Dołączyli do grona młodych czytelników

  • 11.02.2020, 09:33 (aktualizacja 11.02.2020, 10:59)
  • Źródło: SP nr 2
Dołączyli do grona młodych czytelników SP nr 2

Podziel się:

Oceń:

Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 Lubaniu dołączyli do grona czytelników biblioteki szkolnej.

Zanim najmłodsi zostali pasowani na czytelnika, obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy VI a i VII. Pierwszoklasiści dowiedzieli się jak należy dbać o książki, jakie korzyści płyną z ich czytania. Odgadywali także bajkowe zagadki, tutaj okazali się doskonałymi znawcami popularnych baśni  i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyżecznie, że zawsze będą szanować książki, a wicedyrektor szkoły ogromną księgą dokonał pasowania każdego z uczniów.

Dyplom, który otrzymali na pamiątkę, będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu. Na koniec spotkania przyszedł czas na najważniejsze, na pierwsze wypożyczenie książki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.

Uroczystość zakończyła się zwiedzaniem biblioteki szkolnej, zapoznaniem z jej regulaminem i zasadami wypożyczania książek. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek i nieustannego rozwijania umiejętności czytania. 

Źródło: SP nr 2

Zdjęcia (7)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe