16-latek spadł z wiaduktu, połamał obie nogi

  • 23.12.2019, 16:44 (aktualizacja 23.12.2019, 17:03)
  • red.
16-latek spadł z wiaduktu, połamał obie nogi

Podziel się:

Oceń:

W sobotę (21.12) tuż po zmroku maszynista prowadzący pociąg relacji Lubań - Jelenia Góra zauważył na torach człowieka. Zgodnie z procedurą natychmiast rozpoczął nagłe hamownie, jednocześnie dając sygnał dźwiękowy.

Do zdarzenia doszło w Olszynie Dolnej na wysokości znajdującego się tam pałacu. Jak się dowiadujemy, torami szedł 16-latek i zmierzał w kierunku Olszyny. Gdy usłyszał trąbiący za plecami pociąg wystraszył się i z nich zeskoczył. Niestety zapadające szybko ciemności spowodowały, że chłopak nie widział gdzie ucieka przed trąbiącym za plecami pociągiem. Pech chciał, że właśnie znajdował się nad drogą prowadzącą do pól i wysokim na ponad 4 metry wiaduktem, z którego spadł.

Przejazd ten jest nieużywany i nie wiadomo jak potoczyłyby się sprawy, bo 16-latek połamał obie nogi. Na szczęście kolejarze, którzy zatrzymali pociąg odnaleźli 16-latka i wezwali na miejsce pomoc.

Jak informują czytelnicy, przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego napotkał problemy. Początkowo z dojazdem na miejsce zdarzenia, później z przetransportowaniem poszkodowanego do ambulansu. W tym ostatnim na pomoc wezwano strażaków.

Dotarła też do nas druga relacja mówiącą o tym, że chłopak siedział na torach i zaczął uciekać dopiero, gdy maszynista zatrzymał maszynę. Tej wersji nie potwierdza jednak lubańska policja.

red.

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ten sam
Ten sam 24.12.2019, 15:20
Najlepsze jest to że w artykule nie na slowa na temat wynikow chocby badan alkomaten,lub innym testem potwierdzającym odurzenia mlodego chlopaka...ale najlepiej,zbesztac,zmieszac z blotem,winic a bajlepiej byc najmadrzejszym i wydac wyrok,a moze najnormalniej chcial isc do domu,i nie trzeba byc mega inteligentna osoba,aby wiedziec ze tory sa kladzione w najkrótszej lini miedzy punktami a i b,i nie wazne jak sie pisze,wazne jak sie czyta!najlepiej wypadałoby ze zrozumieniem!Szaraczki
Ty
Ty 25.12.2019, 23:37
Co ty ***isz wogole ***
Autostoper
Autostoper 25.12.2019, 16:40
Pomijając szczegół iż poruszanie się po torowisku po za wyznaczonymi miejscami jest zabronione to proponowałabym w takim razie przejść ta trasę "magicznie" torami a następnie "logicznie" np. poboczem i w obu przypadkach zmierzyć swój czas. Wynik jednoznaczna odpowiedź da.
P. S- może celowo autor nie wspomniał o wynikach badań na obecność aby właśnie nie "zbesztac,zmieszac z blotem,winic a bajlepiej byc najmadrzejszym i wydac wyrok"
BiloBil
BiloBil 25.12.2019, 09:35
Przede wszystkim "szaraczku" tory, nawet na najkrótszej linii z "a" do "b" nie są dla pieszych. Jeżeli ktoś się decyduje łazić torem i idąc reaguje dopiero na sygnał maszynisty to albo niedorozwinięty albo naćpany (co już staje się powszechne) albo nawalony - co też nie należy do rzadkości. Przecież od linii szyn do "zeskoku" z nasypu jest kilka metrów - a wystarczyło tylko zejść na bok - bez skakania w ciemność.
Krzysiek
Krzysiek 25.12.2019, 08:19
A jakim sposóbem tam się znalazł? Teleportował się czy może jakaś nadprzyrodzona siła była tego powodem? Pitolenie i tyle.
Cień
Cień 24.12.2019, 10:25
A może też uczęszczał do szkoły w lubomierzu .?
Kot
Kot 24.12.2019, 10:04
Do poszkodowanego ratowników doprowadzili mieszkańcy właściciele stawów obok wulkanizacji Poszkodowany miał szczęście ze właściciele akurat wędzili wędzonki i doprowadzili do miejsca zdazenia bi nie wiedzieli jak tam dotrzeć
aro
aro 24.12.2019, 10:38
Wędził w nocy pewnie obawiał się że zostanie ukarany za wędzenie drewnem
Kobra
Kobra 27.12.2019, 11:57
Wędził i pędził...
ONA
ONA 24.12.2019, 22:31
to nie było w nocy tylko po 16
Anatol53
Anatol53 24.12.2019, 06:59
Nie ma znaczenia czy nawalony czy naćpany ukarać,i to ostro to się nauczy.
Ktos
Ktos 24.12.2019, 04:40
To płać tam skrupulatnie swoje podatki,zaznacze z cieżko zarobionych,raczej pieniedzy....u lecz,sie czlowieku...ale na kase,nie prywatnie!Czywaj
Ktoś inny
Ktoś inny 24.12.2019, 10:15
Ja wymiekam. Człowieku, ty używasz rąk, czy nóg do pisania? Polecam również patrzeć, co się pisze.
Czywaj? Czuwaj? Co to ma być
Hela
Hela 24.12.2019, 00:09
Co się dzieje z tymi dzieciakami w naszym regionie ?!
Zdzichu
Zdzichu 23.12.2019, 23:38
Kiedy nie bylo internatow tylko rodzina wiedziala zes ***
Przetokowy
Przetokowy 27.12.2019, 12:00
I dzięki temu (internetowi) następny ćpun nie będzie łaził po torach i narażał maszynistę i pasażerów pociągu na ostre hamowanie... I trąbienie,....
Podatnik
Podatnik 23.12.2019, 20:10
Jeżeli nawalony-naćpany obciążyć kosztami akcji ratunkowej i leczenia.

Pozostałe