ANULOWANIE BADANIA

  • 21.02.2020, 11:13 (aktualizacja 16.03.2020, 18:51)
  • Informacja Prasowa
ANULOWANIE BADANIA

Podziel się:

Oceń:

Szanowni Państwo, z przykrością informujemy, że z powodu zagrożenia epidemiologicznego LUX MED odwołuje badania w mobilnej pracowni mammograficznej, które miały odbyć się w miejscowości Lubań w dniu 17 marca. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie Pań przekładamy badania na terminy późniejsze, o których będziemy informować na bieżąco.

Wszystkie zarejestrowane na badania mammograficzne Panie zostaną powiadomione przez nas o zmianie ich terminu.Wraz z nastaniem 2020 roku LUX MED kontynuuje akcję bezpłatnych badań mammograficznych dla Pań w wieku 50-69 lat. Badania wykonywane są w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ i nie wymagają skierowania lekarskiego. 

W tym roku uprawnienia do skorzystania z bezpłatnej mammografii nabywają Panie z rocznika 1970. Zapraszamy je gorąco do rejestracji na badania i zachęcamy do ich regularnego przeprowadzania. Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie oczekiwała na Panie w Lubaniu:

17 marca 2020 w godzinach od 10.00 do 17.00 przy markecie Kaufland, ul. Kopernika 30A

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Informacja Prasowa

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Korba102
Korba102 26.02.2020, 08:07
Nie ma dowodów na skuteczność badań zwłaszcza ,że sprzęt na ktirym opiera sie caly ten balagan jest z drugiej reki ,a analiza zdjęć jest bledna i nie do końca wiarygodną.
Propozycja takich działań to swiadome dzilanie na szkode spokeczrnstwa, tak samo, jak przymus szczepień itp kierunki dzilan pseudo przepisów oraz rwstrykcje kar za nie wykonanie jakiegos przymusu poddaje wątpliwość działania systemu ,ze niby dba o nasz interes
W konstytucji Kwasniewskiego jest napisane ,ze sposoby leczenia wybiera obywatel RP ,a sama jednostka nie ma prawa zostac poddana eksperymentom medycznym ,a takie propagowanie dovtego służy niestety
Przymus na kazdym kroku oraz swiadome karanie prewencyjne swiadczy o terroryźmie ,a nie dobrej woli dbania o spokeczenstwo ,a zwakszcza to bezbronne.
Na ulotkach pseudo szczepionek można przeczytac ,że nakezy dokonac testu i co jest najbardziej istotne nie wolno szczepić noworodków ,a tylko po przevadaniu i dokonaniu testu na odczyn alergiczny u niemowlat powyzej jedego roku , zatem mamy diczynienoa z przestepstwem zarowno u dzieci ,jak i rowniez u osób dorosłych szczególne u kobiet sredniego wieku
Krzysiek
Krzysiek 23.02.2020, 08:25
Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oferowany kobietom po 50-tce. Kłócą się tu ze sobą dwie rzeczy: wcześnie i po 50-tce. Po co więc ta propaganda?
Zosia
Zosia 21.02.2020, 22:51
Bardzo się cieszę, gdy takie akcje są organizowane. Ludzi trzeba uświadamiać, że nie ma nic cenniejszego niż zdrowie. Dlatego kupiłam Medipakiet i mam spokój :) mam nadzieję, że więcej ludzi zrozumie, że badania są niezbędne!

Pozostałe