Palił odpadami teraz słono zapłaci

  • 17.01.2020, 15:29
  • Straż Miejska w Lubaniu
Palił odpadami teraz słono zapłaci

Podziel się:

Oceń:

5000 zł grzywny – taka kara może zostać zasądzona wobec 63 letniego mieszkańca Lubania, który 16 stycznia br. postanowił ogrzać swoje mieszkanie spalając w piecu grzewczym – dosłownie wszystko co popadnie.

Około godziny 20.30 dyżurny Straży Miejskiej w Lubaniu przyjął zgłoszenie o wydobywającym się z jednego z mieszkań budynku wielorodzinnego gęstym dymie, który zaczął unosić się na klatce schodowej. Na miejscu zdarzenia strażnicy miejscy ujawnili bezprawne spalanie odpadów – kartonów, plastiku oraz... bielizny osobistej. Aby ogień przypadkiem nie przygasł, sprawca działał przy dodatkowym użyciu łatwopalnej cieczy, co tylko zwiększyło zagrożenie pożarowe. Jakby tego było mało – w pobliżu kotła znajdowała się butla z gazem. Z uwagi na gęste zadymienie, a tym samym ryzyko wystąpienia zagrożenia pożarowego oraz zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców - na miejsce niezwłocznie wezwano Straż Pożarną. Ustalony sprawca czynu zabronionego za swoje działanie odpowiadać będzie teraz przed sądem, do którego skierowany zostanie wniosek o ukaranie.

Decyzją ustawodawcy straże miejskie i gminne są uprawnione do wykonywania niezapowiedzianych kontroli w zakresie przestrzegania i stosowania przepisów o ochronie środowiska, dotyczących przestrzegania zakazu spalania odpadów oraz zapisów uchwały antysmogowej, dlatego apeluje się do Mieszkańców Lubania o działanie zgodne z prawem.

Od początku bieżącego roku przeprowadzono już 60 takich kontroli w różnych rejonach miasta.

Straż Miejska w Lubaniu

Zdjęcia (3)

Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dziadek
Dziadek 20.01.2020, 00:45
Jarajo czym chco straż miejska jedzie gada i co i nic. Wszystkie dookoła majo katar ode smrodu i co i nic. Tak to wyglonda. A czemu ten zapłacił? Ano wyglondał na takiego co można mieć do niego pretensje. Jakby durnowaty z wyglondu był ciut abo i co innego np. nietwarzowy czy cuś toby sie nie czepiały a teraz butlo z gazem straszo że w zasiengu wzroku była znaczy wariata z niego robio żeby zapłacił. A reszta smrodziuchów choćby na robotniczej czy dolnej czy na ksiemginkach dalej smrodzo i to codziennie i straż miejska cudaki jedne jeżdżo gadajo i co i nic. Nic nie mogo bidaki jedne bo co oni majo zrobić no co? Do cyrku z nimi za piniondze jich pokazywać to kasa bedzie.
Szok
Szok 20.01.2020, 11:03
Naucz się pisać a później się wypowiadaj, bo strasznie męczy czytanie twoich wypociń
Maka
Maka 19.01.2020, 22:20
Jedna ciepłownia jest w tej dziurze? Dlaczego ludzi mie podłączą do miejskiego? Wygoda i oszczędnosc dla takiego starszego pana. Zakładając że mieszka na 2 piętrze i ma przeciętną emeryturę, to czym miałby palić i za co? kto mu to wniesie? Pewnie mu na leki nie wystarcza a co dopiero na komfort palenia węglem. Hejtujecie zamiast ruszyć pomagać i uświadamiać rozmową. Moi rodzice mieszkają w waszej dziurze, są w podobnym wieku i chcieli by mieć ogrzewanie ,,na pokrętło" a nie średniowiecz
arek
arek 20.01.2020, 12:02
A kto mu zapłaci za ogrzewanie miejskie? Chyba nie wiesz ile się płaci za to ogrzewanie.
Michał Ś.
Michał Ś. 19.01.2020, 15:14
Ktos dumny teraz ze p...olił staruszka .
Pierwsi od smogu pewnie umra donosiciele .Haha poj...ny lubań . Urzad mogl wczesniej sie zainteresowac czym ten Pan pali i pomoc mu .
Cezary Cezary
Cezary Cezary 20.01.2020, 15:53
Będziesz dumny jak ci żona dostanie astmy a dziecko raka, oj będziesz dumny. Kara za pewne zostanie umorzona lub zmniejszona i rozłożona na raty.... przecież go nie zamkną ;-)
Michał Ś
Michał Ś 23.01.2020, 12:25
Bd dumny jak nie bd wstydzil sie przynajmniej wystawiac komentarzy pod swoim imieniem i pierwsza litera nazwiska a nie pseudonimem ;)
Bd dumny jak zgnija ci jajca od smogu haha ;)
Biombastek
Biombastek 19.01.2020, 11:43
Cyt.
Od początku bieżącego roku przeprowadzono już 60 takich kontroli w różnych rejonach miasta.
Straż Miejska w Lubaniu
================
Problem w tym ze efekty mizerne. Poza tym w weekendy czyli soboty i niedziele Straż Miejska nie pracuje i można wypalić cały zapas syfu pozbieranego w ciągu tygodnia.
One man
One man 19.01.2020, 19:53
Z tego co wiem to w sobotę Straż Miejska pracuje. Najpierw sprawdź a później się wypowiadaj
Atom
Atom 19.01.2020, 00:12
Henryków Lubański tu jest prawdziwa spalarnia odpadów. Ć****z WIOŚ-u W-w i delegatura z J G uważają, że tak ma być. Policja i urzędnicy gminy też ten stan uznają za prawidłowy.
Beti
Beti 18.01.2020, 11:46
Jeżeli to ta sama osoba co jest opisana w tym artykule to następnego dnia czyli wczoraj o 7 rano znowu były dwie straże i tym razem była policja i strażacy butle wynosili z gazem bo śmierdziało pewnie.
wołciu
wołciu 17.01.2020, 22:15
Nie powinno się montować zaworu bezpośrednio nad kotłem c.o. gdyż jego zamknięcie np,przez dziecko doprowadziłoby do rozerwania kotła i wybuchu. Powinien Pan zamontować obejście pompowe z zaworem różnicy ciśnień, który np. w przypadku braku prądu lub awarii pompy umożliwi przepływ grawitacyjny. Jeśli chodzi o palenie śmieci to na zdjęciu widzę drewno opałowe, worek chyba z węglem i wiaderko ze szklanymi butelkami po piwku. Ulotki reklamowe z marketów celowo nasączone substancjami przeciw palnymi nie nadają się na rozpałkę a jedynie jako podkładka pod patelnie z jajecznicą. Drzwiczki kominowe zamontowane powyżej czopucha - gdzie tu logika. Nic dziwnego że nie ma ciągu.
Janush
Janush 17.01.2020, 21:36
HALYNA, WRZUĆ GUMIOKA BO PRZYGASA.
Ja
Ja 17.01.2020, 21:14
Zapraszamy do Biedrzychowic. Tu 90%pali śmieci. A nikt nie reaguje na zgłoszenia. Okolice przejścia dla pieszych ze światłami tam jest jakiś zakład co chyba szmaty pali..... Masakra
Tadek s Henrykowa
Tadek s Henrykowa 20.01.2020, 00:53
Jak mamy dużo folii do spalenia to gumiok na spód najlepszy bo folia się topi i zalewa ogień. Drewno nie pomoże a co najwyżej na rozpałkę. Gumiok tak sie pali że folia w mig idzie przez komin.
mieszkaniec Uniegoszczy
mieszkaniec Uniegoszczy 17.01.2020, 19:06
Proszę podać konkretnie jakiej ulicy dotyczy to zdarzenie. Te sprawy trzeba napiętnować bowiem czystość powietrza w Lubaniu ma wiele do życzenia.
Lubanmojemiasto
Lubanmojemiasto 18.01.2020, 20:06
Niechcący 👎 nie moge tego odkliknąć
Wodnik
Wodnik 17.01.2020, 18:41
Surowo karać! Wieczorny spacer po centrum Lubania kończy się zawsze śmierdzącą kurtką. Okien otworzyć nie można. Jak zapada zmrok widać w oddali parowozy. Dramat, zgłaszać i karać.
Cezary Cezary
Cezary Cezary 17.01.2020, 17:42
Śmieci podrożały to i gacie chciał spalić, wartość opałowa bliska zeru, podobnie jak zawartość czaszki.
Mieszkaniec Zgorzelca
Mieszkaniec Zgorzelca 17.01.2020, 17:20
U nas w mieście w Zgorzelcu nie ma Straży Miejskiej i doprosić się o jakaś kontrolę spalania graniczy z cudem. Mam rodzinę w Lubaniu i wiem ze Straż Miejska dość często prowadzi kontrole czym ludzie palą w piecu i uważam że takie kontrole są potrzebne, a po drugie jakość węgiela na składach opału też pozostawia wiele do życzenia.

