin. Masakra
Jarek
Jarek 17.03.2020, 13:14
Ja stoję od godziny 23. Mija 14 godzina a pozostało mi jeszcze 10km do przejścia w jedrzychowicach.
Wojtek
Wojtek 17.03.2020, 12:20
5 godzin to już długo. Ja wczoraj,tj. 16.03.2020 stałem w Jędrzychowicach nieco dłuzej bo ponad 12h !!
Od 12.30 do 0.50 następnego dnia. Na tyle aut jedno przejście to za mało.
Yuriy
Yuriy 17.03.2020, 12:12
Stoi kierowca od 4 godzin zero ruchu !!
Przerażona
Przerażona 17.03.2020, 12:03
Mój brat stał od wczoraj od 15 godziny w tym korku. Przed chwilą wrócił do domu. 21 godzin ludzie!!!Żadne 5 czy 7 ? Bez jedzenia, a potrzeby fizjologiczne itp. Masakra!!!
Cezary Cezary
Cezary Cezary 18.03.2020, 16:02
Ktoś mu kazał wracać w okresie największego szału? W Niemczech ten sam wirus co w Polsce (zresztą przywleczony z Niemiec) . Już nie wspomnę że w fekaliach też stwierdzono obecność koronawirusa, powinni *** w woreczki :P
Jestem przerażony.
Alka
Alka 17.03.2020, 11:12
Jak jest z opuszczeniem Polski? Ile potrzeba czasu np w Jędrzychowicach??
Karolina
Karolina 17.03.2020, 10:56
To jest poważna sytuacja, ludzie na granicy nie są przygotowani na aż takie długie stanie i czekanie. Zaczyna brakować im pożywienia i wody. Z relacji moich rodziców, którzy stają już na granicy od 12 godzin a maja jeszcze 12 km sytuacja jest tragiczna. Brak jakiegokolwiek zainteresowania się ludźmi. Brak możliwości zakupu nawet zwykłej butelki wody wiąże się z tym, ze ludzie się odwadniają, osłabiają swój ogranizm. Na to już państwo nie zwróciło uwagi. Może gdyby, informacje podawane byłyby prawdziwe, ludzie po prostu nie decydowali się na powrót do kraju.
Dzieki
Dzieki 17.03.2020, 10:51
Stoję od 15 godziny w korku.. 16.03. Do granicy mam 2 km a jest godzina 11 pozdro
Kaja
Kaja 17.03.2020, 10:46
A czy malzonek z obywatelstwem niemieckim moze wjechac do Polski bez kwarantanny tylko po to zeby mnie zabrac do Niemiec ja jestem obywatelem Polski (jak maz udowodni ze jedzie tylko po mnie musi pokazac jakies papiery?)
Slawek
Slawek 17.03.2020, 10:39
Stoimy 8 godzin bez ruchu
Na Granicy
Na Granicy 17.03.2020, 09:53
Ludzie Cieszcie się ze wogóle Was Wpuszczają .
Nie Powinni wpuszczać wgl ludzi którzy pracują wiecej niz 100km od granicy a jak juz pracujecie za granicą dalej, to siedzieć tam i czekać a nie teraz uciekacie do Domu w Polsce . Podobno Niemcy maja lepszą opieke medyczną
Bus
Bus 17.03.2020, 09:13
Ja stoje od 1 w nocy,korek 21km a do godziny 09,00 rano przejechalem 1km
Palucki
Palucki 17.03.2020, 09:05
16 marca ok. 17:30 kolega dojechał do granicy Ludwigsdorf - Jędrzychowice od strony niemieckiej i czekał na wjazd do Polski ok. 12 godzin! Żadne 5 czy 7 godzin.
Rafał
Rafał 17.03.2020, 07:40
Moja żona z córką stały 20h w Jędrzychowicach! Nie żadne 5, 7 czy 8 tylko 20!
Ewa
Ewa 17.03.2020, 07:23
Mój brat stoi w ogromnym korku na granicy od wczoraj od godziny 16.30 ,a jest już 7.30 rano!!!
mon
mon 17.03.2020, 09:56
Dokładanie żadne 5 h ! Tata stoi w korku od 16.20 (16.marca) do tej pory (patrz datę komentarza) !!!! a końca nie widać !!
Dd
Dd 17.03.2020, 18:14
To samo moj.. Tragedia
Ja
Ja 17.03.2020, 07:16
Chyba 10 h czekania i to od miejsca gdzie jest zjazd na gorlitz. Po co podawać nieprawdziwe informacje.
Bdhs
Bdhs 17.03.2020, 07:12
Ja walczę już 17 godzinę i końca nie widać. I jadę osobówką, nie miałem pauzy na tira itp
????
???? 17.03.2020, 05:23
Ludzie zrzutki robią dla szpitali bo sprzętu nie ma a pisowcy robią propagandę jak to nie jest cudownie. A dyrektorzy apelują do mediów o braku sprzętu i rezygnują nie chcąc być odpowiedzialnym za personel.
Gdzie to wojsko gdzie SG jak wszędzie na zdj widzę tylko policję przy zamkniętym przejściu? Ale po epidemii pójdzie propaganda jak to wojsko Antoniego nie spisało się na medal.
Jola
Jola 17.03.2020, 11:06
Sprzet mamy nie opowiadaj glupot. Plyny maseczki kombinezony ida w setki sztuk na dyzurze wiec zajmij sie swoja praca. To ja moge cos na ten temat mowic ale nie nam czasu

Pozostałe