Morsy z Lubania dołączają do walki o życie Frania

  • 12.02.2020, 13:19
  • Red.
Morsy z Lubania dołączają do walki o życie Frania

Podziel się:

Oceń:

Grupa morsów "Zamrożeni" z Lubania zaprasza mieszkańców na event charytatywny, którego celem jest zbiórka pieniędzy na leczenie Frania Marcinkowskiego. Życie chłopca lekarze wycenili na 9 mln złotych! Liczy się każda złotówka.

Franio Marcinkowski pochodzi z Namysłowa (woj. opolskie), ale walkę o jego życie podjęła cała Polska. Chłopiec cierpi na SMA (rdzeniowy zanik mięśni) i jest najstarszym dzieckiem w Polsce z SMA typu 1 (najcięższy i najgorzej rokujący typ), które ma szansę na terapię genową. Leczenie może odbyć się w USA, ale potrzeba aż 9 mln złotych! Chociaż prawie połowę kwoty udało się uzbierać, to czas ucieka. Franio ma obecnie 15 miesięcy, a leczenie musi się rozpocząć przed ukończeniem przez chłopca 2 lat. 

Do walki o życie Frania przyłączyli się również morsy z Lubania. Grupa "Zamrożeni" zaprasza wszystkich mieszkańców na event charytatywny, który odbędzie się 16 lutego o godz. 10 na plaży Czocha. Czeka mnóstwo atrakcji m.in. bieg na 5 i 10 km, rozgrzewka i oczywiście morsowanie. Oprócz tego ognisko, ciepła kiełbaska, domowe ciasta. Przyłącz się i wesprzyj leczenie chłopca. 

Możesz to zrobić również dzięki internetowej zbiórce prowadzonej na stronie siępomaga.pl 


Red.

Zdjęcia (2)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krzysiek
Krzysiek 14.02.2020, 06:39
Te redaktor EVENT! Szanuj proszę język ojczysty i nie wtrącaj na siłę anglojęzycznych słów do tekstu. Popieram akcję, dorzucam się. Pozdrawiam.

Pozostałe