Pieńsk. Mężczyzna podejrzany o zabicie psa przyznał się do zarzutów

  • 06.01.2020, 12:22
  • Red.
Pieńsk. Mężczyzna podejrzany o zabicie psa przyznał się do zarzutów

Podziel się:

Oceń:

Dramat zwierzęcia rozegrał się w noc sylwestrową. Jak informował Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt w Jeleniej Górze, mieszkaniec Gminy Pieńsk zakatował swojego psa, rasy owczarek niemiecki, siekierą po czym ukrył zwłoki czworonoga. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu zatrzymali mężczyznę i postawili mu zarzuty, do których się przyznał.

Dyżurny zgorzeleckiej komendy, 1 stycznia przed godz. 22:00, otrzymał zgłoszenie o znęcaniu się nad psem przez jednego z mieszkańców gminy Pieńsk. Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani policjanci z Komisariatu Policji w Pieńsku. Policjanci  przyjęli od  przedstawicieli DIOZ zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa ustalając, że do zdarzenia doszło w godzinach porannych Sylwestra. Jak wynikało ze zgłoszenia zawiadamiający powziął informację o znęcaniu się nad zwierzęciem od osoby trzeciej, a nie od bezpośredniego świadka.

Policjanci działając zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz biorąc pod uwagę okoliczności zdarzenia, niezwłocznie po powrocie właściciela do miejsca zamieszkania, podjęli czynności procesowe. Przeprowadzono między innymi oględziny wskazanego miejsca, przesłuchano bezpośredniego świadka zdarzenia oraz rozpytano właściciela psa. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego niezbędnego do uprawdopodobnienia podejrzenia popełnienia przestępstwa, policjanci zatrzymali 58-letniego mieszkańca gminy Pieńsk, podejrzewanego o uśmiercenie zwierzęcia - informuje podkom. Agnieszka Goguł, oficer prasowy KPP w Zgorzelcu. 

Mężczyzna usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci przypominają, że w przypadku zauważenia podobnej sytuacji należy niezwłocznie powiadomić policję. Dzięki szybkiemu działaniu policjanci mają wówczas możliwość podjęcia czynności niezwłocznie po ich zaistnieniu.

Red.

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wyrocznia
Wyrocznia 08.01.2020, 02:48
Jakiej kurła puchy ?!!! Za moje podatki ma się wylegiwać zwyrol !!! Do kamieniołomu i kule do nogi na 5 lat najmniej !
Kuba
Kuba 07.01.2020, 23:01
To co zrobił jest straszne, to prawda. Ale dlaczego nikt nie napisał, jak bardzo ten pies był chory, jak cierpiał wtedy w Sylwestra, jak dwóch lekarzy weterynarii odmówiło uśpienia go, bo przecież Sylwester!!! A przecież wystarczyła chwilą, żeby zrobić zastrzyk!!!
Renata
Renata 07.01.2020, 18:42
śmieć ***
animal- brother
animal- brother 06.01.2020, 21:22
Teraz dopilnować żeby ten psychopata zaliczył te 5 latek co mu grożą!!!!!! Za mało gnojowi!!!!!!!!!!!!!!
aro
aro 06.01.2020, 18:57
Do Zaręby dziada niech gnije niech Mu będzie jak najgorzej.
O.N.A.
O.N.A. 06.01.2020, 15:33
No i brawo Policja ?
RICO
RICO 06.01.2020, 13:07
***A DO PUCHY I GO TRAKTOWAC JAK SMIECIA

Pozostałe