Rusza nabór wniosków o dofinansowanie wymiany systemów ogrzewania

  • 31.12.2019, 10:42 (aktualizacja 31.12.2019, 11:08)
  • red. /UM Lubań
Rusza nabór wniosków o dofinansowanie wymiany systemów ogrzewania

Podziel się:

Oceń:

Od 20 do 31 stycznia 2020 roku będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie wymiany systemów ogrzewania opartych na paliwie stałym lub biomasie na ekologiczne źródła ciepła.

Jak poinformował burmistrz Arkadiusz Słowiński przyjęte zostały zasady udzielania dotacji celowej ze środków budżetu Gminy Miejskiej Lubań na wymianę systemów ogrzewania opartych na paliwie stałym lub biomasie na ekologiczne źródła ciepła. Termin składania wniosków rozpocznie się 20 stycznia 2020 roku. Nabór potrwa do 31 stycznia 2020 roku.

O udzielenie dotacji mogą ubiegać się osoby fizyczne będące właścicielem lub współwłaścicielem lokalu mieszkalnego lub budynku mieszkalnego, oraz osoby fizyczne będące najemcą mieszkalnego lokalu komunalnego, wspólnota mieszkaniowa, której członkowie korzystają z ciepła wytworzonego we wspólnej kotłowni (dla pojedynczego budynku lub kilku budynków) lub członkowie wspólnoty mieszkaniowej posiadający indywidualne źródła ciepła, za jej zgodą.

Regulamin dotacji oraz druk wniosku dostępne są tutaj oraz w Wydziale Ochrony Środowiska i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miasta Lubań, ul. Mickiewicza 6 pok. 9 (tel. 75 6464 436), gdzie także można uzyskać dodatkowe informacje o zasadach udzielania dotacji.

Wnioski należy składać do Biura Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Lubań, ul. 7 Dywizji 14 w Lubaniu. Wnioski rozpatrywane będą według kolejności złożenia i kompletności wniosku o udzielenie dotacji.

Celem  projektu jest poprawa jakości powietrza na terenie miasta Lubań i redukcja tzw. niskiej emisji  poprzez likwidację źródeł ciepła zasilanych paliwami stałymi lub biomasą na nowe, niskoemisyjne źródła ciepła  lub podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej.

red. /UM Lubań

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Igor
Igor 02.01.2020, 14:33
Kto kupi auto elektryczne w tym mieście np. mieszkając w starej kamienicy i będzie ładował z piwnicy na instalacji z aluminium 2,3 kW przez 10-48h.
Uwzględniając jedynie korzystanie auta w warunkach miejskich. Straż nie będzie miała spokoju. Kolejny aspekt to sam ruch turystów zmierzających w górskie miejscowości, gdzie mieli by przerwę na zostawienie kilku EUR za obiadek. Jest Bogatynia, Zgorzelec, Karpacz. Wystarczy umowa już i istniejącymi firmami oferującymi taki sprzęt. Chodzi jedynie o umiejscowienie takiej stacji w centrum miasta, by zwiększyć jednocześnie "atrakcyjność" Lubania a nie przerwę na "Orlenie" z zapiekanką w ręku.

