Nowe radiowozy dla policjantów z Dolnego Śląska

  • 03.01.2020, 09:25
  • Źródło: Zespół Prasowy KWP
auta_02.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dolnośląscy policjanci otrzymali kolejne nowe pojazdy. 55 radiowozów oznakowanych oraz nieoznakowanych różnych marek pojawi się na drogach naszego województwa.

Flota radiowozów policyjnych garnizonu dolnośląskiego powiększyła się o kolejnych kilkadziesiąt pojazdów - zarówno oznakowanych, jak i nieoznakowanych. Wśród nich znajdują się samochody, które wykorzystywane będą do codziennej służby patrolowej oraz kryminalnej, jak i takie, które ze względu na odpowiednio dobrane wyposażenie będą się sprawdzały w trakcie realizacji konkretnych zadań - jak ambulans kryminalistyczny, czy ambulans poczty specjalnej.

Nowe radiowozy to samochody marek Mercedes, Volkswagen, Ford, Skoda, Toyota, Kia, Hyundai - zarówno furgony, jak i auta osobowe o pojemności od 1248 cm3 do 2755 cm3. Auta trafią do funkcjonariuszy różnych jednostek garnizonu dolnośląskiego. Będą wykorzystywane do codziennej służby na terenie podległym komendom powiatowym i miejskim, jak i w poszczególnych komórkach dolnośląskiej komendy wojewódzkiej.

Samochody zostały zakupione częściowo w ramach dostaw centralnych realizowanych przez KGP dzięki środkom pochodzącym z Programu Modernizacji Policji, a częściowo ze środków samorządów lokalnych województwa dolnośląskiego. Całkowity koszt zakupionych pojazdów to ponad 8 milionów złotych.

Flota dolnośląskiej Policji jest sukcesywnie uzupełniana o kolejne nowsze auta. Otrzymane samochody są niewątpliwie ważnym elementem mającym wpływ na funkcjonowanie Policji, będąc kolejnym, znacznym wzmocnieniem technicznym funkcjonariuszy w codziennej służbie.

Źródło: Zespół Prasowy KWP

Zdjęcia (8)

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sasiad
Sasiad 05.01.2020, 16:30
A kto będzie tankowal pierwsze miesiące roku będą często na drogach ale pod koniec roku limity paliwa ,będą stały proponuje rowery przynajmniej kondycję milicja będzie miała .Ciekawe ile przypada paliwa na jeden radiowóz rocznie ?
kuba
kuba 04.01.2020, 16:36
Proszę przeczytać jak to pięknie napisano zakupiono samochody "dzięki środkom pochodzącym z Programu Modernizacji Policji, a częściowo ze środków samorządów lokalnych województwa dolnośląskiego". Zakupiono dzięki wspaniałemu programowi, a samorządy coś tam dofinansowały. Ale nikt nie napisze, że większość samorządów dofinansowała zakup w 50 %. Gdyby nie te pieniądze to program kupiłby o połowę mniej radiowozów. Tak pięknie kraj się rozwija, tyle pieniędzy w budżecie i trzeba prosić te okradane przez rząd samorządy o kasę.
Mysliwy
Mysliwy 05.01.2020, 16:34
Lepiej multiwany im zakupić i tak by w łóżeczku ,na łóżeczku ,przy łóżeczku wygodniej by mieli pod lasem sex uprawiać kto nie wierzy niech zakupi sobie telefon z termowizorem ja rozumie pożądanie do kolegi z pracy ale na służbie ?
Obywatel
Obywatel 04.01.2020, 16:26
Ile sztuk i jakie trafiły do lubanskiego komisariatu ?
Driver
Driver 03.01.2020, 14:03
Na płyn do spryskiwaczy nie mają a co dopiero na myjnie.
Maestro
Maestro 03.01.2020, 11:33
Jak już mają nowe to niech o nie dbają. Dzisiaj (3 stycznia) od rama patrolował miasto Lubań (busopodobny) brudny jak świnia. Wody nie macie czy kilka złotych na myjkę? Panie Komendancie - przecież wstyd?
Pomyśl troszkę
Pomyśl troszkę 03.01.2020, 19:41
A ty dokładasz że swoich do swojego miejsca pracy? Bardzo wątpię! Więc dlaczego oni mają myć radiowozy za swoje.
Dolnoślązak
Dolnoślązak 03.01.2020, 20:09
Jakie swoje ? Przecież płacimy wszystkie możliwe podatki od bezpośrednich po pośrednie .
Obywatel
Obywatel 04.01.2020, 16:25
W takim razie jak jestes tak dobrze obeznany powiedz kto i gdzie myje w policji radiowozy ? Pytam serio bo nie mam pojecia.

Pozostałe