Jednego dnia pięciu kierowców pod wpływem

  • 26.02.2020, 12:03 (aktualizacja 27.02.2020, 14:00)
  • asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Jednego dnia pięciu kierowców pod wpływem

Podziel się:

Oceń:

W minioną niedzielę policjanci na drogach powiatu lubańskiego zatrzymali pięciu kierujących samochodami osobowymi pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Dodatkowo jeden z zatrzymanych posługiwał się podrobionym prawem jazdy.

Lubańscy dzielnicowi zatrzymali 24-letnią kobietę, która prowadziła pojazd pod wpływem środków odurzających. Podobnie było z 35-latkiem mieszkańcem powiatu lubańskiego, zatrzymanym do kontroli drogowej na ul. Lwóweckiej w Lubaniu. Wynik badania narkotestem wyszedł pozytywny. Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zatrzymali 36-latka, który jechał ul. Tkacką w Lubaniu na podwójnym gazie. W czasie kontroli okazało się, że mężczyzna kierował samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie urządzeniem wykazało u mężczyzny ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto w trakcie kontroli drogowej posługiwał się podrobionym dokumentem - prawem jazdy.

Policjanci z Komisariatu Policji w Leśnej zatrzymali 28-letnią kobietę, która wsiadła za kierownicę mając prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Natomiast w Platerówce policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Skoda. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promilu alkoholu w wydychanymi powietrzu.

Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Poldek
Poldek 26.02.2020, 20:25
.. i takie wybryki w czasie modlitw o trzeźwość narodu? W czasie kiedy modlitw nie było - nietrzeźwych na drogach tez było mniej.
Jaki stąd wniosek...?
Kordian
Kordian 28.02.2020, 13:39
Wniosek stąd od wieczny taki, że wszelkie modlitwy spełniają się czyli pomagają jak umarłemu kadzidło. W naszym narodzie trzeźwości nie uświadczymy jeszcze długo.
Iga
Iga 26.02.2020, 19:43
Brawo!!!!Dla pijanych kierowcow i dla takich co jeżdżą pod wpływem narkotyków -powinni zabierać prawo jazdy dożywotnio...Może to by pomogło .Więcej takich kontroli ,w Lubaniu i okolicach na drodze samowolka
:-/
:-/ 27.02.2020, 16:22
A co daje zabranie prawo jazdy? Itak jeżdżą.
taka jest prawda
taka jest prawda 27.02.2020, 19:38
Taka jest prawda. Pijanym kierowcom trzeba zabierać auta!!!!
Brawo KPP
Brawo KPP 26.02.2020, 17:51
Brawo. Więcej pikoludów łapać a samorząd niech funduje narkotesty.

Pozostałe