"Olo" - na temat bo chodzi o emisję.. Co dadzą wnioski spłaty części inwestycji, skoro ludziska mają po 2 systemy grzewcze i ze strachu nie likwidują kopciuchów? W nosie mają parę złotych gdy przy koszcie drewna przeżyją pół zimy. Może darmowy bilet komunikacji miejskiej? W 40 letnim Jelczu 6 osób i wyprawa 4h na zakupy.. Wiem, można użyć nóżek, rowerku, założyć maseczkę na twarz i komplet ochraniaczy.. ale ciężej obsłużyć wklejonego w rękę smarta.
Ekolog marzyciel
Ekolog marzyciel 02.01.2020, 10:26
Do miejskiej sieci ciepłowniczej mają szansę podłączyć się tylko nieliczni mieszkańcy z centrum miasta. Mieszkający na Kamiennej Górze czy Księginkach mogą tylko o tym pomarzyć.
Alis
Alis 01.01.2020, 20:16
Tylko 11 dni na złożenie wniosku? Mocno podejrzane. Wygląda na celowe działanie.
Hans
Hans 01.01.2020, 16:08
Problem to jest jazda wrakami sprowadzanymi z Niemiec. One to dopiero kopcą
Krzysztof
Krzysztof 01.01.2020, 05:00
A jeszcze kilka lat temu biomasa jako paliwo o zerowym wpływie na ocieplenie była panaceum na wszystko.A dziś mamy następny etap walki rewolucyjnej , który biomasę i drewno uznał za trucicieli.Zwariować z tymi lewakami można.
Jerzy B.
Jerzy B. 01.01.2020, 03:06
Wymiana kopciuchow to pozorne działanie. Taki sam efekt można uzyskać paleniem od góry. Kto by to rozpropagowal??? Politycznie lepiej brzmi hasło "wymiana kopciuchow"
Janusz&Grazynka
Janusz&Grazynka 02.01.2020, 08:21
Palenie od góry, ok - zasyspie piec taki Janusz jak ty, przez noc od góry się wypali rano Grażynce zrobi się zimno ale Janusz jeszcze by pospał , no to sru pół wiadra na żar i do łóżka.
Krzysiek
Krzysiek 31.12.2019, 17:42
A czemuż to dzisiaj urzędnicy "pracowali" tylko do 12:30? Czy to nie lekkie przegięcie? Dzień wcześniej nie wywieszono nawet informacji o zmienionych godzinach urzędowania! Arunia, naprawdę pełen szacun, pełen szacun.
Kris
Kris 31.12.2019, 17:03
Powiem Ci Igor że masz rację taka stacja ładowania pojazdów w mieście naprawdę by się przydała. Taka Bogatynia ma punkt ładowania a czemu nie Lubań? Słuszna sprawa. Jestem za
Wojtek
Wojtek 31.12.2019, 16:11
smieszni są Ci urzędnicy - jednym z kryteriow jest kompletnosc wniosku - a czasu na zlozenie jest raptem kilka dni... brak słów
😂
😂 02.01.2020, 08:23
Bo ci co zależy aby mieć mają już wnioski gotowe także pisz szybko
sasiad
sasiad 05.01.2020, 17:25
spoko, nie musze miec tej dotacji, mozesz sobie ja wziac - najwyżej dalej będe palil węglem - skoro Ci to nie przeszkadza :P
najwyzej powiem, ze mnie nie stac na modernizacje i mi ufundujesz z Twoich podatków.
sasiad
sasiad 31.12.2019, 16:10
tak krotki czas skladania wniosków jest mocno podejrzany - świadczy o nieuczciwym działaniu bądz nieudolności urzędników - ciekawe kto dostanie dofinansowanie....
Igor
Igor 31.12.2019, 14:53
Może tak darmowa stacja ładowania pojazdów elektrycznych? Chociaż by i nie darmowa a jakakolwiek szybka. Tyle centrów, galerii .. Tauron.. Miasto leży na szlaku turystów z zachodu. Wystarczył by kabel z UM a tak jesteśmy na mapie ładowania w czarnej..

Może ten komentarz coś ruszy, tylko nie chciał bym wywołać inwestycji za pół miliona z jakimiś rowerami na powietrzu do ładowania auta. Kreatywność władz czasem odbiega od przyjętych schematów.
Olo
Olo 31.12.2019, 19:13
Nie na temat
Iwona
Iwona 31.12.2019, 17:24
A Igor weź powiedz, ile w Lubaniu jest samochodów elektrycznych? Może dlatego nie ma tu żadnej stacji. Nie wiem strzelam :)
kris
kris 31.12.2019, 14:39
Prosze napisać jakie to są niskoemisyjne zródła ciepła .Pseudo ekogroszek wraz z pseudo ekopiecem spełnia warunki tylko w laboratorium ,Pompa ciepła tylko wtedy kiedy prąd pozyskamy ze słońca ,większość elektrowni pozyskuje prąd z węgla .Nie wszyscy mają możliwość podłączenia do Putinowego gazu ,który może zostać szybciej zakręcony niż nam się wydaje.
😁
😁 02.01.2020, 08:26
Taki że ten pseudo ekogroszek w pseudo Eko piecu nie dymi tak jak twój Eko kopciuch i pójdź rano popatrz się na kominy o zobaczysz które domy nie kopcą a kto pali w kopciuchu.
Kris
Kris 02.01.2020, 14:06
Chłopcze jak ja w 2003 roku kupowałem swój piec na pelets to większość ludzi i składów opału nie wiedziała co to jest,to że dymu z tych piecyków nie widać ,to nie oznacza że nie trują,z tłumików aut też nie wiele widać.
😂😂😂😂
😂😂😂😂 03.01.2020, 04:47
A paliłeś ekogroszkiem bo w sklepach nie wiedzieli co to pelet 😂😂
Tom
Tom 31.12.2019, 19:12
Problemem sa spalane w gospodarstwach śmieci i odpady weglowe. Nie ma innej możliwości ich likwidacji jak calkowity zakaz.

Pozostałe