Bieg na 5 w Jakuszycach

  • 20.12.2019, 09:38 (aktualizacja 20.12.2019, 09:46)
  • bieg-piastow.pl
Bieg na 5 w Jakuszycach Organizator

Podziel się:

Oceń:

Biegiem przez pięć godzin można pożegnać rok 2019 w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. Można to zrobić na nartach lub bez nich, jak i samodzielnie wybrać dystans. Bieg rozegrany zostanie w niedzielę, 29 grudnia, na pętli długości pięciu i pół kilometra. Do klasyfikacji liczyć się będzie dystans pełnych pętli, które pokona zawodnik.

Są tacy, którzy chcą przebiec nawet 44 km i więcej. Ale bieg będzie można zakończyć już po 5.5 km lub po wielokrotności tego dystansu. Trasa biegu na 5 będzie wiodła po dwóch bardzo popularnych odcinkach: Górnym Dukcie i Dolnym Dukcie w Górach Izerskich.

Start i meta oraz punkt odżywczy będą w tym samym miejscu: w Jakuszycach, gdzie oba dukty się stykają. Organizatorem Biegu na 5 jest Stowarzyszenie Bieg Piastów, które zaprasza na te zawody, by zachęcić biegaczy do pożegnania roku 2019 tak, jak lubią - w ruchu. Bieg na 5 będzie również początkiem sezonu zimowego w Jakuszycach. Bieg na 5 na pewno się odbędzie, nie zostanie odwołany bez względu na pogodę. Jeśli śniegu nie będzie, zostanie rozegrany tylko na nogach. Jeśli śnieg spadnie, jedni zawodnicy pomkną na nartach, a inni bez nich.

Oficjalnym Partnerem Biegu na 5 jest Dolny Śląsk. Bieg na 5 to okazja, by poznać piękne zakątki tego regionu: Góry Izerskie oraz Szklarską Porębę. Zapisy przyjmowane są na stronie internetowej: www.bieg-piastow.pl.

bieg-piastow.pl

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe