Uszkodził znak i odjechał. Nagrała go kamera

  • 13.02.2020, 09:10 (aktualizacja 13.02.2020, 09:35)
  • SM Lubań
Uszkodził znak i odjechał. Nagrała go kamera SM Lubań

Podziel się:

Oceń:

Jeden ze znaków drogowych w centrum Lubania „zmienił” swą pozycję pionową na niemalże poziomą. Monitoring miejski pozwolił wykluczyć, że za sprawą stoi orkan Sabina.

Do zdarzenia doszło 12 lutego br. Uszkodzenie znaku nastąpiło w wyniku nieostrożnego zachowania kierującego pojazdem, który wykonał manewr cofania co istotne - z miejsca zabronionego znakiem zakazu zatrzymywania. Sytuacja ta zdaje się być prozaiczna, powszechna - zdarzyć się może przecież każdemu. Jednak nie każdy sprawca podobnej kolizji drogowej, świadomy swej winy oraz grożącej sankcji, po dokonaniu szybkich oględzin nadwozia pojazdu - jak gdyby nigdy nic odjeżdża z miejsca zdarzenia w nadziei, że może jednak „nikt nic nie widział”.

Dzięki zarejestrowaniu zdarzenia przez monitoring lubańscy strażnicy miejscy jeszcze w tym samym dniu namierzyli sprawcę wykroczeń, którego prócz uiszczenia nałożonej grzywny w drodze mandatu karnego czeka jeszcze pokrycie kosztów naprawy uszkodzenia.

SM Lubań

Zdjęcia (3)

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

As
As 13.02.2020, 15:54
Tu ewidentnie wlepic kare a czlowiek ras na 5sekunt stanol zeby 2osoba wysiadla w miejscu nikomu niezagrazajac i zaraz cap mandacik bo akurat przejeżdżali
Obserwator
Obserwator 13.02.2020, 13:37
Jakiś tam orkan był, może nie Sabina ale kierujący jak wsiadał to nim mocno trzepało.
xyz
xyz 13.02.2020, 11:46
cztery zera na masce piąte za kierownica...
a droga redakcjo co z autami zaparkowanymi od strony kamienic...???
tam jest także parking??? czy straż miejska wyciąga konsekwencje od kierowców...??? Smoku pofatyguj się z odpowiedzią...
Pała do lania
Pała do lania 14.02.2020, 10:34
W szkole cię bili za donoszenie?
Straż miejska wie jaki jest problem parkingów i dopóki ktoś swym czynem nie przeszkadza jak widać nie czeoiają się
A taka pała gnojona przez lata podstawówki donosi na auta.
xyz
xyz 14.02.2020, 11:56
sam jesteś pała i to krzywa w dodatku, bo myślenie masz skrzywione jak leming... to po pierwsze.
zaparkuj w centrum tak u sąsiadów na południu czy zachodzie to się przekonasz co to znaczy parkować prawidłowo. to ze polska cebula uważa ze wszystko może, bo tak, to wielkie skrzywienie... tacy pro ue jesteście a za takie coś w ue byś tuptał z pokuloną głową na parking po wcześniejszym uiszczeniu miażdżącej kary...
więc nie pierdziel tutaj, bo lali to cie w domu codziennie rano, że masz takie skrzywione podejście do przestrzegania prawa i przepisów. nie możesz wjechać to nie wjeżdżaj. ciężko zaparkować gdzie jest miejsce i się przejść...???
właśnie takie jest myślenie pseudo europejskich polskich dorobkiewiczów.... na zachodzie nawet by nie dyskutowali z tobą tylko dostał byś kwit albo lawetę i tyle....
LaniePał
LaniePał 14.02.2020, 14:00
A co będziesz gupkowi tłumaczył. Gdyby gupek zrozumiał, że jest gupkiem, automatycznie przestałby być gupkiem. Z tego wniosek, że gupki w postaci Pał do lania rekrutują się jedynie spośród ludzi przekonanych, że nie są gupkami.
avanti
avanti 13.02.2020, 22:26
Naprawa tego znaku to sa naprawde smieszne pieniadze i takie rzeczy sa wliczone w koszt utrzymania infrastruktury drogowej, Naprawde ktos liczyl na to , ze kierowca poczeka na wlasciciela zgietej rury, albo sam zadzwoni na policje? Tym bardziej jesli byl pijany.Litosci!
Najsmieszniejsza w calej tej sytuacji indolencja Strazy Miejskiej, bo naprawde niezle mozna by by bylo zarobic na dziesiatkach samochodow, ktore parkuja tam w sposob nieprawidlowy.
Niektorzy zostawiaja swoje samochody w miejscu niedozwolonym nawet na caly dzien a straznicy mimo tego, ze posiadaja monitoring (a co za tym idzie nie musza ruszac swojego tylka z cieplego pokoiku I tracic czas na patrole) nic z tym nie robia!
Czy odstapienie przez nich od czynnosci sluzbowych ma moze zwiazek z tym, ze maja oni uzasadnione obawy, ze czesc tych nielegalnie zaparkowanych samochodow nalezy do urzednikow pracujacych w Ratuszu?!?
BeEMa
BeEMa 13.02.2020, 13:34
Słusznie i naukowo! Parking jest tam gdzie są wyznaczone miejsca parkingowe. Ale ta nieudaczna Straż niby Miejska nie daje sobie rady z powodu intelektualnego ograniczenia - im jak się czegoś podobnego nie wskaże to nie kojarzą... To znaczy nie zajarzą!
Krzysiek
Krzysiek 13.02.2020, 21:43
No właśnie. Właściwie to powinni dowalić mu też mandat za parkowanie w niedozwolonym miejscu. Skoro zachował się po chamsku, to i w podobny sposób powinien cymbał zostać potraktowany.
irys
irys 13.02.2020, 11:34
Od pijaków za kółkiem jest zdaje się policja nie straż. Good job
Tadeusz
Tadeusz 13.02.2020, 11:30
Apropo monitoringu to mam pytanie do Pana Zajdla, który obiecywał, że będzie rozszerzonyi kamery pojawią sie w nowych miejscach - co się zmieniło w temacie od kiedy został Pan zastępcą burmistrza?
Obserwtor
Obserwtor 13.02.2020, 15:41
To ze nie troszczy sie o osiedle ale o cale miasto . Problem w tym że o osiedle troszczy sie przed wyborami to i z miastem tak będzie. Zreszta we dwójkę graja na zwłokę jak widać.
Ktos
Ktos 13.02.2020, 10:59
To trzeba było go zatrzymać a nie teraz być wielce madrym
MIŚ
MIŚ 13.02.2020, 10:39
Szkoda znaku.
Milasek
Milasek 13.02.2020, 09:48
Wcześniej wsiadał wyraźnie narąbany jak stodoła - no ale post factum sprawa nie do odkręcenia.

Pozostałe