Ciekawy projekt i... prezent

  • 18.12.2019, 17:05 (aktualizacja 18.12.2019, 17:13)
  • red.
Ciekawy projekt i... prezent

Podziel się:

Oceń:

Koniec roku 2019 r. w Muzeum Regionalnym w Lubaniu okazał się bardzo bogaty w niespodzianki. Z jednej strony powiększyło swoje zbiory o cenne zabytki, z drugiej natomiast otrzymali wsparcie od wielu osób, instytucji i firm. Nie obyło się też bez zaskakującego prezentu.

Od dwóch miesięcy Muzeum Regionalne w Lubaniu przygotowuje się do projektu archeologicznego na terenie Nawojowa Śląskiego. - Zamierzamy odnaleźć i zbadać podziemny XVIII-wieczny chodnik, który być może stanie się jedną z atrakcji turystycznych Nawojowa Śląskiego. Do realizacji takiego przedsięwzięcia zachęcili nas jego pomysłodawcy, tzn. Jerzy Pobiedziński i sołtys Tomasz Benedyk. Obaj są żywo zaangażowani w propagowanie lokalnej historii - zdradza Łukasz Tekiela, Dyrektor Muzeum Regionalnego w Lubaniu.

Projekt zapowiada się ciekawie, więc grzechem byłoby odmówić. Kiedy dyrektor lubańskiego muzeum wyraził wolę współpracy Rada Sołecka Nawojowa Śląskiego zaskoczyła go nietypowym prezentem. - Otrzymaliśmy markowy punktowy wykrywacz metali. Urządzenie to jest niezmiernie pomocne podczas szukania drobnych zabytków. To dzięki takiemu przyrządowi udało nam się wydobyć z zasypiska średniowiecznej studni dużą liczbę małych, ale bardzo interesujących przedmiotów. Panie Sołtysie i Rado Sołecka Nawojowa Śląskiego! Dziękujemy za pomoc i ogromne zrozumienie dla naszej pracy. Wierzymy, że nasz wspólny najbliższy projekt zakończy się sukcesem - powiedział Łukasz Tekiela.

red.

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ryszard
Ryszard 18.12.2019, 22:43
Ten podziemny chodnik to pewnie piwnice już nie istniejącego pałacu Logau.
Jurek
Jurek 19.12.2019, 13:01
Panie Ryszardzie. Podziemny chodnik nie znajduje się w miejscu nieistniejącego juź pałacu Logau. Pozdrowienia.

Pozostałe