Nowy samochód do Smolnika

  • 11.02.2020, 19:17
  • Powiat Lubań
Nowy samochód do Smolnika

Podziel się:

Oceń:

Środowiskowy Dom Samopomocy w Smolniku jest dziennym ośrodkiem wsparcia dla osób przewlekle psychicznie chorych, którego misją jest wspieranie uczestników oraz zwiększanie ich zaradności i samodzielności życiowej oraz ich integracji społecznej.

W siedzibie Środowiskowego Domu Samopomocy w Smolniku, 6 lutego br. odbyło się uroczyste przekazanie 9 - osobowego samochodu dostosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnością, w tym na wózkach inwalidzkich. W przekazaniu uczestniczył Marcin Sokołowski, Dyrektor Dolnośląskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnoprawnych, Walery Czarnecki, Starosta Lubański oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Kazimierz Kiljan.

Zakup pojazdu był możliwy dzięki dofinansowaniu otrzymanemu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wartość całkowita nowego pojazdu wyniosła 143.295,00 zł, w  tym wartość dofinansowania ze środków Funduszu to 80.000,00 zł. Pozostała kwota 63.295,00 zł stanowi dofinansowanie ze środków pochodzących z budżetu Powiatu Lubańskiego. Środki na realizację zadania nasz powiat pozyskał w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze likwidacji barier transportowych.

Powiat Lubań

Zdjęcia (22)

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

??
?? 13.02.2020, 21:46
Coś podobnego do "czysta leśna" przed wyborami wszystko źle po wygranej nagle nie widać syfu i tirów ??? polityka to szambo
Dudek
Dudek 12.02.2020, 22:19
Faktycznie wydarzenie godne takiej pompy i takiego tłumu oficjeli - z tym od kropidła na czele. Oni to z własnych ufundowali to auto? Pojedli, popili z duchem świętym pogadali i do następnej imprezy...
I taka uwaga. Czapki na łepecie i ręce w kieszeni przy świętej personie?
MK
MK 13.02.2020, 09:38
Wydarzenie jak najbardziej godne tego aby je zauważyć i pokazać szerszej grupie mieszkańców. Powiat podjął trudne zadanie utworzenia szczególnego domu i stworzenia warunków do wsparcia osób, które w naszym powiecie są na marginesie. Który Wójt czy Burmistrz - mimo, że ustawowo to ich obowiązek, zrobił tyle w zakresie wsparcia osób niepełnosprawnych co Powiat ? Pisząc te Wszystkie bzdury zastanówcie się jak się czuja osoby, które w tym ośrodku znajdują wsparcie. Czy ktoś się zastanowił jakie ma znaczenie własnie dla tych osób fakt, że takie osoby jak Starosta, Dyrektor , Ksiądz chcą się z nimi spotkać, porozmawiać i porostu poświecić dla nich czas?
Luna
Luna 13.02.2020, 15:46
Osoby które są w tym ośrodku czują się tak jak się czują. Nie o nich tu mowa. Ksiądz to ma się spotykać na bieżąco - taki jego psi obowiązek, a nie przy okazji poczęstunku i pokropku przy nowym nabytku. A ile to razy w roku ci zatroskani oficjele wizytują ten ośrodek co by "porozmawiać i poświecić dla nich czas"?
Anna
Anna 13.02.2020, 15:33
Trudno mi to nawet komentować. Błagam, nie róbcie z tematu osób niepełnosprawnych kampanii wyborczej starosty! Moja siostra jest osobą niepełnosprawną, znam więc ten problem od środka. Licytowanie się, kto robi więcej starosta, burmistrz, czy prezydent jest uwłaczające dla mnie, jako osoby bliskiej osoby niepełnosprawnej. To jest właśnie uprzedmiotowianie osób niepełnosprawnych!
Czy naprawdę uważacie, że każdy człowiek spotkanie z księdzem i starostą będzie traktował jak zaszczyt? Że każdy o tym marzy i będzie za to wdzięczny????Jakie mniemanie macie o sobie??? Nie przyszło wam do głowy, że takie fotografowanie się to instrumentalne wykorzystanie cierpienia tych ludzi? Damy wam samochód, ale w zamian piękne fotki. To jest właśnie upokarzające!
Prawdziwy szacunek okazuje się przez konkretne działania. A tu proszę: tragicznie niedoinwestowana szkoła dla osób niepełnosprawnych (był pan starosta może w jakiejkolwiek innej szkole, widział tamtejszą infrastrukturę???), likwidowane połączenia autobusowe, bariery architektoniczne na każdym kroku, brak realnej oferty wsparcia dla opiekunów osób niepełnosprawnych (słyszał pan o rozwiązaniach, jakie są w Polsce?), brak realnego wspierania aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych i wiele, wiele innych.
Więc bardzo proszę nie popadać w samozachwyt, bo sprowadzanie potrzeb osób niepełnosprawnych do uściśnięcia dłoni starosty lub księdza jest po prostu dla nich uwłaczające!
Uyf
Uyf 13.02.2020, 20:18
Ludzie spotykają się rozmawiają przekazują swoje potrzeby inni pomagają nie wymyślaj babo bo nie jest to czas wyborow. Zajmij się swoim kurnikiem
Heretyk
Heretyk 13.02.2020, 16:26
No to się Wam słusznie dostało. Z tym rozanielonym wielebnym na czele!
Wystrzegajcie się uczonych w Piśmie rzymsko-katolickich faryzeuszy, tych konsekrowanych szamanów, agentów UB i SB, pedofilów i innej maści seksualnych dewiantów, społecznych pasożytów, świętobliwych oszustów i złodziei, którzy chętnie chodzą w długich szatach a nawet mundurach Wojska Polskiego, lubiących pozdrowienia na rynkach i pierwsze krzesła w świątyniach, oraz pierwsze miejsca na ucztach; którzy pasożytując pożerają renty i emerytury moherowych wdów i dla pozoru długo się modlą; tych spotka szczególnie surowy wyrok. [wg Marka Ewangelisty 12:38-40 ]

