Przedszkolaki uczą się pierwszej pomocy

  • 03.02.2020, 09:25
  • Żródło: PM nr 1
Przedszkolaki uczą się pierwszej pomocy

Podziel się:

Oceń:

W Przedszkolu Miejskim nr 1 w Lubaniu odbyły się zajęcia dla dzieci 4,5 i 6-letnich z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia przeprowadziła Anna Witukiewicz z młodzieżą z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu.

Pani Ania opowiedziała dzieciom jak należy udzielić pierwszej pomocy poszkodowanej osobie, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały wskazówek, jak udzielić pomocy w razie skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności, złamania czy krwotoku. Dzieci nauczyły się również podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Duże wrażenie zrobił na maluchach  "Fantom", czyli miś na którym uczyły się podstaw resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Oswajanie z tematyką pierwszej pomocy od najmłodszych lat sprawia, że w przyszłości dzieci mniej boją się jej udzielać poszkodowanym.

Źródło: PM nr 1

Zdjęcia (14)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

nju
nju 03.02.2020, 17:03
Zapomniano chyba dodać o Ali Mediuch (widocznej na zdjęciach). Obie Panie mają ogromny wkład w propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy. Brawo dla opiekunów i młodzieży.

Pozostałe