Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna
Reklama

Leśna. Trzy osoby zatrute tlenkiem węgla

Dziś przed 19. służby otrzymały zgłoszenie o nieprzytomnym młodym mężczyźnie, którego rodzina znalazła nieprzytomnego w łazience.
Leśna. Trzy osoby zatrute tlenkiem węgla
Zdjęcie ilustracyjne

Do zdarzenia doszło w Leśnej w budynku przy ul. Osiedle. Przybyli na miejsce strażacy stwierdzili w mieszkaniu obecność tlenku węgla. Natychmiast, wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, aby przetransportować młodego człowieka do komory hiperbarycznej. Pilot początkowo miał lądować w Nowogrodźcu a później w Lubaniu, niestety ze względu na złe warunki atmosferyczne śmigłowiec ostatecznie zawrócił do bazy.

Jak się dowiadujemy, zadysponowany na miejsce zespół ratownictwa medycznego podjął decyzję o przetransportowaniu do szpitala jeszcze dwójki domowników, u których podejrzewano podtrucie tlenkiem węgla.

Aktualizacja
Ostatecznie członków rodziny przebadano na miejscu i do szpitala trafił tylko 25-latek.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Pesymista 08.02.2020 07:59
Przyczyną zatrucia tlenkiem węgla w tym przypadku jest niepełne spalanie gazu przy ograniczonym dostępie powietrza. W pomieszczeniu, w którym zamontowane jest urządzenie gazowe należy zadbać o odpowiednią wentylację. Należy pamiętać o tym, że wentylacja jest zapewniona tylko wtedy, gdy jest nawiew i wywiew powietrza. Pomieszczenie z urządzeniem gazowym musi posiadać umieszczoną pod sufitem kratkę wywiewną o przekroju 200 cm2 i niezamykany bezpośrednio z zewnątrz otwór nawiewny o powierzchni 200 cm2. W Leśnej z niepokojem obserwujemy nasilającą się w ostatnim okresie znaczną ilość zdarzeń skutkiem, których występują straty materialne jak i zagrożenia życia. Nie obserwuje się żadnych działań prewencyjnych ze strony władz miasta. Całkowicie jest wyciszone stanowisko ds. Kryzysowych i Obrony Cywilnej. Za co my tym ludziom płacimy?

Mieszkanka 08.02.2020 05:57
Wie ktos o kogo chodzi?

Cezary Cezary 08.02.2020 16:05
A co, chcesz sprezentować czujnik czadu?

optymista 07.02.2020 22:46
Wierzę, że uda się uratować życie tego młodego człowieka.

Reklama
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
gry
Henryki 2025
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: SłowianieTreść komentarza: Ech... sam weź się do pracy darmozjadzieData dodania komentarza: 8.07.2025, 06:06Źródło komentarza: Udaremniono próbę przerzutu migrantów przez granicęAutor komentarza: KamilaTreść komentarza: Może dlatego, że w Młodzieżowym Domu Kultury nic się nie dzieje.Data dodania komentarza: 8.07.2025, 01:03Źródło komentarza: Szlakiem lokalnych tradycji - dla młodzieży!Autor komentarza: ZdybTreść komentarza: Że po pijaku albo w zimie na śliskim Merc wpadnie do rowu to norma. Ale żeby tak wpadł że się odbił i pojechał dalej, to najmniej 2promilki być musiały jak nie 3promilki rozwojowe koniecznie, czyli w tzw. rozkwicie.Data dodania komentarza: 8.07.2025, 00:39Źródło komentarza: Mercedes uderzył w drzewo i wpadł do rowu. Świadkowie mówią o alkoholuAutor komentarza: ZdybTreść komentarza: Zakłady przerabiające odpady to w 90-95% przekręt polegający na tym że bierzemy kassę za orzyjęcue odpadów. Trochę przerabiamy, a jak zbliża się termin makstmalnego przechowywania tych odpadów tak że dłużej nie wolno, to zdaża się katastrofa: samozapłon mokrych i zasadniczo niepalnych stert. Kasujemy odszkodowanie. Gmina uprząta po pożarze na koszt gminy. Wynosimy się gdzie indziej i na nowego tzw. supa powtarzamy schemat. A jak mamy takie fajne wyrobisko to robimy szybką i dużą kasę byskawicznie zasypując śmieciami z Niemiec. A że niby....Data dodania komentarza: 8.07.2025, 00:33Źródło komentarza: Ornitologiczna sensacja w Lubaniu. Niestety ptak nie przeżył
ReklamaPowiat Lubań
Reklama