Miasto Lubań startuje na Instagramie

  • 07.02.2020, 12:55
  • ŁCR
Miasto Lubań startuje na Instagramie

Podziel się:

Oceń:

Nowy rok, to nowe wyzwania i nowe możliwości. Początek 2020 roku to czas wejścia miasta Lubań na kolejny serwis społecznościowy.

Od 2012 roku miasto Lubań posiada fanpage na Facebooku o nazwie Lubię Lubań. Przez prawie 8 lat profil zdobył ponad 7 tys. fanów, którzy aktywnie śledzą życie miasta. Są to zarówno mieszkańcy – byli jak i obecni, bądź po prostu przyjaciele Lubania. Konto facebookowe stanowi pewnego rodzaju lżejszą stronę miasta i jest uzupełnieniem oficjalnej strony – luban.pl.

Wirtualna rzeczywistość z każdym dniem rośnie w siłę. Internet to bardzo ważne medium komunikacyjne, któremu zasięgów mogą pozazdrościć radio, prasa czy nawet telewizja. W sieci powstają nowe portale, strony, usługi. A, że warto iść z duchem czasu, stąd po FB przyszedł czas na Instagrama.

- Dla wzmocnienia działań promocyjnych oraz w celu dotarcia do nowych odbiorców, to są główne powody, które przemawiały za założeniem konta na Instagramie - mówi Zastępca Burmistrza Miasta Lubań Mateusz Zajdel, pomysłodawca utworzenia konta naszego miasta na Instagramie. – Jako aktywny użytkownik tego serwisu znam jego potencjał. Uważam, że nasze konto może pokazać innym użytkownikom, w jakim pięknym miejscu mieszkamy. Niepowtarzalne widoki, ale też wyjątkowe lubańskie imprezy mogą stanowić źródło niezwykłych instagramowych ujęć. Musimy mieć na uwadze różne grupy wiekowe i nie bać się nowych możliwości promowania naszego miasta – przekonuje M. Zajdel.

Nie jest tajemnicą, że część osób przeniosło się z FB na Instagram.  Pośpiech i pęd życiowy sprawiają, ze większość z nas czeka na informacje szybkie, proste i nieskomplikowane. Często wolimy spojrzeć na zdjęcie niż przeczytać artykuł, stąd rośnie popularność fotograficznych serwisów. Aby nie zatracić możliwości promocyjnych, należy korzystać z nowych rozwiązań. Tym bardziej, że nasze miasto może się pochwalić wieloma urokliwymi zakątkami i świetnymi wydarzeniami.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na konto lubieluban na Instagramie. Właśnie tam zobaczymy nie tylko lżejszą, ale też piękniejszą stronę naszego miasta.

ŁCR

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Grzechu
Grzechu 09.02.2020, 20:02
Rany jeszcze ten brzydki pomnik w tle...
Katarzyna
Katarzyna 09.02.2020, 07:10
Zamiast zwiedzać Lubań na Instagramie pan burmistrz mieszkający na osiedlu przeszedł by się na łąkę i brzeg strumienia i zobaczył ile tam "kwiatków: śmieciowych leży. Szybciej by zobaczył ohydę miasta
Kamilek
Kamilek 09.02.2020, 14:53
Mało spaceruje po mieście a z perspektywy pasażera samochodu pod kierownictwem asystenta Bufona nie wiele widać.
Dyniobot
Dyniobot 08.02.2020, 10:14
Proponuje tam wrzucać fotki typu Lubań w smogu, albo dziury w drogach
avanti
avanti 08.02.2020, 03:29
Z takimi nedznymi zdjeciami w dodatku mikroskopijnej wielkosci powodzenia raczej nie wroze. Zapewne strona skonczy tak samo, jak "Lubie Luban" na Twitterze.
łoł
łoł 07.02.2020, 22:57
Atak na social media imponujący. Tylko czekać jak Lubań wbija na Nasza Klasa.
Kris
Kris 07.02.2020, 21:47
Tylko czy w Lubaniu pomysłodawca nie ma ważniejszych spraw niż zakładanie konta na instagramie?
Czy mieszkańcy żyją w takim dobrobycie że jest się czym chwalić?
Luba
Luba 08.02.2020, 11:05
No co ty muszą się przecież pochwalić przed całym światem ceramicznymi maszkarami...tak jakby nie wystarczyło, że mieszkańcy muszą znosić ich widok!
Bernardino
Bernardino 07.02.2020, 14:01
Przez prawie 8 lat profil zdobył ponad 7 tys. fanów, którzy aktywnie śledzą życie miasta.
=============
Faktycznie imponujące zainteresowanie. Jak tak dalej pójdzie to ..... Brak już nawet słów!
I to ceramiczne straszydło, niczym z g..wna ulepione.

Pozostałe