Czuwali nad bezpieczną drogą do szkoły

  • 08.01.2020, 12:04
  • Źródło: SM w Lubaniu
Czuwali nad bezpieczną drogą do szkoły SM w Lubaniu

Podziel się:

Oceń:

Policja i Straż Miejska ponownie zrealizowała wspólne patrole na terenie Lubania w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, czuwając tym samym nad bezpieczeństwem najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Zatrzymywanie pojazdu w obrębie skrzyżowania, niestosowanie się do znaków drogowych, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych lub pozostawianie pojazdu na postoju w warunkach powodujących utrudnienie ruchu – to najczęstsze wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami w rejonach placówek oświatowych – szczególnie około godziny 8.00 rano, kiedy ruch pieszy i kołowy jest w tych miejscach najbardziej wzmożony, a ryzyko występowania zagrożeń na drodze jest największe.

Celem poprawy bezpieczeństwa oraz zwiększenia efektywności działań zmierzających do przeciwdziałania wykroczeniom komunikacyjnych, w dniu 7 stycznia br. w godzinach porannych lubańska Policja i Straż Miejska ponownie zrealizowała wspólne patrole na terenie miasta w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, czuwając tym samym nad bezpieczeństwem najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Działania prewencyjne miały miejsce przy Szkole Podstawowej Nr 1 na ulicy Mickiewicza oraz w rejonie Szkoły Podstawowej Nr 4 i ZSZiO im. KZL na remontowanej ulicy Kopernika, gdzie dodatkowe utrudnienie w ruchu drogowym stanowią prowadzone obecnie prace drogowe.

Apeluje się do zmotoryzowanych rodziców i opiekunów chcących jak najprędzej doprowadzić swoje pociechy do placówki o zdrowy rozsądek i szacunek do innych uczestników ruchu drogowego. Zdecydowanie słusznym pomysłem jest wyjście z domu kilka minut wcześniej, pozostawienie swojego pojazdu na postoju zgodnie z literą prawa, a następnie doprowadzenie dziecka do przedszkola lub szkoły w sposób bezpieczny dla wszystkich użytkowników drogi. Zajmie to zdecydowanie mniej czasu niż dyscyplinująca rozmowa z funkcjonariuszem oraz oszczędzi nieprzyjemności związanych z poniesieniem sankcji karnej za popełnione wykroczenie - informuje Straż Miejska w Lubaniu. 

Planowane są już kolejne, wspólne działania obu służb.

Źródło: SM w Lubaniu

Zdjęcia (4)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Harcerz
Harcerz 08.01.2020, 14:25
No ta nasza Straż Miejsca (o Policji to nawet nie wspominając) jest tak zajęta tym czuwaniem, że oni już na nic innego nie mają czasu - poza tym czuwaniem. Strażo Miejska Czuwaj!
Cezary Cezary
Cezary Cezary 09.01.2020, 10:13
No jak to, nie pamiętasz spektakularnej akcji jak kaczuszki uratowali :D Dobre chłopy..... ale jak to mamusia mówi, dobre ale leniwe.

Pozostałe