Panowie działajcie w tej materi jak najdłużej, bo jak was zabraknie to w Lubaniu będzie tak jak w Zgorzelcu palta czym chceta
Hubert
Hubert 17.01.2020, 22:21
mieszkaniec Zgorzelca? i śledzi portal Lubański? hehhehehe.... czyżby marketing szemrany w wykonaniu naszych dzielnych strażników? :)
Miron
Miron 19.01.2020, 11:47
Ależ oczywiście - gdyby był ze Zgorzelca to by wiedział że kontrole i to częste dokonuje tamtejsza Straż Pożarna - o wiele skuteczniejsze jak te nasze miejskie łaziki.
H
H 17.01.2020, 16:38
Stary kopciuch, co się dziwić jak gminy dotują jak na lekarstwo.
Przykład ostatniego artykułu i pytania o to w urzędzie.
Może Pan złożyć ale pula jest ograniczona i może w przyszłych latach się załapać.
Ograniczona więc pytam kto dostanie jako pierwszy.
Endrju
Endrju 19.01.2020, 12:15
Pula jest ograniczona bo "dobra zmiana" myśli jaką tu parówkę sypnąć gawiedzi przed i na okazje wyborów prezydenckich. Senat już przegrali i jak jeszcze się Dudusiowi noga powinie no to będzie totalna klęska.
Dlatego na wszelki wypadek cała nadzieja w "naszych sędziach" i mamonie dla naiwnych.
Yatta
Yatta 17.01.2020, 16:35
Brawo za działanie. W koñcu jakieś działania. ...Szkoda tylko, że interwencja była dopiero po telefonie mieszkańców. ...do hejterów: mam piec i palę wyłącznie węglem. I zapewniam można robić to ekologicznie (ekogroszek)
Lols
Lols 18.01.2020, 20:18
Co w tym dziwnego że po telefonie była interwencja? Czy w każdym mieszkaniu w mieście przez 24 h siedzi jakiś strażnik i widzi co się dzieje albo w każdym domu jest monitoring miejski? 🙆‍♀️ O losie.... Dobrze ze chociaż sąsiedzi są czujni a nie czekają na reakcje innych i udają ze nie widzą i nie słyszą....
HejterParafialny
HejterParafialny 17.01.2020, 15:55
Brawo. Takich dziadów trzeba ścigać, jakby służby się sprawą porządnie zajęły to z mandatów można byłoby wyremontować większość dróg w powiecie. Gonić ***i!
Halszka
Halszka 17.01.2020, 15:52
Imię i nazwisko oraz adres tego idioty?
Pis
Pis 17.01.2020, 23:16
Ja a co w*** chcesz?
Krzysiek
Krzysiek 18.01.2020, 15:47
Ja też chcę pomóc. Chętnie dowiozę "opał" we wskazane miejsce.

Pozostałe