Klasy sportowe w SP2? Wkrótce rusza nabór!

  • 28.01.2020, 10:01 (aktualizacja 12.02.2020, 09:46)
  • red.
Klasy sportowe w SP2? Wkrótce rusza nabór!

Podziel się:

Oceń:

Ruszają zapisy do klas sportowych, które będą funkcjonowały w Szkole Podstawowej nr 2 im. Europejskich Dróg Świętego Jakuba. Prezentujemy szczegóły pojektu.

W roku szkolnym 2020/2021 inicjatorzy powstania klas sportowych mają do zaproponowania dwa profile - pływacki oraz piłki nożnej. W klasach sportowych organizacja nauczania zaplanowana jest w taki sposób, by stworzyć uczniom warunki umożliwiające łączenie zajęć sportowych z zajęciami dydaktycznymi.

- Uczniowie będą mieli 10 lekcji wychowania fizycznego tygodniowo. Nauka i sport poprzez rekreację ruchową - w formie zabawowej - mają na celu zwiększenie aktywności fizycznej, a poprzez to poprawę zdrowia i kondycji dzieci i młodzieży - tłumaczy trener Krzysztof Wajcfelt.

- Opierając się na zajęciach sportowych oferowanych przez szkołę oraz kluby sportowe  młodzież ma możliwość realizować swoje ambicje w różnorodnych sekcjach sportowych - dodaje Krzysztof Wajcfelt.

Prowadzone zajęcia mają na celu:

- harmonijny rozwój psychofizyczny uczniów,
- sprzyjanie umiejętnościom współdziałania w zespole,
- zdobycie odpowiedniego poziomu cech motorycznych oraz sprawności specjalnej,
- opanowanie techniki i taktyki danej dyscypliny,
- osiągnięcie wysokiego poziomu sportowego,
- wyposażenie w wiedzę z zakresu higieny, budowy i fizjologii człowieka.

- Posiadamy wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną i trenerską stale doskonalącą swoje umiejętności według najnowszych trendów szkoleniowych. Ponadto oferujemy dzieciom bardzo dobrą bazę sportową. Zajęcia odbywają się w dużej hali sportowej, pływalni Laguna, sali fitness z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu treningowego, a także boisk zewnętrznych do gier zespołowych, w tym nowo powstałe ze sztuczną murawą - zachęca Krzysztof Wajcfelt.

Warto dodać, że uczniowie uczęszczający do klasy o profilu sportowym będą mieli możliwość uczestniczenia w zawodach rangi miejskiej, powiatowej, wojewódzkiej, krajowej, a nawet międzynarodowej. Ponadto będą brali udział w obozach  sportowych - letnich i zimowych, a także mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach szkoleniowych danych dyscyplin sportowych.

- Wychodzimy naprzeciw zagrożeniom obecnych czasów z naciskiem na brak aktywności ruchowej wśród dzieci i młodzieży. Z przypadkami otyłości oraz zaburzeniami układu krwionośnego czy oddechowego spotykamy się coraz częściej. Ruch w środowisku wodnym przynosi szereg korzystnych zmian fizjologiczno - funkcjonalnych w organizmie młodego człowieka. Pływać może każdy, w każdym wieku można też rozpocząć naukę pływania. Im jednak wcześniej to zrobimy - tym lepiej. Pływanie stanowi jeden z najważniejszych czynników w systemie wychowania fizycznego dzieci i młodzieży. Jest podstawą rozwoju kierunkowych uzdolnień sportowych. Pływając hartujemy ciało, wzmacniamy mięśnie i stawy, doskonalimy układ krążenia i oddychania - wylicza Krzysztof Wajcfelt.

Rekrutacja dla rocznika 2013 (1 klasa szkoły podstawowej) potrwa od 17 lutego do 31 marca br. Warunkiem utworzenia klasy sportowej będzie rekrutacja minimum 20 osób.

O wszelkich szczegółach zainteresowani będą mogli dowiedzieć się 29 lutego podczas organizowanego dnia otwartego. Tego dnia zaprezentowane zostaną m.in. pokazowe lekcje - w sali oraz basenie. Początek o godzinie 15.

red.

Zdjęcia (4)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Miija
Miija 31.01.2020, 16:28
Zagrożeniem obecnych czasów jest również otyłość. Jaki przykład będzie dawał trener pływania swoim podopiecznym, jak jego samego zagrożenie dopadło? Przykład idzie z góry u tak małych dzieci...

Pozostałe