Juhuuu
Juhuuu 13.02.2020, 10:34
Tom i Jerry mają swoje media facebooki jest kolorowo. Takie newsy to dla nich nic.
Cisza
Cisza 12.02.2020, 20:49
" Leśna będzie jechała na oparach........" czy ktoś pamięta te słowa?
Misia
Misia 13.02.2020, 07:49
Bus nie należy do gminy tylko do powiatu
kolega
kolega 12.02.2020, 19:35
Karol wyluzuj. Artykuł o jakimś zupełnym bzdecie. Tak się jarać kupnem samochodu, że księdza wzywać, torty piec i wstęgi przecinać, trochę to żałosne. Jak w jakiejś republice bananowej. Samochód jest potrzebny, to się kupuje, co za filozofia. Ale niezawodnie i tradycyjnie pod artykułem chwalącym twojego pana starostę leci twoja nagonka. I jak zwykle te same słowa, te same sformułowania. Chłopaku, może to było dla ciebie za dużo, może przerosła cię polityka. Jednak powiem ci to, co ludzie mówią za twoimi plecami (również ci, których uważasz za przyjaciół). Czas się ogarnąć, bo utknąłeś tych parę lat wstecz i boksujesz w bagnie. Z sympatii radzę, bo rozmowy zaczynające się od słów: "Karolek znów na elubaniu popłynął" robią ci więcej szkody niż pożytku. Choćbyś pod każdym artykułem napisał po 100 komentarzy, niewiele to zmieni twoją sytuację. Sam sobie szkodzisz tkwiąc w tym wszystkim i przeżywając to od nowa. Bóg każe wybaczać i w tym jest mądrość. Zawiść i mściwość tylko utrudniają gojenie ran. Nic na to nie poradzisz, taka była wola Boska. Widocznie Bóg ma dla ciebie inny plan.
Pan Paw
Pan Paw 13.02.2020, 20:10
Jestem mądry niesłychanie, najładniejsze mam ubranie. Zawiść i mściwość to mój sposób na życie. Czuję moc Prezydenta Leśnej. I co mi zrobicie?
Super Star
Super Star 14.02.2020, 19:12
Dodaj jeszcze w blasku innych ogrzewanie. Brylowanie. brylowanie i o niczym pogadanie. Udawanie, udawanie ciągle innych obmawiane. Władzy, władzy potrzebuję i wciąż wszystkich krytykuję. Śmiesznie,fajnie już niebawem maska spadnie. Małomiasteczkowe show.
TY BARANIE
TY BARANIE 12.02.2020, 20:36
KOLEGA JESTEŚ ŻAŁOSNY BÓL *** CIĘ BOLI ? NIE MOŻESZ NIC OSIĄGNĄĆ CZEPIASZ SIĘ KAROLA OGARNIJ SIE I POKAŻ CO TY POTRAFISZ B.....NIE JEDEN
Mieszczuch
Mieszczuch 12.02.2020, 12:22
Dlaczego na tej uroczystości nie ma powiatowego radnego? Ta uroczystość bez niego się nie liczy. Burmistrz jak zwykle mógł przegapić uroczystość, tak jak przegapia wszystkie dotacje.
Sygnalista
Sygnalista 12.02.2020, 07:25
W Lubaniu jest lepiej karetką z pod Tretu zabiera się Ukraińców do pracy,a my za wszystko płacimy.
Ludwisia
Ludwisia 11.02.2020, 22:03
Najważniejsza w tym zbiorowisku persona to przecież szaman i jego pokropek cudami wodą słynącą. Teraz to auto będzie n ie do zajeżdżenia o bezpieczeństwie już nawet nie wspominam.
WSTYD
WSTYD 11.02.2020, 21:23
Oj jaki ten starosta nie dobry, załatwił samochód. Burmistrz leśnej chyba nie miał czasu, a może mu towarzystwo nie odpowiadało ??? CZOP KOMUNIKACYJNY ZAWIÓDŁ ?
Pp
Pp 11.02.2020, 21:18
Włodarze gminy nie mają czasu muszą rozdać dofinansowania dla stowarzyszeń ciekawe kogo skłóca w tym roku.
Krzysiek
Krzysiek 11.02.2020, 21:03
I znowu klecha w pierwszym rzędzie. Ja pierd...lę. Czy wszędzie musi pojawiać się ta czarna sekta? Ujadam na nich, bo mam w rodzinie typa, który nic koło siebie sam nie zrobi. Królowie życia psia ich mać.
Pan adrian
Pan adrian 12.02.2020, 15:06
Ludwisia chciała . A co ziomek nierób z twojej rodziny ma do klechy ?
Cezary Cezary
Cezary Cezary 12.02.2020, 10:38
Co się pingwina czepiasz, ludzie dobrowolnie niosą owieczki przed ołtarz i koło się zamyka :-D
Ytr
Ytr 11.02.2020, 19:48
Nikt nie zaprosił specjalistów włodarzy Leśnej , radnego powiatu , mogli by się chociaż ogrzać w świetle sukcesu.
WSTYD
WSTYD 11.02.2020, 21:25
????
Ww
Ww 11.02.2020, 19:32
A gdzie władze gminy?!!!!!
MałaMi
MałaMi 12.02.2020, 07:54
ŚDS jest powiatowy, nie gminny. Gmina nic nie dołożyła do auta.

Pozostałe