Pierwsza na Dolnym Śląsku karetka dla zwierząt

  • 21.01.2020, 09:09
  • Źródło: 24jgora.pl
Pierwsza na Dolnym Śląsku karetka dla zwierząt DIOZ

Podziel się:

Oceń:

Dzięki wsparciu ludzi dobrej woli, którym los zwierząt nie jest obojętny Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt pozyska ambulans do ratowania zwierząt. Będzie to pierwszy tego typu pojazd na Dolnym Śląsku.

DIOZ ma swoją siedzibę w Jeleniej Górze. Od lat prowadzi działania mające na celu szeroko rozumianą ochronę zwierząt. 

Rocznie Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt wykonuje setki interwencji dotyczących dobrostanu zwierząt. Są sytuację, gdy konające zwierzęta potrzebują natychmiastowej pomocy - czytamy na stronie DIOZ.

Aby móc skutecznie nieść pomoc potrzebującym zwierzętom potrzebny był jednak specjalistyczny sprzęt. 

Bez odpowiedniego sprzętu, pomimo szczerych chęci, nie jesteśmy nieraz w stanie podjąć odpowiednich czynności na czas. To może się jednak zmienić. Mamy możliwość zakupu profesjonalnego ambulansu, który byłby wyposażony w instalację tlenową, przyrządy do monitoringu czynności życiowych, nosze, klatki do przewozu zwierząt, klimatyzację, wentylację i ogrzewanie. By wprowadzić na Dolnym Śląsku europejskie zwyczaje dotyczące opieki nad pupilami potrzebujemy zebrać 65.000 zł!

Plan szybko wcielono w życie i zorganizowano internetową zbiórkę. Ogromny odzew spowodował, że potrzebną na zakup ambulansu kwotę szybko udało się uzbierać.  

Jesteście niesamowici! 1640 osób wsparło inicjatywę zakupu pierwszego na Dolnym Śląsku ambulansu dla zwierząt! Jeszcze wczoraj brakowało ponad 10.000 zł, a dziś mamy pełną kwotę. W przyszłym tygodniu jedziemy odebrać samochód! - informował 19 stycznia DIOZ za pośrednictwem swojego facebooka.

Warto zaznaczyć, że będzie to pierwszy tego typu pojazd na terenie Dolnego Śląska i jeden z nielicznych w całym kraju. Gratulujemy! 

Źródło: 24jgora.pl

Zdjęcia (2)

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

??
?? 21.01.2020, 17:28
Tak a jaka jest podstawą prawna takich karetek jak na zdj do ratowania zwierząt. Ustawa o państwowym ratownictwie medycznym i inne nie uwzględniają takiego pojazdu jako uprzywilejowanych do ratowania zwierząt więc te bomby jazda z dachu i koszt mniejszy. Pozatym patrząc na niektórych - kamizelki taktyczne gaz to strach puścić na kogutach takiego z tym wczuciem. No i deserek - przyszła kryska na matyska i czas samowoli się kończy. Będziecie mogli co najwyżej pokrzyczeć przed płotem bo uprawnienia wygasną i zajmą się fachowcy. Pozatym chętnie poznam wasze historie. Z czego żyjecie, utrzymujecie się, ciągle tylko zwierzęta zwierzęta a życie studia przecież kosztuje.
aaaa
aaaa 21.01.2020, 10:26
tez wpłaciłam i oby więcej takich karetek :)
A.Wierzbicka
A.Wierzbicka 23.01.2020, 08:03
Polska barbarzyńska, co widać po pewnym komentarzu. Brak karetek dla ludzi, a zwierzęta dla wielu nie mają żadnego znaczenia. Ot. Przykre.

Pozostałe