Przekroczył dopuszczalną prędkość o 91 km/h!

  • 26.02.2020, 12:27 (aktualizacja 26.02.2020, 12:54)
  • podkom. Agnieszka Goguł
Przekroczył dopuszczalną prędkość o 91 km/h!

Podziel się:

Oceń:

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 39-letniemu mieszkańcowi powiatu lubańskiego, który w terenie zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał 141 km/h! Kierujący pomimo wydawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania pojazdu, kontynuował jazdę. Po krótkim pościgu został zatrzymany, jak się okazało był nietrzeźwy.

Policjanci z grupy „SPEED” Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy podczas prowadzonych działań zauważyli pojazd marki Peugeot, który porusza się z nadmierną prędkością. Jak wskazywał pomiar, kierujący w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość  o 91 km/h, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Niestety kierujący pomimo wydawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych kontynuował jazdę. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Po zbadaniu okazało się, że 39-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego ma prawie promil alkoholu w organizmie.

Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oprócz punktów karnych grozi grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 2, świadczenie pieniężne i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Natomiast za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

podkom. Agnieszka Goguł

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Casanova
Casanova 26.02.2020, 14:19
Po zbadaniu okazało się, że 39-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego ma prawie promil alkoholu w organizmie.
=========
Co to za informacja "mieszkaniec powiatu lubańskiego" - to tyle co by napisano: "obywatel Polski". To aż taka tajemnica aby nie podać inicjałów i miejsca zamieszkania? To jak ksiądz pedofil jest podejrzewany podają Imię i literę nazwiska a nawet z jakiej parafii - czyli pod jakim świętym wezwaniem. Tam wykroczenie a tu przestępstwo a nawet prawie zbrodnia. Durnowaty jakiś ten system policyjnej komunikacji medialnej.
celafon
celafon 26.02.2020, 13:47
Będzie bolało.
Cień
Cień 26.02.2020, 13:13
I co ? To zdrowy egzemplarz ? Do pół czub do psychiatryka
Matrix
Matrix 26.02.2020, 14:20
Zdiagnozowany idiota - tyle że nie wykupił wszystkich leków...

Pozostałe