Dolnośląska policja ma nowego szefa

  • 20.02.2020, 07:00 (aktualizacja 20.02.2020, 11:25)
  • red. /KWP Wrocław
Dolnośląska policja ma nowego szefa KWP Wrocław

Podziel się:

Oceń:

Zmienił się komendant dolnośląskiej policji. Nadinspektora Tomasza Trawińskiego zastąpił inspektor Dariusz Wesołowski.

Nadinspektor Tomasz Trawiński pracował w dolnośląskiej policji od maja 2017 roku, został tam przeniesiony po tym jak na jaw wyszła spraw Igora Stachowiaka. Teraz będzie spełniał się jako komendant wojewódzki w Szczecinie. Na stanowisku zastąpi go inspektor Dariusz Wesołowski, który od czerwca 2017 był zastępcą szefa dolnośląskiej policji. 
 

Insp. Dariusz Wesołowski służbę w Policji rozpoczął w 1994 roku, jako aplikant. Przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej na płaszczyźnie wykonawczej i kierowniczej. Był m.in. dzielnicowym, specjalistą sekcji prewencji i Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji II w Zabrzu. W 2008 roku awansował na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu, a w roku 2012 został Komendantem Miejskim Policji w Zabrzu. W czerwcu 2017 roku objął stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.

Insp. Dariusz Wesołowski jest absolwentem Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersytetu Śląskiego i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

red. /KWP Wrocław

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe