Informacja dotycząca młodzieży z TI w Saragossie

  • 15.03.2020, 12:19 (aktualizacja 16.03.2020, 08:54)
  • red.
Informacja dotycząca młodzieży z TI w Saragossie

Podziel się:

Od wczoraj, w internecie pojawiają się różne informacje dotyczące uczniów lubańskiego Technikum Informatycznego, którzy przebywają na praktykach w Hiszpanii. Renata Czuj dyrektor ZSP im. A Mickiewicza w Lubaniu zabrała głos w sprawie.

Szanowni Państwo. Potwierdzam informacje, ze grupa uczniów Technikum Informatycznego przebywa na praktykach w Saragossie. Trwają od trzech tygodni, a powrót był zaplanowany na przyszły weekend. W tym momencie zostały zakupione bilety na wcześniejszy powrót. Jeśli z przyczyn obiektywnych nie mógłby dojść do skutku, przygotowane są inne rozwiązania. O zaistniałej sytuacji zostały powiadomione odpowiednie organy włącznie z konsulem polskim w Hiszpanii. Wczoraj jeden z uczniów miał podniesioną gorączkę, został zbadany przez lekarza . Dziś uczeń czuje się dobrze i ma temperaturę 36,6. Pozostała młodzież jest w kontakcie z najbliższymi, dyrekcją szkoły oraz organizacją w Saragossie.

W tej trudnej sytuacji bardzo szkodliwe są wszelkie niedomówienia i dezinformacja. W związku z powyższym bardzo proszę o to, aby nie dzielić się niepotwierdzonymi informacjami, które wzmagają niepokój, przede wszystkim rodziców, z którymi pozostaje w stałym kontrakcie .Osoby bezpośrednio zainteresowane proszę o kontakt ze szkołą.

 Z poważaniem Dyrektor Szkoły
Renata Czuj

red.

Pozostałe